Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki hogy látja az elkövetkezend...

Ki hogy látja az elkövetkezendő hónapokat itthon?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem vagyok se ellenzéki, se fideszes.


Az év véleményem: valóban van (még) rezsitámogatás annak, aki belefér a keretbe, értsd vagy panelban, vagy modern újépítésű házban/lakásban él.


DE: Elszegényesítették a lakosságot, az infláció az egekben, az alapvető élelmiszerek már simán 100%-os infláció van, tisztálkodási szereken stb 30-40% körül.

Fizetőeszközünk értékét egy afrikai ország valutájával tették egy szintre, 12 év alatt közel 40%-kal ér kevesebbet a pénzünk.

Szétlopták az országot, haverok között szétosztottak mindent.

Oktatást még jobban tönkretették.



Pozitívum, amiket tettek (de szerintem csak figyelemelterelés gyanánt): melegpropaganda elleni harc, migránsáradat elleni harc.



2022. szept. 7. 06:46
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
12%

"Leszögezném, nem vagyok se ellenzéki, se fideszes."


Olyan nincs. Aki politikával foglalkozik az valamelyik oldalon áll. Ha pedig azt állítja, hogy egyik oldalon sem áll akkor önmagát csapja be elsősorban. És aki önmagát csapja be...


Természetesen a "tájékozódás" idején lehet külön állni (sőt, hiszen csak a legnagyobbak választanak rögtön oldalt) de aztán automatikusan az ember ide vagy oda áll. Aztán persze lehet még szökdécselni ide-oda de az meg már Júdással egy gyékényen való árulást jelent.

2022. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
100%

#21

Szerintem úgy érti, hogy még ha le is szavaz az egyik oldalra, akkor sem követi őket vakon.

A példa kedvéért, általában magamat én sem szoktam párthoz sorolni, mivel tudom kritizálni az ellenzéket is, így nehezen lehet engem ellenzékinek hívni abban az értelemben, hogy elégedett lennék bármelyik párt munkájával, de ettől függetlenül látom, hogy a fidesznél nincs rosszabb párt, így az ellenzékre szavaztam.

2022. szept. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kemény nyarat egy még dúrvább ősz és sosem látott tél fogja követni. Nem tudom, hogy ez pontosan mit fog jelenteni, lesz-e töblet halálozás, vagy sem, de, olyan időszakban vagyunk, már most is, ahol az államcsőd csak formalitás lesz!
2022. szept. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
#20 Én a saját tapasztalataim alapján tudom azt mondani, hogy az idős embereket támogatom és segítem és minden külföldi határátlépőt visszatoloncolnék az országon kívülre. Az érvelésed alapján empatikus ember vagyok, hiszen aktívan részt veszek az idős emberek gondozásában (étel hordás, stb.), mégsem vagyok empatikus, mert nem érdekel mennyi borzalmon ment keresztül a muszlim, vagy szír kisgyerek, aki csak itt akar élni. Akkor mégis létezik szelektív empátia?
2022. szept. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
22%

#24

Jó, próbáljuk ki. Menjünk le a határra és nézzük meg, ahogy te személyes átdobálsz a kerítésen síró 6 éveseket.

Ha meg tudod csinálni, akkor bizony nincs empátiád, vagy mondhatjuk, hogy van, de végtelenül rasszista vagy, ami egyébként az empátiahiányának egy formája.

2022. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

#25 Rendben. Én minden zokszó nélkül kihajítom az illegális bevándorló egész pereputtyát vissza oda, ahonnan jöttek.


Nem vagyok rasszista, a legálisan itt élő ázsiai és fekete emberekkel semmi bajom. Egyszerűen meg kéne húzni a határokat és különválasztani a bűnözést és liberális nézetet.


Gondolom azt tudod, hogy az empátia a másik helyzetébe való beleélés képessége, nem pedig a feltétel nélküli elfogadásé és tűrésé.

2022. szept. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz? Attól függ melyik réteg vagy. ha pl. kőgazdag, akkor lesz.rod az 500ezres számlát is. (van ilyen ismerősöm), ha szegény, akkor neked annyi, ha középréteg vagy, akkor életszínvonal-esésed lesz: nem fogsz nyaralni, annyi ruhát venni, éttermezni...
2022. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon vegyes dolog, van, aki szinte még sem fogja érezni az elejét, van, aki jobban.


