Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Látva, hogy a magyar nőket...

Látva, hogy a magyar nőket nem igazán mozgatta meg a szívhang törvény, várható, hogy meghoznak egy rendes abortusz-szigorítást is?

Figyelt kérdés

Szerintem ez a törvény teszt volt arra, hogy hogyan viszonyul a kérdésehez a társadalom, és látva a lézengő 1-2 ezer embert a tüntetésen kijelenthető, hogy nem nagyon hatott meg senkit.

Ezek után várható szerintetek, hogy egy normális, keményebb szigorítást is hoz majd a kormány? Gondolok pl. arra, hogy csak nemi erőszak vagy tényleges mélyszegénység esetén lesz lehetséges az abortusz és soha nem kényelmi okokból, vagy végre az apák is beleszólhatnak a saját gyerekük életébe, nem kizárólag mindenről a nő dönt.

(A feministák most kérem ne szemeteljék teli a kérdést a sejtcsomós butaságaikkal, köszi.)



2022. okt. 3. 09:39
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
85%

#38 Olvass utána mennyibe kerül csak egy babakocsi, a pelenkák, gyerekruhák, stb. És akkor még számolj azzal is, hogy ha megbetegszik a gyereked, akkor ott dögölhet meg a magyar egészségügyben, ahogy van. Amúgy nem baj, ha hülye vagy valamihez, csak akkor mi a tökömért szólsz hozzá?


Az a baj a jobboldaliakkal, hogy csak pofázni tudnak, de érdemben senkin nem segítenek, még bele is rúgnak a gödörbe, mert ebben lelik örömük.

2022. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
30%
Felőlem bevezethetik az abortusztilalmat de csak a férfiak számára, mert ti nyígtok mindig rajta.
2022. nov. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
14%

41


"Olvass utána mennyibe kerül csak egy babakocsi, a pelenkák, gyerekruhák, stb. "


Oké--Viszont akkor te is olvasd vissza amit írtam..Hát pont ezekre említettem meg egy lehetséges alternatívát.

Pusztán csak racionálisan gondolkodva szerintem nem sokan szülnének.Mert mindig meg lehet indokolni logikus érvekkel,hogy miért nem.

2022. nov. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
82%

#43 nem mindenkinek van csoda unokatesója, nagynénije, tesója, másodunokatesója, legjobb barátnője, szomszédja, kis angyala, stb aki éppen nemrég szült, és mindent a kis segge alá tud tolni. Nem szülünk adományokra, sem segélyre, sem ígéretekre. Nekem pl elég nagy családom van, de első gyerek vagyok a “generációmban”, a legutóbbi gyerek most lesz 10 éves. Nem, nem tudnék kapni semmit a családtól, rokonoktól.

És csak azért, mert neked elég lenne, ha a minimumot adod, nem mindenki gondolkodik így. Én szeretném, ha úgy lenne gyerekem, hogy tudom, hogy ÉN el tudom látni, nem egy csapat ember szánalomból segítve. Ha beteg lesz a gyerek, akkor MOST kell az orvos, mert a közegészségügyben max összeszed valami plusz fertőzést, ha egyáltalán ellátják 3-4 hónapon belül. Akkor csak ki kell fizetni a 10-15e-t a magán orvoshoz, ha kell kontroll, akkor már 30nál tartunk, plusz a gyógyszer, arra számoljunk egy tizest. Vagy te megvárnád a 3-4 hónapot? Nyugodt szívvel várakoznál? És egy olyan háztartásban, ahol plusz kiadás nélkül is minden forint be van osztva honnan lesz 40e egy betegségre? Hmm? Elmondom. Sehonnan.

2022. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
85%

#43 még ez a mondat: “ Pusztán csak racionálisan gondolkodva szerintem nem sokan szülnének.Mert mindig meg lehet indokolni logikus érvekkel,hogy miért nem.”

