Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csok nélkül esélytelen a...

Csok nélkül esélytelen a fiataloknak lakáshoz juttni?

Figyelt kérdés

Nálunk, vidéken 40 millió körül vannak már a költözhető Kádár kockaházak, itt az átlag fizetés viszont körülbelül 200 ezer ft.

30 millió forint hitel 30 évre 220 ezer ft a legolcsobb banknál. Számoljuk a rezsit, kaját hozzá, ott vagyunk hogy talán 2 fizetés szűkösen futja, ha közbe jön valami a 30 év alatt egyből ugrik a ház és a beletett pénz és nyugdijig semmi szórakozás, előrelépési lehetőség, tanulás, munkahely változtatás, vagy vállalkozás kockázata. Jó jövőkép nem? 3 gyereket vállaljak be a semmire, hitelre hogy legyen életem?



2022. okt. 5. 02:00
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Már olyan árak vannak, hogy az sincs már mint régen hogy pár év alatt összeszeded nyugaton, szaros, ózsdi romokért egy putri országban, osztrák faluba kapok ennyiért ingatlant majdhogynem (bár lehet nem tévedek). Ami vicc még, hogy a legtöbb ingatlan hónapok, évek óta fennt van és nem engednek az árból, aki maga hirdette meg olcsóbban, gyorsan behálózzák az ingatlanosok és duplájára emelik az árát. Lepratelep ez a város is, de költözzön az ember még ótvarabb faluba, vagy tanyára? Előre megyünk, nem hátra?
2022. okt. 5. 02:06
 2/27 anonim ***** válasza:
32%
Nekem nem, mert milliomos vagyok.
2022. okt. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Jó neked 2-es, aki milliomos annak nincs probléma, maradék 90% dögöljön meg.
2022. okt. 5. 02:19
 4/27 anonim ***** válasza:
31%
Ne dögöljön,keressen többet.
2022. okt. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Keresek, csak nem találok. A te fajtád adja a fizetésünket, nem adtok többet, én személy szerint fejlődhetek akár, megnyerhetem a lottót is, de a tömeg egységesen akkor sem lesz milliomos, nem lehet mindenki milliomos, max nekem nem lesz többé problémám, viszont lesz helyettem más akinek igen. A többség csóró az országban ha nem veetted volna észre.
2022. okt. 5. 02:24
 6/27 A kérdező kommentje:
Tehát a társadalom szükségszerűen differenciálódik, a különbség a nem mindegy, a javak elosztása.
2022. okt. 5. 02:27
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

Beteg ez a rendszer, egy, a harmicöt év alatt már-már tabuvá kövesedett hazugsággal. Az általános lakhatás már harmincöt éve általánosan elhanyagolt rendszerprobléma, aminek egyszerűen nincs gazdája. 1990-ben (de valójában már korábban kezdődött a folyamat, de akkor engedték el teljesen) egyszerűen szó szerint ki*sztak egy csomó embert az utcára, és gazdátlanná tettek egy csomó fontos problémakört, amit ,,majd a piacgazdaság majd magától megold'' (meg a fogtündér meg a mikulás meg a jézuska) --- hát azóta is ,,oldja''. Az általános lakhatás normálisan katonai-logisztikai ügy kéne hogy legyen, rétegekre lebontva kellene ellátási kötelezettségnek fennálnia, ötéves tervekkel konkrétan lebontva hány állami központi építésű lakás épüljön és hogyan legyen kiosztva a lakástalan rétegeknek.


Jelenleg nyilvánvalóan vannak súlyos válságrégiók, nyomornegyedek, és ennek a folyománya, hogy ez a következő nemzedékben újra kezdődik a szegénység újratermelése elölről. A mélyszegénység pedig családon belüli erőszakot, iskolai erőszakot is jelent, ami közvetve mindenkit érint, az általános rossz közhangulat formájában. Általában ezek a problémák egyszerűen gazdátlanul maradva tabusodnak, vagy pedg beleolvadnak egy általános cigányellenességbe, pedig a cigányoknak úgy önmagukban nem sok közük van ahhoz, hogy egy államban léteznek-e lakásépítési ötéves tervek vagy nem.


A morbid az, hogy ez még tisztán a adófizetők szemszögéből is egy óriási becsapás. Mert még a lakhatási szegénység által nem érintett, módosabb adófizető polgár is sokkal többet fizet így adóban, mintha egyszer megoldanák de rendesen az általános mélyszegénység és válságrégiók nemzedékről nemzedékre való öröklődésének problémáját.

2022. okt. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Igen 7-es, alapvető emberi jognak kéne lenni a lakhatás 7-es, ugyanúgy mint az élelmiszer vagy a rezsi, el kellet volna már idejutni 2022-ben, hogy alapvető dolgokban önfenntartók tudjunk lenni. Nem azt mondom, hogy feltétlen legyen ingyenesek az alapvető létszükségletek, de haszont húzni belőle, főleg belföldön nem szabadna a minimális szint mértékéig.
2022. okt. 5. 02:54
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

8.

Ne aggódj, az lesz! Az égész világon egységesen "mindenki boldog lesz, de nem lesz semmije" "bérelni fogják a házat,kocsit,stb" Klaus Schwab


Ezért semmiznek ki

2022. okt. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
9. Vagyok: [link]
2022. okt. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!