Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csok nélkül esélytelen a...

Csok nélkül esélytelen a fiataloknak lakáshoz juttni?

Figyelt kérdés

Nálunk, vidéken 40 millió körül vannak már a költözhető Kádár kockaházak, itt az átlag fizetés viszont körülbelül 200 ezer ft.

30 millió forint hitel 30 évre 220 ezer ft a legolcsobb banknál. Számoljuk a rezsit, kaját hozzá, ott vagyunk hogy talán 2 fizetés szűkösen futja, ha közbe jön valami a 30 év alatt egyből ugrik a ház és a beletett pénz és nyugdijig semmi szórakozás, előrelépési lehetőség, tanulás, munkahely változtatás, vagy vállalkozás kockázata. Jó jövőkép nem? 3 gyereket vállaljak be a semmire, hitelre hogy legyen életem?



2022. okt. 5. 02:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
25%

"Látom te is a naiv emberek közé tartozol, aki azt hiszi ebben az orszáhgban bérből és fizetésből meg lehet élni. Ne higgyél mindent a politikusainknak, ők azért kapják fizetést, hogy a jó hiszemü embereket tévedésbe ejtsék, és tartsák, a nem tisztességes emberek számára."


Ismerek több embert is akik tisztességesen meg tudnak élni, azért mert neked nem sikerült ne tegyél úgy, mintha nem is lehetne. Köszi.

2022. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
52%

Balázska, vagy fagyis, guríts le egy kannás bort, mindjárt rendben lesz minden

Vagy menj, éljenezd Viktorodat, neki köszönheted ezt a nagy jólétet

2022. okt. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
18# Merre vagy? Én is JNSZ megyei vagyok. Sajnos megyén belül csak a nagyobb városok közelében van "élet". El se tudnám képzelni magam 50+ kilométerre a városoktól. Sőt már Törökszentmiklós is putri pedig város.
2022. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:

Hol van ez a vidék? Budapest mellett vannak 30-40 mFt-ért eladó házak, de bizonyos kerületekben is van még ilyen áron.


A hitel kapcsán egy gondolat: pl. havi 200 ezer Ft a törlesztőd 20-30 éven keresztül fixen, fix kamatperiódussal. Viszont az a havi 200 ezer Ft az első pár évben fog inkább fájni, mert az infláció/bérek növekedése miatt ez a törlesztő 10-20 év múlva úgy fog tűnni, mint pl. 50-100 ezer Ft a mai viszonylatban. Másik gondolat: ha most 10%-on veszel fel hitelt, de 5 év múlva csökkennek a kamatok akkor ki fogod tudni váltani alacsonyabb kamaton és csökkenni fog a törlesztőd.


Ha most albérletben laktok akkor a bérleti díjat megspóroljátok. Ha szülőknél akkor megveszitek a házat, kiadjátok albérletbe és 1-2 év múlva költöztök be, amikor már magasabb lesz a béretek, de a törlesztő nem fog változni.

2022. okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Én a múlthéten pénteken tettem le a foglalót a kiszemelt házra.

10 nillió forintos irányáron 9,7 oda adták,a hitel az pedig folyamatban van.


52m2

(2 szobás) tégla ház

1200 m2 körbekerített telek.

Foglalkozni kell vele. Ezért az árért.

De a falak jók,a tető és gerendák is megfelelő állapotban vannak,most első háznak tökéletes lesz.


Ingázok napi szinten ausztria és Magyarország között.

Eddig a szüleimnél laktam,de ez a ház még jobb is,abból a szempontból,mert közelebb van az osztrák határhoz.

2022. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Hol van az a ház 25-ös? Nálunk cigány putrit nem kapsz annyiért.
2022. nov. 11. 12:49
 27/27 anonim ***** válasza:
Győr Moson Sopron megye egy kis településen (Csikvánd)Győr és Pápa között a Téti járásban
2022. nov. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!