Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor az m1 mondja hogy...

Mikor az m1 mondja hogy nyugaton milyen magasak a rezsiárak, akkor miért nem teszi hozzá, hogy nyugaton milyenek a bérek, pl. mennyit keres ezekhez a rezsiárakhoz itthon egy tanár és ott egy tanár? Nem így lenne korrekt az információ?

Figyelt kérdés
2022. szept. 28. 12:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

#20

Ezek szerint azt sem érted amit te írtál le #17-nél?

2022. okt. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

#21

Miből jutottál arra a következtetésre, hogy nem értem?

Írtam valamit, amire a te reakciód az volt, hogy magoljam tovább a híradót, meg az állami médiát. De én nem vélek felfedezni olyan állításokat az irományomban, amiket valószínűleg az állami médiában mondanának. De te biztos jobban képben vagy, hogy mi hangzik el ott.

Szóval mi olyat is írtam, amit a közTV is propagál?

2022. okt. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a fidesz jól csinálja a dolgát, azt hogy "bezzegagyurcsány", azt hogy "nincs munkanélküliség", "nem fázunk", "van gáz", "te vagy a hibás ha keveset keresel => mindenki annyit ér amennyije van", "nem kell hitel" - persze, egy elönytelen szerzödés a megoldás, "képes kezelni a helyzetet", "emberekre költik az államkasszát = kevesebb adó lenne" -ergo mindkét döntés rossz, "jobb a helyzet mint 2010-ben"...

Tehát kb minden mondatod az állami propagandát adja vissza. Egyértelmüen vakon hiszel a kormányban, Viktorodban a te istenedben, szerinted minden jó amit csinálnak mert ök csinálják.

megint idézek: "Nem azért kap 125ezer nyugdíjat a nagyanyád, meg nem azért 70 Ft egy vizes zsemle, mert a választások előtt kiürítették az államkasszát." - a teljes kontextus teljes figyelmen kívül hagyásával próbálod megcáfolni a dolgot. Nem az a Fidesz hibája (és a többi rabló alkalmatlan kormányé), hogy a kommentelö nagyanyja 125 ezer nyugdíjat kap, hanem az, hogy ebböl nem tud emberhez méltó életet élni ledolgozott 40 év után. Ergo dobálózol összegekkel, ami nem válasz a kérdésre. Több embert ismerek, aki nyugdíjba menetkor elégedett volt az összeggel, azóta tettek róla, hogy kevés legyen neki...

Együgyü vagy és csölátó.

2022. okt. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

#23

"bezzegagyurcsány"

Mikor emlegettem Gyurcsányt? Idézd!


"nincs munkanélküliség", "nem fázunk", "van gáz"

Ezek tények. Számodra az, hogy valaki tényeket ír, amik a kormányt nem démonizálják már egyből propagandának minősül?

De komolyan. Nőtt a munkanélküliség? Igazold, hogy nőtt. Ha meg nem tudod igazolni, ismerd be, hogy nem nőtt -> aztán röhögd képen magad, hisz a saját mércéd szerint propagandista lettél.


"te vagy a hibás ha keveset keresel => mindenki annyit ér amennyije van"

Én úgy gondolom ha valaki a bérminimumot keresi, abban az ő felelőssége is benne van.


"jobb a helyzet mint 2010-ben"

Tény, hogy jobb, számokkal alátámasztható.


"Tehát kb minden mondatod az állami propagandát adja vissza."

Akkor szeretnék cáfolatokat olvasni azokra a propagandákra.


"Egyértelmüen vakon hiszel a kormányban..."

Tehát a tények kimondása egyenlő vak hit?


"Viktorodban a te istenedben"

Szeretnék idézeteket olvasni ahol Orbán Viktort ajnározom.


"...szerinted minden jó amit csinálnak mert ök csinálják."

Akkor hagy idézzem magam: "A kormány a hibás, de majd túlkerekednek rajta."

Ez hogy egyeztethető össze azzal, hogy vakon hiszek a kormányban, és minden jó amit csinálnak, te isten barma? :D


"Tehát kb minden mondatod az állami propagandát adja vissza."

