Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Budapest az ország legfejle...

Ha Budapest az ország legfejlettebb része, miért ott a leglátványosabb a szegénység, a harmadik világbeliség?

Figyelt kérdés

Jó nem azt mondom, hogy falvakban nincs szegénység, csak ott nem olyan látványos. Ott inkább csak elvegetálnak valahogy az emberek és lepukkant a környék, de nem annyira látványos a nyomor mint Budapesten. Azok a városok már látogatóba menni is szörnyű magyar szemmel, az a pár Nyugati turista meg azért jön mert nekik ez már itt egzotikus. Egzotikus, hogy milyen keleti nyomor van itt, meg hogy a nők pár euróért szétteszik a lábukat, stb. De ők is le vannak döbbenve a szegénységen, én magam is beszéltem néhány olyannal aki járt már Budapesten és meg tudtak erősíteni. Képzeljétek még egy Manchester-ben élő de Szenegálban született néger is azt mondta, hogy még soha sehol nem látott annyi szegény embert mint Budapesten, pedig sok helyen járt már. Azért ez már kemény.

Miért van ilyen óriási lehangoló nyomor feelingje Budapestnek, miért olyan sok a csöves, a kéregető, a parfüm meg ukrán cigi árus és miért van állott húgyszag ne adj isten szarszag is, amikor elvileg Budapest a legfejlettebb hely Magyarországon?



2022. okt. 2. 13:04
1 2 3
 11/23 qkker1 ***** válasza:
66%

""bidambidam ""


Cigányok többé-kevésbé polkorrekt megnevezése.

2022. okt. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

Falvakban nincsenek vagy alig vannak hajléktalan szállók.


Egy forgalmas városban, főleg ami az ország legfejletebb és legnépesebb része, könnyebb összekoldulni egy kis pénzt, mint egy zsákfaluban.

Faluban mégis kitől tudnának kéregetni?

2022. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Egy szóval se mondtam, hogy minden nő k..va lenne. Csak azt mondtam, hogy aki az, az igen olcsón csinálja. Ezt is amúgy külfölditől hallottam, hogy néhány Euro az egész. Ahonnan ő jött ott sok száz Euro egy ilyen móka.

Ezért is egzotikus kelet ez nekik itt.

2022. okt. 2. 13:34
 14/23 anonim ***** válasza:
79%

"Képzeljétek még egy Manchester-ben élő de Szenegálban született néger is azt mondta, hogy még soha sehol nem látott annyi szegény embert mint Budapesten, pedig sok helyen járt már2


Na ez sem járt még Londonban vagy New Yorkban.

2022. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Az mondjuk tény, hogy rohadt sok csöves van Budapest belvárosában és ezt a helyzetet valamilyen formában kezelni kellene.


Egyszer próbálkoztak a kitiltásukkal, azzal annyit értek el, hogy kihúzódtak a külső kerületekbe az átlag dolgozó ember életét keserítve.

2022. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

16-os

Hát ez az, de miért Budapesten van ennyi csöves? A többi magyar városban, ne adj isten külföldön meg miért nincs? És sajnos a csövesekkel nem ér véget a sor, ott van az a rengeteg olcsó parfüm és olcsó cigi "kereskedő" és az efélék. Én Bécsben élek már egy fél éve, és fél év alatt egyetlen kéregető vagy "kereskedő" sem szólított le, érdekes ez.

2022. okt. 2. 13:50
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#17 Miért, a többi városban nincs? Dehogy nincs.


Nagyobb városaikban ugyanúgy megvannak a hajléktalanok. De sok helyen jellemzőbbek azok akiknek van lakhatásuk, de munkájuk nincs ezért egész nap az állomásokon, megállókban lógnak. Vannak települések amik úgy ahogy vannak putrik. A legtöbb városunknak megvannak a "no go" zónái. Mint ahogy vannak Miskolcnak, Salgótarjánnak is gazdagabb, módosabb utcái.

2022. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert Budapesten tudnak koldulni, egy tanyán nem tudnak.
2022. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
#17 Nohát, Bécsben élsz? Nem írnád le nekünk, az osztrák szociális politikát, ami a hajléktalanokat érinti? Hajléktalanszállók állapota, meg ilyenek. Lehet van valami köze a kérdéshez.
2022. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nemrég majdnem bezártak Budapesten egy Fidesz érdekeltségű munkásszállót. Bécsben van ilyen probléma?
2022. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!