Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A megtakarításod hány százalék...

A megtakarításod hány százalékát tartod forintban? Írjátok oda azt is, hogy fideszesek vagy ellenzékiek vagytok-e.

Figyelt kérdés
Nekem 20% van forintban, ellenzéki.
2022. szept. 29. 15:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Forintban kapom a jövedelmemet, és vannak forintban fizetendő kötelezettségeim, ezért jelenleg 96-97%-át a megtakarításaimnak is forintban tartom. Költséges lenne külön devizaszámlát is nyitni, Revolutban szoktam más pénznembe átváltani és megtakarítással élni ilyen formában, ott EUR és USD megtakarításom van, egyelőre az össz megtakarításom kisebb része, de ezt folyamatosan növelem, ahogy a lehetőségeim engedik. Követem a változásokat is egyébként. Nem egyszerre kezdtem, de például a forint július 19. óta az euróval szemben 5,65%-ot, augusztus 2. óta a dollárral szemben 10,74%-ot romlott.
2022. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
30%

10 éve nyertem az egyik lottón 500 milliót.Euróban tartom nem is nagyon forgatom, de az akkori árfolyamon raktam be, ma már kb 650 millió ft-om van ha átszámítom, és még költöttem is belőle.

Teljesen liberális vagyok.

2022. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira instabilnak látom az egész világ gazdaságát, hogy egyik devizában sem bízok, úgyhogy ~1 millányi vésztartalékot leszámítva minden megtakarításomat egyéb eszközökbe fektettem, amiknek nem romlik az értéke, és akkor is lesz rájuk kereslet, ha

a) vagy teljesen összeomlik az egész világ

b) vagy kikeveredik a világ ebből a gazdasági válságból

2022. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
#13 vagyok, azt nem írtam oda, de nem vagyok se kormánypárti, se ellenzéki, rühellem mindkét bagázst, úgy alapvetően a politikát, az államot, meg mindenféle hatalmat
2022. szept. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28%
100%. Mégis miben tartanám?
2022. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én Romániában élek, így forintba nem érdemes váltanom. Itt a lej a helyi valuta, de ez annyira nem érdekel semmit, hogy albérlet és lakásárakat csakis euróban/dollárban lehet kifizetni. Kb. 60 000 lejem van különböző valutákban: kilenc-tízezer lejben, valami 30 000 dollárban, a maradék euróban. Kb. két hónapja váltottam az idegenvalutákba (előtte minden lejben volt), csak azóta annyit romlott a lej a másik kettőhöz viszonyítva, hogy ha visszaváltanám, ezer lejjel több pénzem lenne mint volt.
2022. szept. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
ja és fideszes vagyok, mint Erdélyben szinte mindenki
2022. szept. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nincs megtakarításom és rühellem mind2 politikai oldalt.
2022. szept. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
1,5% forintban többi euro+ nemesfém+ részvény. Függétlen külföldön élek.
2022. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
19: nyilván a Magyarországon élőkre vonatkozott a kérdés, mert külföldön egyértelmű, hogy csak kisebb részt tart forintban az ember
2022. okt. 2. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!