Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szűnt meg a rezsicsökken...

Miért szűnt meg a rezsicsökkentés?

Figyelt kérdés

Pont amikor értelme lett volna... Beszedi az állam a rengeteg adót tőlünk.

Ennyit sem érdemlünk a rezsicsökkentést legalább?

Főleg ebbe a nagyon hideg országba ahol már majdnem egész évben fűteni kell (2-3 hónapot talán nem)



2022. szept. 23. 21:58
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
27%
Nem szűnt meg. Én pl egy Ft-tal sem fizetek többet. De az átlagfogyasztásig mindenki baromi olcsón kapja az energiát.
2022. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
18%

Van rezsicsökkentés továbbra is, nem tudom honan szedted a hülyeségedet. Hol van hideg? Honnan vetted ezt az ökörséget?! Nálunk most is tárva-nyitva az ablak, kellemes 20fok van pont ideális. Novembertől fűtűnk február végéig az 4 hónap, nagyon max 5. Szóval az év 2/3-ad részében nincs szükség fűtésre.

Ha meg mesztelen vagy egy szál alsóban akarsz korzózni akkor költözz az egyenlítőre!

2022. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 árokpart ***** válasza:
17%
Megfigyeltem, hogy ezen az oldalon sokan annak drukkolnak, hogy nehogy véletlenül visszajöjjön az eredeti rezsicsökkentés. Egyébként sajnos úgy néz ki, hogy nem kell tőle tartani, de azért elképesztő, hogy valakik szinte örülnek neki, hogy jelenleg főleg tél előtt nem tartották meg az eredeti rezsicsökkentést. Egyszerűen nem értem, hogy kik ezek az emberek, mert mikor bárkivel az utcán beszélgetek, ha szóba kerül ugyan tudomásul veszik, hogy most ez van, de mindenki örülne ha újra visszahoznák az eredeti rezsicsökkentést.
2022. szept. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 árokpart ***** válasza:
29%
14-es Aki nem akarta azzal komoly gond lehet.
2022. szept. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

#12

13 fok van napközben éjszaka meg 2

A legtöbben már fűtenek, holott csak szeptember

2022. szept. 24. 00:03
 16/45 anonim ***** válasza:
89%
#18: Mit nem lehet azon felfogni, hogy nincs mindenkinél 20 fok? Örvendetes ha nálad annyi, de sokaknál kevesebb. 18 fokban ülni egész nap meg már nem olyan vicces.
2022. szept. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
15%

Akkora ökörséget akkor se mondjon már senki hogy 2 fok van reggel a szobában. 2017-ben januárban amikor odakint volt napokig minusz 15fok,én meg elutaztam, na akkor hűlt le a szoba 2-3 fokra. De az rendes tél volt, amilyen azóta se. Most meg kellemes őszi idő van, mit finnyáskodtok.

Nem kell üdögelni egész nap, menjetek ki a levegőre, mozogjatok, túrázzatok, akkor majd nem fáztok.

Persze,aki egész nap nem csinál semmit csak üdögel és gubbaszt rövidújúban, lelassul a vérkeringése azért is fázik...

2022. szept. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

#20: A 2 fokot nem a szobai, hanem a kinti hőmérsékletre értette.

Nem üldögélünk egész nap, de attól még az idő egy jelentős részét otthon töltik az emberek. Van ahol meg kisgyerek vagy idős, beteg ember is van, nekik sem lehet akármennyi fokban lenniük. Egyébként meg nem szoktam pazarolni az energiát, még amikor olcsó volt, akkor is visszafogottan fűtöttem és soha nem melegítettem pólós időre a lakást.

2022. szept. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
34%
15: Az eredeti rezsicsökkentés mára fenntarthatatlan, spórolni kell a gázzal. Mára teljesen mások a nemzetközi diplomáciai, ár- és szankcióviszonyok. Nem lehet úgy tenni, mintha nem fordult fel volna gyökeresen a világ.
2022. szept. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
32%

Ha odabent üldögél, akkor miért a kinti hőmérsékletet méri?! Lógassa be a hőmérőjét a szoba közepére 1,5méter magasságon, ha kevesebb mint 16fokot mér, akkor jogos hogy fázik.

Az átlagember legfeljebb este van otthon, mert napközben dolgozik. Alváshoz meg nem kell fűteni. Hétvégén meg úgyis főzés-sütés van, ami ad elegendő meleget.

Attól hogy valaki idős vagy kisgyerek, még nem kell szaunát csinálni a házból. A fűtési szezon nagyon régóta már hivatalosan is okt. 15-től kezdődött. Az utóbbi években találta csak ki valami idióta hogy korábbtól legyen, aztán ez a finnyásság, extra luxus futótűzként terjedt el. Ez teljes mértékben elfogadhatatlan.


"Egyébként meg nem szoktam pazarolni az energiát, még amikor olcsó volt, akkor is visszafogottan fűtöttem és soha nem melegítettem pólós időre a lakást."

Örvendetes, mindenkinek így kéne gondolkodnia. Az a baj, ha megkérdeznéd az embereket, 10-ből 6-7-nek 25+fok hőmérsékletigénye van télen, mert már teljesen elvették a józan eszüket is. A réteges öltözködést sem ismerik, náluk van kb. az ingujj meg a pufajka, kettő között semmi átmenet. Kilép ingujjal a lakásból, elbattyog ingújban a kocsiig, aztán csodálkozik hogy miért tüszög meg beteg egész télen. Ahelyett hogy kiegyenlítené a hőérzetet a megfelelő öltözési rétegrenddel.

2022. szept. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!