Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az országban tényleg ennyire...

Az országban tényleg ennyire jól működik a propaganda, hogy az amúgy neves diplomával rendelkezők is elbutulnak egy idő után?

Figyelt kérdés
Munkatársam, aki közgazdász diplomával rendelkezik kijelentette, hogy az oroszok az élet minden területén fejlettebbek az USA-tól, még GDP tekintetében is. Ismétlem közgazdász végzettséggel rendelkezik. A legszebb az egészben, hogy miután tényleges keleti és nyugati statisztikákkal is kijavítottam idegesen rávágta, hogy azokat az adatokat meghamisították, nyugati propaganda. Mit várunk a vidéki kevésbé iskolázott rétegtől, ha az elit diplomával rendelkező emberek sincsenek tisztában alapvető adatokkal? Tényleg ennyire kezd elbutulni az ország? Ha már egy közgazdászt is ennyire meg lehet vezetni nem sok jót jósolok ennek az országnak...

2022. szept. 9. 08:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nagymértékben igen.
2022. szept. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Meglep, mennyien gondolják kamunak a kérdést. Mármint a kérdező hitelességét nem tudom ellenőrizni, de amit mond az illeszkedik az általam tapasztaltakkal. Ez egyébként mindössze annyit jelent, hogy a diplomától még nem lesz valaki értelmiségi gondolkodású. Az csak annyit takar, hogy az illető továbbtanult.


Pl az említett kutató haverom egyáltalán nem egy elbutult ember, nagyon is értelmes figura. Van viszont két speciális jellemzője: egyfelől konzervatív, keresztény családból jön, ami meghatároz nála egy erős értékrendet, amin keresztül megszólítható. Másrészt pedig nagyon fókuszált személy, ami a legnagyobb előnye és hátránya is egyben: a figyelme, energiája 100%-ban arra összpontosul, amit kitűzött maga elé, minden mást kizár.


Összességében kapunk egy embert, aki phd fokozattal rendelkezik, a saját szakterületén penge, minden máshoz kvázi kutyaütő, mert mondjuk a szociálpszichológia, a szociológia sosem érdekelte. Ahogy én nagyon felszínes ismeretekkel rendelkezem a természettudományok terén, ha az index ír egy számomra logikus cikket a kvantumfizikáról az én szintemre leegyszerűsítve, akkor elhiszem. Ugyanígy a haverom is elhiszi, ha gazdasági, vagy társadalmi számokat magyaráznak meg neki, főleg, ha beleszövik az értékrendjét triggerelő mondatokat.


Ilyen hiányos önismeret mentén a diploma konkrétan ront a helyzeten, mert a srác nagyon tájékozottnak gondolja magát. Mintha én értelmiségiként azt gondolnám, hogy olvastam az indexen a kvantumfizika működését, és meg lennék győződve, hogy értem a dolgot. Csak éppen a természettudományos leegyszerűsítések mögött nem áll propaganda.

2022. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%

Egy közgazdasági Bsc alapszak elvégzéséhez egyáltalán nem kell zseninek lenni, mondom ezt úgy hogy én is ilyen területen fogok végezni hamarosan és látom kik járnak oda.

Fizetősre kb. a hármas tanulót is felveszik, ha ír egy viszonylag jó érettségit. A bennmaradáshoz és a szak elvégzéséhez elég ha kellően szorgalmas ahhoz, hogy a veleszületett intelligencia hiányát seg@eléssel kompenzálja. A tanultak javarészét meg 1-2 éven belül el is felejti. Így aztán kijön a végén egy diplomás ember aki ugyan jól tud számolgatni, de önálló és kritikus gondolkodásra nehezen vagy egyáltalán képes.

2022. szept. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"Egy közgazdasági Bsc alapszak elvégzéséhez egyáltalán nem kell zseninek lenni"


Szerintem az IQ-t ne keverjük ide, pontosan ez az egyik tévedés, ami miatt nem értjük, hogy a diplomás miért eszi a propagandát. Az IQ önmagában egyfajta problémamegoldó képességet takar, milyen komplexitású problémákat milyen gyorsan látunk át. Kapcsolódik a témához, de inkább áttételesen. Amiről a propaganda esetén szerintem sokkal többet nyom a latba, az a rendelkezésre álló ismeretek mennyisége, minősége és perspektívája.