Úgy tűnik kicsit le vagyok maradva; én eddig azt hittem az állami propaganda a migráns, soros, brüsszel.

Számodra minden automatikusan propaganda, ami a kormány egy kicsikét is jó színben tünteti fel?

Vegyük példának az munkanélküliséget. 2010-ben 11% volt, most 4% körüli. Tehát kijelenthető, hogy a Fidesz a munkanélküliségre jó hatással volt. Ez is propaganda pusztán azért, mert a Fideszt kedvező színben tünteti fel?


"megint idézek: "Nem azért kap 125ezer nyugdíjat a nagyanyád, meg nem azért 70 Ft egy vizes zsemle, mert a választások előtt kiürítették az államkasszát." - a teljes kontextus teljes figyelmen kívül hagyásával próbálod megcáfolni a dolgot."

A válaszíró beszélt elszálló árakról és próbált arra célozni, hogy ez az államkassza kiürítése miatt van.


"Nem az a Fidesz hibája (és a többi rabló alkalmatlan kormányé), hogy a kommentelö nagyanyja 125 ezer nyugdíjat kap, hanem az, hogy ebböl nem tud emberhez méltó életet élni ledolgozott 40 év után."

Ez kb minden posztkomcsi országra igaz. Egyik sem tudott érdemben kitörni és felzárkózni a gyarmatosító, 50+ év kapitalizmussal bíró országok közé. Annak az oka, hogy ma Magyarországon jóval alacsonyabb az életszínvonal, mint nyugaton a történelmünkben keresendő. Szerinted minden keleti országban rablóbanda uralkodik zsinórban 30 éve? Ugyanis ott is vannak megélhetési nehézségek.


"Több embert ismerek, aki nyugdíjba menetkor elégedett volt az összeggel, azóta tettek róla, hogy kevés legyen neki..."

Én még több olyat ismerek, akik anyagilag jobban kijön mint korábban. Tessék, 1-1. :D


"Együgyü vagy és csölátó."

Jöhetnek a cáfolatok azokra az együgyü és csőlátó kijelentésekre akkor. :)

2022. okt. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"Vegyük példának az munkanélküliséget. 2010-ben 11% volt, most 4% körüli. Tehát kijelenthető, hogy a Fidesz a munkanélküliségre jó hatással volt. Ez is propaganda pusztán azért, mert a Fideszt kedvező színben tünteti fel?"


Az hogy a munkanélküliség kérdését megoldották egy közmunkának nevezett rabszolgamunkával az látszati, statisztikai fogás, semmi más. Húgomnak sajnos részt kellett venni benne. Az állami "támogatáson" a polgármester úr felépített egy zöldségtermesztö telepet, a megtermelt zöldséget piacra vitték, ebböl ök jót profitáltak, talán a településnek is jutott valami belöle. A céges autót a polgármester úr becses felesége használja, gyerekeket viszi iskolába, bevásárol, stb. A fejenkénti 25000 Forint munkaruha támogatásból minden dolgozó választhatott, hogy cipöt, nadrágot vagy kabátot kér, ezek kb darabja 5000 Ft volt, tehát onnan eltünt 20000 Ft dolgozónként. DE ami a legszebb az egészben: 8 hónapos terhesen egy sámlin ülve kellett egy fütetlen hangárban 8-9 órát dolgoznia havi 60000 Forintért. Emellett amit kaptak munkaeszközt az tönkre ment 2 hónap alatt, vehetett magának saját pénzböl másikat hogy dolgozni tudjon, mert nem kapott újat.

Ezt nevezed a munkanélküliség megszüntetésének?

Vagy esetleg azt, hogy 60 éves nöket tesznek ki víz és WC nélkül egész napra árkot pucolni nyár közepén, szintén 8 órában szintén 60000 Ft-ért?


"Én úgy gondolom ha valaki a bérminimumot keresi, abban az ő felelőssége is benne van."