Én pl. újépítésű környéken lakom, itt mindenkinek elég alacsony a rezsije, nem nagyon tudok olyat, aki átlépné a határt, max. villanyban, hát arra meg majd odafigyel, ha fáj neki az a plusz pár ezer forint.


Sokan vannak, akik azért jól keresnek, meg viszonylag fix is a melójuk, pl. állami,

Plusz lakása is van kiadva többeknek.


Na most, ezek az emberek ha szájhúzogatva is, de ki fogják fizetni a dolgokat, max. kevesebbet mennek étterembe, de nem fognak azért tönkremenni, az ő pénzük felszínen tudja valamennyire tartani a gazdaságot, hogy azért ne legyen nagy válság.


A szívás azoknak lesz, akik elveszítik a munkájukat, pl. vendéglàtósok és esetleg még drágul a rezsijük is. Mondjuk, legrosszabb esetben elmennek gyárba 3 műszakba, olyan munka azért még van.

2022. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem túl van tolva ez az infláció, rezsi téma mint mindig minden amivel a lakosságot lehet megfélemlíteni. Gondoljunk pl. a Covidra, egy sima influenzából "csináltak" a facebookos okoskodók, a televíziók, kormányok, stb. egy "szupervírust" amitől a rettegésbe sok ember pszichológialag őrült bele. Aztán most meg volt vírus - nincs vírus. (Már ha a távolságtartásról van szó. Minden birka liheg egymás nyakába. Mintha elfelejtették volna, hogy másfél éve még nem lehetett bemenni a kisboltba, ha 2-nél több ember volt bent.)


Ugyanez az infláció meg a rezsi, gázárnövekedés. Amire ennyire készülnek abból általában nem lesz semmi. Oké, van most egy 15%-os ami nem kevés, de láttunk már ilyet.

Viszont most azzal rémisztgetik a nyuggereket h a rezsiszámlájuk 2 millió Ft-os lesz meg télen majd megfagynak.

Na ebből nem lesz semmi.

Valószínűleg válság se lesz, annyira készül most rá mindenki. Tőzsdén mindenki shortol - short squezze lesz a vége, amitől megint megindul minden részvény felfelé.

Akkor lesz majd igazi válság és összeomlás amikor senki nem számít rá. Valami nagy nagy fellendülés közepén - pl. 50 éven belül elterjed az űrutazás vagy mesterséges intelligencia, és ez akkora hypot kap h közben senki sem foglalkozik a gazdasággal. Jelenleg mindenki a válságról pampog tehát reálisan nézve nem lesz válság - így működik a gazdaság mehcanikája.


Véleményem szerint a gáz nemzetközi ára már elért egyfajta lokális maximumot és innentől ami jön az már csak speckuláció. Megpróbálják esetleg feltolni vagy anemzetállamok mesterségesen feltolni az árakat, hogy a nyuggerektől olcsón megvehessék a bazi nagy családi házakat, meg hogy rettegésbe tartsák a népet. De mivel szabad piac van, ez a spekuláció max időszakos. Jövő ilyenkor már nem is fognak emlékezni rá.


Egyébként csak annyit mondok, hogy 2.5 éve még NEGATÍV volt a kőolaj ára. Azaz fizettek neked hogy elvigyed. Most 100 dollár egy hordó. Ilyen a tőzsde természete, egyszer fent egyszer lent, csak a sok birka még rátesz egy lapáttal, ezért vannak a hihetetlen esések és kiugrások.

2022. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:

' Ugyanez az infláció meg a rezsi, gázárnövekedés. Amire ennyire készülnek abból általában nem lesz semmi. Oké, van most egy 15%-os ami nem kevés, de láttunk már ilyet.

"


15% infláció? Min? A muskátli árán?


Havonta van egy laza 10%-os áremelkedés az élelmiszereken, ne nevettesd már ki magad.


" rémisztgetik a nyuggereket h a rezsiszámlájuk 2 millió Ft-os lesz meg télen majd megfagynak "



A legtöbb nyugdíjas (aki nem panelban él) régi házakban él, régi fűtési rendszerrel, konvektor stb. Ők bizony túlfogják lépni az állam által megszabott havi limitet jócskán.


Egy német nyugdíjas se tudja könnyen kifizetni az 1000 eurós nyugdíjából, szerinted marika néni hogy fogja a havi 100k-ból?


Sok német nyugger megfogja magát, és elköltözik télen thaiföldre, meg hasonló egzotikus országokba, ahol vígan elél a pénzéből.

2022. szept. 7. 12:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!