Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez lehetett a fő oka annak,...

Ez lehetett a fő oka annak, hogy az ellenzéki összefogás (Egységben Magyarországért) csak Budapesten, illetve a 2 nagy egyetemvárosban (Szeged, Pécs) tudott egyéni mandátumot nyerni?

Figyelt kérdés

Ezeken a helyeken a DK és a Momentum párt szavazótáborának összeadódása elég volt a (szűk) győzelmekhez.

Az összes többi vidéki körzetben szükség lett volna a Jobbik korábbi szavazóira, akik viszont vagy a Mi Hazánkra, vagy a Fideszre szavaztak.



2022. szept. 18. 10:54
 1/3 DK-s ***** válasza:
88%
Szerintem inkább az volt az oka, hogy a felsorolt három helyen koncentrálódik az értelmiségi.
2022. szept. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem az a fő oka. Szegeden az, hogy Botka körül jobb helyi politikusok és szakemberek koncentrálódtak, mint a Fideszesek körül, másrészt Botka tesz is a városért, nem úgy, mint pl. mellette MZP, akinek a város csak egy eszköz és nem fontos.

Pécs más tészta, ott Páváék akkorra balfékek voltak, hogy még fideszesként, kormányzati támogatás mellett is csődközeli helyzetbe vitték a várost, lerohasztották a működését. Ezért könnyű volt ott az ellenzéknek nyerni.


Szóval a politika mellett a képességek is számítanak és a fidesznek Szegeden és Pécsen a helyben gyengébb képességű politikusokból és szakemberekből áll a szervezete.

2022. szept. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mellár pécsi győzeleméhez szavazóként én is hozzájárultam, de részemről ehhez semmi köze nem volt a sem a Momentumnak, sem a DK-nak. Sőt, ők az előválasztáson egy másik jelöltet támogattak. Annyiból azért mégis lehetett hozzá közük, hogy az ő szavazóik legalább nem szavaztak át a Fideszre, vagy a Mi hazánkra.
2022. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!