Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja úgy az Állami...

Miért gondolja úgy az Állami Számvevőszék, hogy a diplomás nők miatt születik kevesebb gyerek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem mai a téma, de idáig arra próbáltam rájönni, hogy milyen logika alapján gondolták ezt ki. Félreértés ne essék, nem vagyok nő, csak egyszerűen nem értem, hogy mi az összefüggés a 2 között, és hogy a kevesebb születés miatt miért a diplomás nőket kell bűnbaknak kikiáltani. Felháborított engem ez a megállapítás

2022. szept. 18. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Mert 18 évesen nem szül, hanem mondjuk tanul 23-28 éves koráig, utána meg karriert épít, nem elégíti ki, hogy otthon ül háztartásbeliként.
2022. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem az ÁSZ gondolja, hanem egy ÁSZ által finanszírozott tanulmányt idézgettek rosszul, amit egy nő ( A kutatást vezető Németh Erzsébet pszichológiából írta a PhD-jét és kommunikációtudományból habilitált; 2011-ig a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének docense volt,) vezetésével írtak. Ha érdekel a háttér itt megvan:


[link]

2022. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Azt el tudom képzelni, hogy a diplomások kevesebb gyereket akarnak. (Létező jelenség az is, hogy a csóró cigánynak van 6 gyereke, az értelmiségi középosztálybelinek meg 1).


De ettől még az ország sem alkalmas arra, hogy itt biztonságban felnőjjön egy gyerek. (szar EÜ, szar oktatás, szar fizetések)

2022. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Azt el tudom képzelni, hogy a diplomások kevesebb gyereket akarnak. (Létező jelenség az is, hogy a csóró cigánynak van 6 gyereke, az értelmiségi középosztálybelinek meg 1).


De ettől még az ország sem alkalmas arra, hogy itt biztonságban felnőjjön egy gyerek.

2022. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Mert aki tanultabb, annak jó eséllyel több esze van, ezért feléri logikával, hogy ebbe az országba (meg ebbe a világba) nem éri meg gyereket csinálni. Ezzel megint csak az a céljuk, hogy lezüllesszék az ország mentális állapotát, a buta ember meg szaporodik mint a patkány, ami meg ugye célja a kormánynak, hogy valahogy felduzzasztja a népességet, miután aki már tehette elmenekült innen.
2022. szept. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

"Miért gondolja úgy az Állami Számvevőszék, hogy a diplomás nők miatt születik kevesebb gyerek Magyarországon?"

nem gondolja ezt az Állami Számvevőszék.

TE miért hiszed hogy ezt gondolnák?

2022. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jó hogy értelmes ember akkor sem az államnak fog szülni, engem nem hat meg hogy jajj fogy x ország népessége, attól még nem fogok csak azért szülni hogy a létszám eggyel több legyen. Egy gyereknek szerető család kell és megfelelő háttér, ennyi a fontos, nem más.
2022. szept. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Afrikában néhány országban így sikerült csökkenteni a szülési számot. Ha van komolyabb képzettsége akkor egyértelmű nem fogja magát kiszolgáltatni. Nem sokkal lett kevesebb, de ez Magyarországon így is mindegy, mert nincs elég szülőképes fiatalkorú. Minden nőnek 4 gyereket kellene csinálni, hogy megforduljon a tendencia már. Persze ez nem fog megtörténni, mert 10 évet kifognak esni a munkából.
2022. szept. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!