Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerhasználati díjra is...

A rendszerhasználati díjra is kivetett brüsszel szankciókat?

Figyelt kérdés

Ha nekünk van Európában az egyik legnagyobb kapacitásunk gáztárolás terén, nem vonatkozik ránk a gáz embargó és a kormány 15 éves gázszerződésről beszélt valamint elvileg ötöd áron is kapjuk, akkor mire fel emelkedik?

Légyszi ne gyertek azzal hogy háború miatt mert meghallgattam több szakértőt akik elmondták hogy HOSSZÚTÁVÚ SZERZŐDÉST nem azért kötünk hogy tőzsdei áron vegyünk gázt. Mint a cégeknél is ugye van akinek olcsóbb még az energia mert hosszútávú szerződése van.

Még arra gondoltam, hogy a miniszterelnök barátja aki a nem hivatalos vagyonát kezeli és pár éve beszállt az energiaiparba, meg is emelte a rendszerhasználati díjat jó magasra, de nem olvastam hogy arra is vonatkoznának az “elhibázott brüsszeli szankciók”.

Ugyan ez történik az áram áránál. Jó tudom, hogy a gázzal összefügg de azt mondták a paksi atomerőmű garancia az olcsó áramra (nem a II. ahol két betonelemet már le is fektettek, hanem a kádár korszakból örökölt).

Viszont így értetlen vagyok, mert azt nem hiszem hogy a nemzeti tőkésosztály tagjai és az állami tulajdonú MVM kihasználna egy valós válsághelyzetet és üzletet csinálna a magyarok alapvető lakhatási feltételéhez szükséges energiahordozókból.

Ez biztos, hogy nem igaz ilyet a multik szoktak, egy kormány, pláne egy jobboldali, nem csinál ilyet.


Van valakinek magyarázata ezekre a energiakorlátozásokra (pl. az iskolákban) és a magas költségekre?



2022. okt. 1. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Meg a józan észre is. Azért nincs hárommillió honfitársunknak mert túl drága.
2022. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
„Az áramellátáshoz szükséges rendszereket, vezetékeket, transzformátorokat fenn kell tartani, a karban kell tartani, ott emberek dolgoznak, gépek, eszközök működnek, ezekhez pedig éppúgy energia kell, mint akár itthon működtetni mondjuk egy gázrezsót vagy felkapcsolni a lámpát. Ezeknek a díját fizetjük meg a rendszerhasználati díjban” – magyarázta Holoda Attila energiapiaci szakértő az RTL Hírdónak.
2022. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
#2 Nyilván a rendszer fenntartásának is van költsége, de az ilyeneket mindenhol beleépítik a szolgáltatás árába. És amit szimplán befizetünk a rezsibe az akkor hova megy? Azzal pörkölnek a távhő alá vagy mi?
2022. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 így már értem. Akkor az ott dolgozó munkásemberek hülyére keresik magukat most?
2022. okt. 1. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

""nem vonatkozik ránk a gáz embargó""


Mióta van a gázra embargó?


""Van valakinek magyarázata ezekre a energiakorlátozásokra (pl. az iskolákban)"""



Az iskolákban nincsen korlátozás.


Egyébként inkább örülj neki hogy jelenleg ebben a nehéz helyzetben is Magyarországon az egyik legolcsóbb a gáz és a villany ára.

2022. okt. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 Van hőmérséklet korlátozás az iskolákban, Gulyás Gergely jelentette be.

Én örülnék, hisz tudod erre is fizetnéd azt a nagyon sok adót, hogy garantálják az olcsó gázt, nem csak az eltartásukra.

Viszont a 430 körüli eurónál leírhatnád mi számít olcsónak.

2022. okt. 1. 22:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Gázra nincs is szankció. Ne kamuzgassatok már!
2022. okt. 3. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 azert irtam hogy nincs!
2022. okt. 3. 19:40
 9/11 anonim ***** válasza:

#5 ""Van hőmérséklet korlátozás az iskolákban, Gulyás Gergely jelentette be.""



Nem jelentett be semmilyen hőmérséklet korlátozást!!!!!!!!!!!


A baloldali média szeretet félremagyarázására pedig nem vagyok kíváncsi.



Arról adtak tájékoztatást hogy az iskolákban LEGALÁBB az az LEGALÁBB és nem legfeljebb 18 foknak lenni kell az iskolákat kérték meg arra hogyha tudnak spórolni a fűtésen tegyék - ez intézmény függő-

Semmilyen fűtés és hőmérséklet korlátozást nem rendeltek el az iskolákban és a kórházakban sem - ez is lehangzott a tájékoztatón.



Nem kellene szokás szerint hazudozni - mint ahogy általában a baloldali szimpatizánsok és sajtójuk szokott.

2022. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9


353/2022. (IX. 19.) Korm. rendelet 2. § (1) Az intézmény helyiségeiben, tereiben a fűtés útján biztosított léghőmérséklet - a (3) bekezdésben foglalt eltéréssel - a 18 Celsius-fokot nem haladhatja meg.


A korhazak kivetelt jelentenek, ezt tudjuk, mar csak az a kerdes hogy tudod e ertelmezni a fenti kormanyrendeletet.


Egyebkent kikerem magamnak a baloldalit mint ahogy valoszinuleg mivel fideszes vagy te meg jobboldalinak gondolod magad csak hogy a fidesz NEM jobboldali, maximum ALJOBBOLDALi.

2022. okt. 4. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!