Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ahelyett hogy a munkahelyen...

Ahelyett hogy a munkahelyen 18 fokban fagyoskodnak, miért nem állnak át a cégek, hivatalok a távmunkára idén télen?

Figyelt kérdés

Így mindenki rosszul jár, a dolgozó fázik, de közben 18 fokra felfűteni ezeket a hatalmas épületeket elég sok pénz. Otthon meg úgyis fűt mindenki, ha éjszaka nem akar megfagyni - persze "illene" azért adni vmi rezsitámogatást nekik.


Plusz érdekesség hogy a távmunkát akár államilag is lehetne kötelezni akárcsak a covid idején, ehelyett az figyelhető meg h Orbánék kormánya épphogy a bejárást erőlteti az állami intézményeknél. Mi lehet az oka?


2022. szept. 22. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
És akkor szerinted a portás, a takarító, és akinek még amúgy is bent kell lenni, az majd 4 fokban lesz, hogy az 5 irodista miatt ne kelljen fűteni?
2022. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Én is gondolkodtam már, hogy át kéne csak hát nem akarnak oda jönni hozzám a tescko vásárlók fizetni a 4.re. Xd
2022. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Miért, ha önerőből kell fizetni a munkásnak a fűtést akkor melegebb lesz? Pont, hogy spórolás az irodai munka sokaknak.
2022. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Engedik a home officet egy héten 2 nap, de 3 nap bent kell lenni.

Megfázni pedig félóra alatt is lehet....

2022. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
4 megfáztam
2022. szept. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az az indoklás, hogy a minisztérium nem támogatja a home office-t. Ennyi.

Hozzáteszem, hivatalosan a covid alatt sem lehetett, csak a közvetlen vezetőink tartották a hátukat. De jött hivatalos levél a közigazgatási államtitkártól, hogy tilos.

2022. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"És akkor szerinted a portás, a takarító, és akinek még amúgy is bent kell lenni, az majd 4 fokban lesz, hogy az 5 irodista miatt ne kelljen fűteni?"


Portás, takarító minek ha egy irodaház be van zárva, ezt el tudod mondani? Biztonsági szolgálat - oké, kell, de valaki őrzi a kültéri raktárakat is, és az se hal fagyhalált, nem?


"Én is gondolkodtam már, hogy át kéne csak hát nem akarnak oda jönni hozzám a tescko vásárlók fizetni a 4.re. Xd"


Imádom, hogy minden ilyen kérdésnél megjelenik egy nagyon okos ámde vicces hozzászóló. Nyilván ahol távmunkára lehetőség van, arra gondoltam. És nem, egy percig sem gondoltam, hogy a tűzoltó, a földműves, a taxis, a buszsofőr, a sebész, a vegyész, az útépítő munkás (... soroljam még?) otthonról fog dolgozni. De ha már itt tartunk: a Tesco-ban hány fok lesz idén télen? Illetve mégegy: van olyan is h online vásárlás, kiszállítás...


"Pont, hogy spórolás az irodai munka sokaknak"


Eddig spórolás volt, most fagyoskodnak. Ha átállnak home officre, legalább eldöntheti, hogy otthon akar-e fűteni vagy nem. Mellesleg emberre leszámítva olcsóbb felfűteni egy kis másfélszobás panellakást mint az óriási közintézményeket. 4 méteres belmagasság, elavult szigetelés és fűtési rendszer, folyton nyitott ajtók a cigizni ki-be járók miatt, stbstb

Az irodaházak ugyanez. Összességében a dolgozói is szív, hiszen végérvényben hosszú távon neki is annyival kevesebb a fizuja, mint amivel több a cég rezsije. Összességében ha a hatalmas irodaházak fenntartási költségeit szétosztanák a dolgozók közt, lehet mindenkinek meglenne a havi 30-40 ezer plusz fizu, abból meg kifizethetné bőven a rezsit, stb.



De vannak cégek ahol a költségek FELE az irodaházra megy el! Vagyis az embereknek kétszer annyi lehetne a fizuja ha nem lenne irodaház! Ezt is vegyétek figyelembe.

2022. szept. 22. 16:16
 8/10 anonim ***** válasza:
13%

"Illetve mégegy: van olyan is h online vásárlás, kiszállítás..."

Ez aztán a logika, küldjük haza a pénztárost meg hűtsük le az áruházat hogy spóroljunk, közben költsünk többet az online felületre, fektessünk több pénzt az online fizetési módszerekbe, vegyünk fel több futárt, több raktárost, bővítsük a logisztikai kapacitásunkat, stb. Maga az átállás is már marha költséges nem beszélve a rendszer hosszú távú fenntarthatóságáról és valószínűleg RENGETEG vásárlótól esnének el ezek az áruházak. Ugyanis a 80 éves nagymama, akinek email címe sincs és a mobilján se tud egy vészhívásnál többet kezelni, nem fog online vásárolni semelyik üzlettől, inkább elbuszozik egy távolabbi üzletbe és ott költi el a pénzét.

Ami az irodai minkákat illeti, a covid alatt rengeteg programozó kényszerült otthoni munkára, mégis megcsappantak a játékok kiadásai. Méghozzá azért, mert az otthonról dolgozás kevésbé hatékony, mint a jelenléti. Ezt már rengeteg kutatás kimutatta, egyrészt a munkahelyen könnyebben tudsz koncentrálni, figyelni, biztosított hogy a munkával foglalkozol a napi 8 órádban, másrészt a csapatmunka és a problémamegoldás is sokkal hatékonyabb ha egy helyen történik a munka. Rengeteg helyen visszaálltak jelenléti munkára a covid után, pontosan ezért.

Persze van néhány kivétel, de az ilyen helyeken jelenleg is megoldható az otthoni munkavégzés, és általában egy üzletben vagy cégnél nem kizárólag ilyen típusú irodai munkát végeznek, hanem sokminden mást is. Szóval nem igazán éri meg még ezeknek a cégeknek sem támogatni az otthoni munkavégzést, főleg azért, mert ahogy korábban is írtam, kevésbé hatékony.

2022. szept. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%
De akkor viszont neked kell a saját lakásodat fűteni, saját zsebből. Az jobb? :)
2022. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9: ezt az érvet már sok helyről hallottam de nem teljesen értem. Akik a munkahelyre járnak "melegedni" azok otthon 0-5 fokban alszanak?
2022. okt. 5. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!