Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Orbánt elüldözitek, jön...

Ha Orbánt elüldözitek, jön Gyurcsány és megfelezi a fizetésünket?

Figyelt kérdés

Hétvégén apósommal politizáltunk. Mondtam mennyire elégedetlenek az emberek a munkahelyemen Orbánnal és én is egyetértek velük. Sokat lopnak, stb.


Tök normálisan, higgadtan észérvekkel elmondta, hogy tudja miről beszélek, de Gyurcsány is lopna csak ő nem magyaroknak (Mészároséknak és Tiborcznak, Rogánnak) adná a pénzt, hanem külföldieknek (pl. Audi), ami nekünk nagyon nem lenne jó és nagyon megszívnánk. Így legalább itthon marad a pénz. Sőt Borkaiék még az Auditól kérték el, így tartva itthon a pénzt. Valamint Orbán szerint is csak Gyurcsány vehető komolyan az ellenzékből, így biztosan ő jönne (a Fidesznek is érdeke), de ő még elkérné a fizetésünk felét adóba és nem védené meg a rezsicsökkentést. A boltban minden drágább lenne, a lakáshoz jutás ellehetlenülne, a forint már nem is létezne.. Így kicsit elbizinytalanodtam, kell-e ez nekünk.. Ti hogy érzitek?



2022. szept. 12. 20:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
62%
Az egyik tuti lop, a másikról nincs most infó, de inkább maradjon, aki tuti sokat lop, mert a másik biztos még többet lopna. Imádom a Fidesz marketingeseit!
2022. szept. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
72%

#20

Szerintem a garancia egyébként pont abban van, hogy itt 4-5-6 pártról van szó. Azért mert kényszer helyzet miatt jó pár párt összefogott Gyurcsánnyal, még nem lesznek nagy haverok (ez a momentumról pl. elég jól látszik).

És amikor másik 5 pár nézi a kezedet, hogy lopsz-e, mert csak arra várnak, hogy megtedd és akkor politikai előnyt kovácsolhatnak, rosszabb esetben le is ültethetnek, akkor aki lop, az kiszórodik, aki pedig nem, azzal nincs gond.



De hogy maradjunk annál a lehetőségnél, hogy lopnak. Szerintem nem lehet "észrevétlenül" többet lopni, vagyis legrosszabb esetben ugyanannyit lopnak majd, de már a fidesz alatt is annyit loptak, hogy épületek nem lettek kész adott esetben. Ennél sokkal többet nem igazán lehet lopni.

Szóval ilyen szempontból márcsak feljebb van. :DDD



A harmadik fontos pont pedig. Ha az emberek elkezdik leváltani az erkölcsileg alkalmatlan pártokat, akkor az erkölcsös emberek észreveszik, hogy "hoppá, az erkölcs megint ér valamit", és elkezdhetnek erkölcsös pártok felemelkedni.

Amíg azt a mentalitást látja mindenki, hogy lopnak, de a nép ennek ellenére is megválasztja őket, addig sosem kezd el megtisztulni a politikai elit.

2022. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
84%

21: hát ha nekem szólt ezen kommented akkor az értelmezéseddel van baj.

én is imádom az ilyet aki mindenbe a fideszt keveri bele


"hú de álmos vagyok", mert gyúrcsány jób vót?"

na kb így képzellek el.


22: "És amikor másik 5 pár nézi a kezedet, hogy lopsz-e, mert csak arra várnak, hogy megtedd és akkor politikai előnyt kovácsolhatnak"

a 4-5-6 párt közül egyik nyer, másik 4-nek meg megmondja: oké köszi szép volt húzzatok. a jelenlegit is évek óda vádolják mindennel még is ők nyertek.

ez az ők majd talán kevesebbet lopnak meg sovány vigasz.

2022. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
86%

#23

Hogy tud csak egyik nyerni? :D

Az összefogás lényege pont az volt, hogy együtt nyernek. A listán is felosztott egymás közt a helyeket.


És még ha a DK-nak a legjobb forgatókönyve jött volna össze, akkor sem tudott volna egyedül kormányozni, szóval legalább 1-2 pártot még maga mellé kellett volna állítania.


Szóval nem, nem tudott volna 1 párt nyerni.


A különbség az, hogy azért csak "vádolják", mivel a jelenlegi mindent meg tud akadályozni, ha akar leállítatt nyomozásokat.

Amikor 4-5-6 párt van hatalmon, ilyet nem lehet és nem is tudnak majd meglépni.

2022. szept. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Most is cicaharcolnak, durciznak egymással, ennyit a nagy összefogásról.
2022. szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 everlight ***** válasza:
66%
Eleve felesleges volt az összefogás.Több szavazat lett volna ha külön indulnak.Bevettek egy baloldali összefogásba egy jobboldali pártot és a közös jelöltjük magát jobboldalinak vallotta.Mzp csak Hódmezővásárhely polgármestere volt alig van -volt tapasztalata a politikában.
2022. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!