Példa: ha én tanultam történelmet és társadalomismeretet, plusz olvasgatok cikkeket az USA társadalmáról, akkor el tudom helyezni a BLM mozgalmat a fejemben egy térképen. Tudom értelmezni, milyen feszültségek azok, amik a felszínre törnek, tudom, hogy ez nem nekem szól, ez az ő ügyük. Szét tudom választani, hogy a mozgalom céljával egyetértek, a szobordöntögetéssel nem, szomorúan nézem, ahogy az erőszak elszabadul, de nem török pálcát, mert tudom, hogy a helyzet nagyon bonyolult.


Ha nem vagyok tájékozott, akkor csak annyit látok, hogy újabban már megint a négerekről szól minden, pedig azt tanultam, hogy már 160 éve fel lettek szabadítva, tehát egyenlők. Ha pedig nekik ez nem elég jó, akkor az azt jelenti, hogy ők feljebb akarnak kerülni, ők akarnak az elnyomók lenni, és ezt a hülye bűntudat kártyát játszák ki mindig, ha valami nem oké. Megy a duma egyenlőségről, miközben a huligánok fehér emberek szobrát döntögetik - ami nyilvánvaló rasszizmus -, a hülye liberálisok meg arra kényszerítik a magyar futballistákat, hogy még térdeljenek is le. Ebből leszűröm, hogy itt a fehér ember a saját bűntudata miatt önként sétál az akasztófára.


Az értelmiségiekre általában azért ragad kevésbé a propaganda, mert ÁLTALÁBAN szélesebb körű ismeretekkel rendelkeznek, tanultak propagandáról ezért a direkt változatot könnyebben felismerik. Ez az IQ-tól szerintem max annyiban függ, hogy a magas IQ-jú ember gyorsabban szedi fel az ismereteket, és könnyebben észre veszi az ellentmondásokat. Ettől eltekintve szerintem alig számít.

2022. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a covid alatt is. A diplomások butultak el a leghamarabb és hitték el a propagandát.
2022. szept. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#14

"Ez az IQ-tól szerintem max annyiban függ, hogy ..."

Meg annyiban, hogy ismeretanyaggal manipulációs trükkök ellen nem tudsz védekezni.

A magas IQ kifejezetten jól jön a manipulációs trükkök és érvelési hibák ellen. És jelenleg a fasiszta pártok, ezzel operálnak.

2022. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
57%

"Ugyanez volt a covid alatt is. A diplomások butultak el a leghamarabb és hitték el a propagandát."


Igen: ezt mondják azok, akiket simán megvezetnek bármivel, ami úgy kezdődik, hogy "ezt titkolják el előled".


"Meg annyiban, hogy ismeretanyaggal manipulációs trükkök ellen nem tudsz védekezni."


Az IQ-m abban segít, hogy a valós képet könnyebben összerakjam akkor is, ha az elemkészletem hiányos. Az ismeretanyag meg abban, hogy már eleve legyen egy csomó részletem, és így hamarabb kiszúrom a gyanúsan nem odaillő darabokat. Mindkettő fontos. Amit mondani akarok, hogy csak az IQ nem véd meg, és hogy a megvezetett diplomásoknak szerintem nem az IQ-ja a gyenge pont.

2022. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%

#17

Egy újonnan felhozott érvet nem fogsz tudni ismeretanyagból kiszűrni, mivel számodra is új az info, viszont annak felismerése, hogy helyes-e az érv, odaillik, hibás, rosszul következtet stb, az mind-mind IQ.

Vagyis a megvezethetőségnek köze van hozzá.

2022. szept. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Vagyis a megvezethetőségnek köze van hozzá."


Állítottam, hogy nem? Azt mondtam, hogy a propagandára fogékony értelmiségiekből szerintem nem az iq hiányzik. Ettől az IQ fontos, de szerintem ebben a témában nem az a kardinális pont.


"17


Egy újonnan felhozott érvet nem fogsz tudni ismeretanyagból kiszűrni, mivel számodra is új az info"


Nem, viszont arra tudok következtetni, hogy mennyire reális az információ az alapján amilyen képem a világról van. Tíz, vagy húsz éve az IQ-m elvileg ugyanannyi volt, mint most, mégis sokkal fogékonyabb voltam a befolyásolásra, mert nem volt elég ismeretem, hogy értsem a világot.

2022. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
#17: Látom nálad tényleg hatott a propaganda.
2022. szept. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!