Vannak kevesebb intellektuális képességgel megáldott emberek a világban, elég sokan. Nekik nem járnak normális életkörülmények? Vagy azoknak akik olyan környékre születtek, ahol kevés a munkahely, és fejletlen az ipar? A bibi megint a bérminimum vásárlóértéke, nem az, hogy valaki "csak" olyan munkát talál, mert esetleg nincs is más a környéken, vagy a kedves munkaadó nem ad többet mert annak is örülj ami van. Egy ilyen helyzetböl nem lehet, vagy nagyon nehéz kiszakadni, mivel ma már odébb költözni is nehéz az albérlet árak miatt. Veri a kormány a mellét az új munkahelyekre? összeszerelö üzem települ be, és lesz 500 új munkahely pár évente? Milliárdokat visznek ki külföldi multik adókedvezménnyel mert tudnak 500 embernek munkát ami jól mutat az állami statisztikában? Ne nevettess. A hazai elöállító és termelö iparral miért nem történ szinte semmi? A belsö piac miért van még mindíg a háttérben? Ekkora termöföldhányad mellett miért külföldi zöldségeket veszünk mindenhol?

Ha fejlödést akarsz látni ott van Szlovénia. Nekik sem egyik napról a másikra megy, de értelmesen közelítik meg a dolgot és jól haladnak. Nem találkozol velük nyugaton, mert köszönik szépen meg tudnak élni otthon.

Magyarország is 18 éve uniós tag, rengeteg támogatást kaptunk anyagilag, egyáltalán nem itt kellene tartanunk. Önfejüen dacolva követjük a régi, belénk ivódott rossz ideológiáinkat, mint pl. a személyi kultuszt. Rendszerváltás helyett megcsináltuk a mi saját magyar nemzeti, egyszemélyes autokrata feudálszocializmusunkat, a középkori királyok, Sztálin és társai után szabadon.

Bizony a keleti országok még csak ott tartanak, hogy elnyomott kiscsoportosok közül páran középsösök lettek, akik már elnyomhatják a kiscsoportosokat, elfoglalhatják a mászókát vagy a csúszdát, amíg nem jönnek a nagycsoportosok, és el nem veszik tölük. Gyerekes hatalmi harcok mennek országon belül összetartás helyett.


"Tény, hogy jobb, számokkal alátámasztható."

Igen, nagyobb összegeket írunk a papírra. Tudom, apámnak is volt még 2000 Ft-os fizetése, most ennek 200-szorosát keresi. A kenyér meg 400-szorosába kerül...

2022. okt. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

#25

Látom nem sikerült idézetet írnod sem arra, hogy gyurcsányozok, sem arra, hogy Orbánt istenítem, sem cáfolnod azokat a (szerinted) propagandákat.

Soha nem értettem mi értelme ennek a megbélyegzősdinek, ha utána rögtön felsülsz vele? De nem csak tőled láttam, kb. az ellenzékiek kétharmada hozzád hasonlóan szalmabábozik.


"Az hogy a munkanélküliség kérdését megoldották egy közmunkának nevezett rabszolgamunkával az látszati, statisztikai fogás, semmi más."

2010-ben volt 3,8 millió foglalkoztatott, most van 4,5 millió. Ez a 700 ezres növekedés hogyan magyarázható a közmunkaprogrammal, mikor közmunkásból kb. 100 ezer van?


"Vannak kevesebb intellektuális képességgel megáldott emberek a világban, elég sokan. Nekik nem járnak normális életkörülmények?"

De. Aldis árufeltöltőként, benzinkutasként, gyári munkásként, vagy akármilyen aktatologató munkakörben jóval többet lehet keresni, és ezekhez a munkákhoz sem kell több ész.


“Veri a kormány a mellét az új munkahelyekre? összeszerelö üzem települ be, és lesz 500 új munkahely pár évente?”

Nem évi 500 munkahely létesült, hanem kb évi 50.000.


“Milliárdokat visznek ki külföldi multik adókedvezménnyel mert tudnak 500 embernek munkát ami jól mutat az állami statisztikában?”

Szerinted az 700ezer munkahely is csak a statisztikában mutat jól? Kb mindegy is ugy van-e? Inkább ne is legyen, csak a csúnya külfölgi multik ne vigyenek ki milliárdokat, mert az még annál rosszabb, mintha nem is lenne munkahely?


“Ekkora termöföldhányad mellett miért külföldi zöldségeket veszünk mindenhol?”