Tehát te magad is beismered, hogy nem ideális gyereket vállalni, de mivel mindig lesz valami, ezért inkább most vállalja az ember a terhet? Hogy lehet ilyet leírni, és még nem érteni a gondot? Ha magamat is épp, hogy el tudom tartani, nem fogok a nyomorba rángatni még egy ártatlan életet. Mert, de, lesz amikor ideálisabb lesz. Amikor mondjuk lediplomázok, tudok dolgozni teljes állásban, lesz emberi fizetésem, és nem egy szobát bérlek magamnak. Arról meg elegánsan nem veszel tudomást, hogy sok albérletben (pláne a kisebbekben) nem engedik a gyereket. Tehát egy olcsóbb kis albérletet kellene a válaszolónak feladni, hogy egy drágábba költözzenek, úgy hogy a saját keresete ki is esik majd, és csomó plusz kiadása lesz a gyerek miatt. Hol értelmes döntés ilyen helyzetben bevállalni a gyereket?

2022. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim válasza:
79%

37-es 11:49 válaszoló vagyok.

Azért vettem el, mert nem állunk úgy anyagilag, illetve az albérlet nem megfelelő 3 embernek. 9 hónap meg kevés idő ahhoz hogy mindent is megteremtsünk. Azért meg nem fogom megszülni hogy örökbe adjam, vagy hogy a rossz körülmények elvegyek tőlem, illetve hogy nyomorba nőjön fel. Mi értelme lenne? Szenvednek én, a gyermek és az apuka is. Amúgy meg az én méhemben fejlődik így jogom van dönteni arról hogy megtartom vagy nem. Párommal meg is beszéltük, és ő is jobbnak látja ha nem tartjuk meg. Szóval nem párom döntése nélkül döntöttem így.

2022. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim válasza:
100%

Előző vagyok.

Elnézést a nehézkes fogalmazásért, de nagyon ideges vagyok mostanában meg föleg.

2022. nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvassátok végig (ne csak az első pár mondatot), nagyon jó írás a témában:

[link]

2022. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
0%

45


"Tehát te magad is beismered, hogy nem ideális gyereket vállalni, de mivel mindig lesz valami, ezért inkább most vállalja az ember a terhet?Hogy lehet ilyet leírni, és még nem érteni a gondot? "



Nem egészen így gondoltam..Egy gyerek már a fogantatástól a születésig és még utána is áldozatot követel.Az anya magából táplálja,különféle testi elváltozásokat okoz..stb.És a születés után még fel is kell nevelni.De ez van.Áldozatból fakad az új élet.Ahhoz,hogy valaki vállalja ezt az áldozatot nem elég csupán a ráció.Ahhoz kell valami más is.Ezt a valamit nevezzük mondjuk léleknek.Mert észérvekkel mindig meg lehet logikusan indokolni,hogy miért nem.

-------------------------------------------------------------------------

Egyébként a válaszoló maga írta,hogy megtartaná..csak..Tehát a lelke a szíve őt valójában arra indítaná,hogy adjon egy esélyt a gyermeknek az életre.

2022. nov. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
#49 de van, amikor felül KELL bírálni, hogy mit mond a szívünk. Mert ha tényleg olyan körülmények között vannak, hogy minden pénz már most a két fizetésből be van osztva, és így is épp hogy megvannak, (nemhogy akkor, ha kb a fele ki is esik), nem lehet megoldani a nagyobb albérletet (ami gyerekbarát), arra a kauciót kifizetni, a gyereknek mindent szükségeset megadni (akkor is, ha mondjuk babakocsit kap meg kiságyat, rengeteg minden kell egy babának), bármikor bejöhet valami váratlan kiadás, és mit csináljon, ha nincs miből fedezni? Mi a legvalószínűbb egy ilyen helyzetben? Hogy elveszik tőlük a gyereket. Mert nem tudják biztosítani neki amit kell. Ezzel ki járna jól? Lehet, hogy végig nyomorogni fognak semmi pénzekből. Elég valószínű. Így meg az a valószínűbb, hogy össze tudják majd szedni magukat, és ha odaérnek, lehet hogy még 2-3 gyereket is vállalnak. De így egyet is alig. Amikor tudni lehet, hogy ami a “szív szerint “helyes”” lenne, az csak rosszul végződhet, akkor tudni kell nemet mondani.
2022. nov. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!