Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 20. században senkinek sem...

A 20. században senkinek sem jutott eszébe kerítést építetni a határhoz ?

Figyelt kérdés

Én gyerekkoromban, amikor a térképet néztem azt hittem, hogy az országhatár kerítéssel van jelezve a valóságban úgy, ahogy a térképen is feltűnő színnel jelezve van a határ. Én úgy voltam vele, hogy akár drót, akár beton, de valaminek lennie kell a határnál.

Most pedig felnőtt koromban az a kérdés merült fel bennem, hogy minek volt határ jelezve akkoriban a térképen, hogyha a valóságban nem volt ott semmi ? Nem a valóságról kellett volna képet alkotni ?

Még egy dolog. Nekem azt hazudták a tanárok akkoriban, hogy a Nap áll és a Föld mozog körülötte. Erre felnőttkoromban azt látom interneten, hogy a nap is mozog, kőrözik a galaxis közepe körül.

Kicsit sokat hazudoznak a gyerekeknek.


10 méter magas betonkerítésre, vagy valami hasonlóra nem költenek, de azért 1,6 milliárdot lehet kapni a Orbántól, meg a kaszinóktól stb.

Hát nem felháborító ?



2022. okt. 3. 19:21
A kérdező szavazást indított:
Sajnos senkinek sem jutott eszébe kerítést csinálni még az ezredforduló során sem.
Eszébe volt mindenkinek, csak lusták voltak megvalósítani.
Eszébe volt mindenkinek, csak mindenki a saját családjára költötte.
3 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Akkoriban nem kellett kerítés, szabad volt lelőni az ellenséget.

Nem is nagyon próbálkozott senki a migrációval...

2022. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy nem volt kerítés, sőt. Fegyveres határőrökkel, aknákkal. Csak akkor nem arra lőttek aki befelé akart jönni hanem arra aki kifelé.
2022. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkire lőttek aki felszólításra nem állt meg, ez nem volt irányfüggő.
2022. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3: Csak bejönni nem akart senki. XD
2022. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 Max Románia felől, arra volt néha példa.
2022. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Te melyik 20. századról beszélsz? Mert fél évszázadig baromira körbe volt véve az ország... nem is volt tőle boldog senki...


"Még egy dolog. Nekem azt hazudták a tanárok akkoriban, hogy a Nap áll és a Föld mozog körülötte. Erre felnőttkoromban azt látom interneten, hogy a nap is mozog, kőrözik a galaxis közepe körül."


A dolog relatív. A Földhöz képest a Nap lényegében áll. És miután abban az iskolában - ahol a szocializmusról sem tanultál semmit - nem a csillagászat végpontjait hivatottak bemutatni, elég ha a naprendszert úgy ahogy vágod, ott fölösleges belemenni olyan részletekbe, hogy a Nap is kering, ráadásul az egész Tejút is kering valami körül... Ja, és a Nap is forog a tengelye körül.... és a Föld sem gömbölyű, hanem geoid...


Egyébként én nem bánom, hog ynem betonozták körbe az országot. 15-20 éven belül konkrétan aranyárban lesz a beton az erőforrás hiány miatt, még szerencse, hogy nem használtak el belőle röpke egy országra valót, főleg, hogy a legtöbb irányba ma már szabadon, kb ellenőrzés nélkül át lehet járni.


Nem baj ha buta vagy amúgy, csak emiatt ne másokat okolj.

2022. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
59%
Hogyne jutott volna eszébe senkinek. Ott volt a vasfüggőny...
2022. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Volt kerítés, aztán a rendszerváltás után folyamatosan lebontották, azért lett zöld határ a neve, mert akár az erdő közepén is át lehetett lépni a határt, csak az útlevelet magánál kellett tartani az embernek, az úniós csatlakozás óta pedig a személy igazolványt. Magyarországon az aknamező nem volt jellemző, a kerítés mentén a felszántott és gereblyézett sáv csak arra való volt, hogy észrevegyék a területre behatolókat, gyerekként mi anno még futóedzésen végigtrappoltunk rajta, örültek neki nagyon a határőrök.

Az űrtechnikai kérdéshez pedig előbb ismerkedj meg az "inerciarendszer" kifejezéssel és olvasgass a témában, ha már ilyen hülyeségeket felhozol.

2022. okt. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Milyen anyagból volt a kerítés amit lebontottak és milyen magas volt ?
2022. okt. 4. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!