Ugyanazért, amiért mindenhol máshol Európában. Európaiként jóval többet fogyasztunk élelmiszert, mint a világ többi pontján, ezért importra kényszerülünk. De akár az is benne lehet, hogy zöldségek helyett mi inkább napraforgót, buzát, kukoricát, árpát (takarmányt) termesztünk, ami szintén a fogyasztási szokásainkból adódik, mert jóval több húst fogyasztunk, mint a többi kontinensen.


“Ha fejlödést akarsz látni ott van Szlovénia.”

A szlovénok az egyik leggyengébb fejlődést produkálták a térségben az utóbbi 10-15 évben.


“Nem találkozol velük nyugaton, mert köszönik szépen meg tudnak élni otthon.”

Én úgy látom kicsivel nagyobb arányban költöznek külföldre, mint a magyarok.

[link]


“Magyarország is 18 éve uniós tag, rengeteg támogatást kaptunk anyagilag, egyáltalán nem itt kellene tartanunk.”

Más is rengeteg támgatást kapott, mégsem tört ki érdemben senki.

Matematikailag le tudnád vezetni, hogy kellene tartanunk? Mert úgy látom vagy annyria okos, hogy megítéld, hogy ettől a rengeteg támogatástól ne mitt kellene.


“Igen, nagyobb összegeket írunk a papírra. Tudom, apámnak is volt még 2000 Ft-os fizetése, most ennek 200-szorosát keresi. A kenyér meg 400-szorosába kerül...”

A szocializmust veszed pozitív példának, mikor az imént még a rendszerváltás elmaradásán problémáztál?

A bérek 2010 óta nagyobb mértékben emelkedtek, mint az árak.

Vegyük a benzint.

2010-ben a 60ezer forintos minimálbérből, 355 Ft/l áron tudtál venni 169 litert.

Ma 2022-ben a 133.000-res minimálbérből 480 Ft/l áron tudsz venni 277 litert. Benzoinárstop eltörlésével (amitől mindenki fosik) 648 Ft/l áron tudnál venni 205 litert. Még így is több, mint 2010-ben.

Élelmiszerekkel hasonló a helyzet.

[link]

Ez egy általam korábban készített táblázat, az élelmiszerárakat vizsgáltam 2016 és 2022 februárjában, a tesco akciós újságok alapján.

Ma jobb a helyzet.

2022. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Oké, látom hogy neked a helyzet jobb és kész. Nincs min tovább vitatkozni.
2022. okt. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

#27

Nekem? :D Semmi olyat nem mondtam, ami rólam szól. Ezek általános dolgok.

2022. okt. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Súlyos szövegértési problémákkal küzdesz. Arra utaltam, hogy teljesen mindegy mit írok, te egyet fordítva az egészen meggyözödéssel állítod, hogy a Fidesz kormányzása alatt minden sokkal jobb lett mint volt.
2022. okt. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#29

"Súlyos szövegértési problémákkal küzdesz. Arra utaltam, hogy teljesen mindegy mit írok..."

Hát akkor írd ezt, baszod. Ugyanis amit azelőtt írtál az nem ugyanezt jelenti.


"...te egyet fordítva az egészen meggyözödéssel állítod, hogy a Fidesz kormányzása alatt minden sokkal jobb lett mint volt."

Érveléssel állítom.

Vegyük példának a munkanélküliséget.

Az én állításom az, hogy a fidesz alatt csökkent. A te állításod, hogy nem, ez csak propaganda, és a közmunkásokkal csak papíron érik el, hogy kevés a munkanéli. Erre a cáfolatom, hogy közmunkásból van 100ezer, foglalkoztatottból meg 700ezerrel több, tehát nem magyarázható a közmunkásokkal a helyzet javulása.

Neked meg erre a válaszod, hogy teljesen mindegy mit írsz, szerintem úgyis jobb? :D

Nem így van. Írni kellene olyat, ami logikus magyarázat. A közmunkások száma nem az. De úgy látom itt én vagyok aki írhat bármit, mert valószínűleg továbbra is úgy gondolod, hogy a munkanélkuliség nem javult.

2022. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!