Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit motivál a 30 éves korig...

Kit motivál a 30 éves korig tartó adókedvezmény,hogy gyereket vállaljon,most őszintén?

Figyelt kérdés

Akinek nem akar dolgozni,azoknak már 30 évesen amúgy is van több.

Aki meg felakarja építeni az életét,20-on évesen képzi magát.

Ha gyereket is vállal,30 felett lesz mire visszakerül a munkaerőpiacra.


2022. szept. 27. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanolyan gusztustalan, értelmiség ellenes döntés, mint a 25 év alatti szja mentesség...

Mindezt azoktól veszik el, akik amúgy előre viszik az országot. Förtelem.

2022. szept. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Úgy értem aki egyetemet
2022. szept. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Úgy értem, aki (komolyabb) egyetemet végez és nem szeretne 30 alatt gyereket, a tőle elvont adókból fizetik ki az agyontámogatottakat.
2022. szept. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem sikerült találni egy csoportot,aki nem létezik.


Ez még a 25 alatti adókedvezménynél is nagyobb baromság.

Ott legalább volt egy réteg,meg végül is,semmihez nem kötötték,csak korhoz.


De ki az,aki ebből profitál?

Szerintem nincs olyan hülye,aki azért szülne 30 előtt,hogy mondjuk 2 évig adómentes legyen,másrészt,attól ha szül 25-30 évesen,nem biztos,hogy lesz utána még gyereke,így mindegy,hogy mikor,ha mondjuk csak 1-et akar.

2022. szept. 27. 23:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán olyan háztartásokban lehet meg a gazdasági oka, ahol a nő jóval többet keres a férfinél, így az adómentessége is sokkal jobban számít. Itt nyilván a férfi maradna otthon a gyerekkel, miután felépül a nő.


De ez arra a naivitásra épül, hogy a nő biztosan vissza tud menni dolgozni ugyanarra a helyre, ugyanazért a pénzért, ugyanazzal a teljesítménnyel. De a valóság ettől távolabb áll, és ebben a helyzetben is rizikós ezt megkockáztatni.


Aki gyereket akar vállalni 30 előtt, az enélkül is fog. Aki nem, nem valószínű, hogy ez meggyőzi, mert sok időből esik ki, ha felépülni és még gyerekre is kell vigyázni.

2022. szept. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez is nagy lehúzás. Vissza kapsz 40-50ezret egy hónapban, a gyerekre meg ráköltöd minimum a kétszeresét. Hol éri meg?
2022. szept. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem abszolút nem, ezt amúgy mindenkinek adni kéne, férfiaknak is, gyerektől függetlenül. Akkor talán érne valamit, de így feltétlekhez szabva nem hiszem, hogy népszerű lesz. Eleve sokan nem térnek vissza dolgozni, vagy 2 gyereket szülnek egymás után, nem nagyon tudják kihasználni.
2022. szept. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 éppen ezért vezetik be ezekkel a szabályokkal, mert lehet rá veretni, igazából semmilyen kiesést nem okoz a költségvetésben.


Tehát parasztvakítás.

2022. szept. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Senkit! -De legalább adnak egy kis időt arra, hogy a lelépésre összekaparjanak a fiatalok egy kis tőkét.
2022. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként sem akarok gyereket. Ide minek se óvónő se tanár nincsen.

Amúgy meg őrülök, hogy én magamat eltartom. G...ci drága minden.

2022. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!