Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem durva, hogy már az egyetem...

Nem durva, hogy már az egyetemi tanárok is arra biztatnak minket, hogy hagyjunk el az országot és kezdjünk új életet külföldön?

Figyelt kérdés
Nem fogom leírni az egyetem nevét, nem akarok rosszat senkinek sem. Szerintem minden elárul a mostani helyzetről, hogy már több tanár is arra biztat minket, hogy hagyjuk itt az országot. Hozzátenném neves egyetemről van szó, ez még inkább elszomorítja a történetet.

2022. szept. 14. 08:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 2007-ben mondták ezt a középiskolában a tanárok, hogy akinek van egy kis esze, elmegy.
2022. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 hypno ***** válasza:
86%
A nagy magyar tudósok javarésze - akikre amúgy qrva büszkék vagyunk - itt hagyta az országot és külföldön csinálta meg a szerencséjét és lett ismert.
2022. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem igazuk van, pl. egy informatikusnak sokkal nagyobb lehetőségei vannak kint. 5-szörös (legalább fizu), de nem is ez a lényeg, hiszen a költségek is többek..


Ami viszont van külföldön, és NINCS nálunk:

- virágzó startup ökoszisztéma

- K+F (nálunk csak "gyártósor" van, kiszolgáló meló. mint Indiában)

- jobb munkakörülmények, jogorvoslás

- több fizetett szabadság, 35 órás, 4 napos munkahét, stb

- freelancerkedés (nálunk ezt most a KATÁval együtt kinyírták)

- szociális háló: egészségügy, óvoda, iskola, stb. külföldön ezek létező fogalmak, nálunk max viccnek is rossz

- néhány országban pl. igényesebb gasztronómia mint nálunk, kellemesebb városi tér, kevesebb kosz, pusztulás mint Budapesten stb.

2022. szept. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%
Akinek van egy kevés esze, az mind látja,hogy itt semmiféle pozitív változás nem várható a közeljövőben. Itt egyszerűen erre van igény , önsorsrontó népség vagyunk , szerencsére a fiatalokat nem lehet kamu statisztikákkal meg hangzatos kommunista lózungokkal beetetni, mennek is el innen, ahogy tehetik. Kíváncsi vagyok ha az összes épeszű ember itthagyta ezt a pöcegödröt ki fogja eltartani ezt a sok posztkomcsi proletárt ,mondjuk lehet addigra megfagynak a télen.
2022. szept. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

2009ben erettsegiztem es mar akkor arrol beszelt az osztalyfonokunk hogy nyugaton tobb a lehetoseg. Elotte 1-2 evvel meg azt mondta hogy nincs kint sem kolbaszbol a kerites :D

Az 5 eves osztalytalalkozon fel osztaly nem volt ott, voltak akik azert mert kulfoldon dolgoztak, voltak akik mas okbol, viszont a jelenlevok kozt is volt par aki kijart Nemetorszagba, Svajcba, Angliaba dolgozni. Jelenleg szerintem az osztaly 1/3 resze dolgozott kint vagy jelenleg is kint dolgozik. En pl eletvitelszeruen kint elek az Egyesult Allamokban.

2022. szept. 24. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
37%
Nyugodtan menjetek. Nem fogtok hiányozni. Akkor tèrjetek haza, mikor Csaba Görögországból! (soha).
2022. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!