Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok, feministák! Mit...

Liberálisok, feministák! Mit szóltok ahhoz, hogy az európai szélsőjobbot egyre inkább nők vezetik?

Figyelt kérdés

Giorgia Meloni, Marine Le Pen, Dúró Dóra stb. egyre több a női szélsőjobboldali politikus.


Mit gondoltok erről? Nem okoz törést bennetek?



2022. szept. 30. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Miért okozna törést?
2022. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Mert az egyik védett csoportotok, a nők, nem a ti szívárványliberális világnézeteteket támogatja, hanem Meloni pl. nosztalgikus Mussolini felé.
2022. szept. 30. 10:17
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
#2 Ez a pár politikus nem "a nők" úgy en bloc. Olyan világnézetet támogatnak, amilyet akarnak. Miért okozna ez bárkiben törést? Ezt még mindig nem értem. Nem elvárás a világ összes nője felé, hogy pontosan ugyanazt gondolják, amit mondjuk én. Nem is értem, mit gondolsz. Te így működsz talán?
2022. szept. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Öhm, kérdező, ezúttal mit mostál össze?


A feministák egyik célkitűzése, hogy a nők nagoybb arányban legyenek képviselve a vezető pozíciókban, politikában. Az általad melített példák ennek egy sikerkezdeménye. (azért nem mondom, hogy iskere, mert arányait tekintve még mindig nagyon alulreprezentáltak)

Tehát az ilyen sikereknek lehet örülni.

Ennyi.

Arról, hogy milyen pártot képviselnek, stb... az nem szempont.

2022. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Liberális ismerőseim szerint aki nem liberális, az agymosott Putyinista. Gondolom, hasonlóan intelligens véleményük van a jobboldali nőkről is.
2022. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, benned törést okoz, hogy léteznek - mert nyilván léteznek - olyan férfi politikusok, akik nem a te világnézetedet vallják? Mennyit sírsz emiatt minden nap?
2022. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
#5 Én pont a megszólított csoport vagyok, liberális feminista, én írtam az 1-es és 3-as választ, mint láthatod, rohadtul nem érdekel, hogy ki milyen világnézetet vall. Ez vonatkozik a jobboldali nőkre is. Hogy tetszik a válasz?
2022. szept. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, hogy a két csoport hogy van vele, de én ezt mindig is így láttam, hogy a könyörtelenül racionális gondolkodás az mindig is egy női meló volt, míg a romantika az mindig a férfiaké.

A személyeket (a felsoroltakat is) most zárjuk ki ebből, úgy kérdezem, mert az felesleges!!! Ez hogy összeegyeztethetetlen? A mai értelemben vett liberalizmus (nem a klasszikus értelemben vett, ma politikában nem létező liberalizmus) ill. a feminizmus a radikalizmussal, ha úgy tetszik a szélsőséggel...

Szerintem mind a három szemellenzős, erőszakos. Nézz már körbe hogy fordult meg a világ! Hogy a baloldalé volt a liberalizmus, lett mára a véleményterror (itt ne Magyarországra gondoljunk), az erőszak és lett része ez a "liberalizmusnak" (nonszensz)! Ha csak azt nézed meg mi volt anno az antifa, és mi ma? Hogy néznek ki? Hogy vonulnak fel? Erőszakkal élnek és úgy öltözködnek, ahogy azok, akik ellen anno felvonultak! És minden így változott! Aki küzdött az erőszak ellen, a kirekesztés ellen, az egyenlőtlen bánásmód ellen, a kettősmérce ellen, az ma erőszakkal, kirekesztéssel, egyenlőtlen bánásmóddal és kettősmércével próbál legyőzni mindent, amivel nem ért egyet, amit károsnak tart, legyen az személy vagy csak egy meglátás! Szóval ez gusztustalan, akárhogy is nézzük!

2022. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Az mindegy, hogy melyik oldalon politizálnak. Siker, hogy egyre több nő van a politikában.
2022. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 D-Mano ***** válasza:
94%
Én azért kivárnám a végét, hogy Meloni mennyire fogja beváltani a jobboldaliságához fűzött reményeket...
2022. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!