Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak a kormány tehet az...

Csak a kormány tehet az oktatás helyzetéről? A tanárok nem hibásak semmiben?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert az első 12 tanulással töltött évem alatt rengeteg szr, rosszindulatú, ostoba tanárhoz volt szerencsém. ( Igazi oktatókkal csak az egyetemen találkoztam..)
2022. okt. 5. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Ki a teljhatalmú főnök? Ha a tanárok nem megfelelően vannak oktatva az biza kend ispán úr a kormány hibája.


Tök érdekes az elmúlt 12 évbe mindenki mindenért hibás csak a kormány nem :)

Mondjuk egy diktátor se vallotta még be soha hogy elcseszett volna valamit.

Nem ismerős a szitu?

2022. okt. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem
2022. okt. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 crudy ***** válasza:
Nem feltétlen. Jogos a kérdésed egyébként. Egy rendszer szabályozása nem a rendszer kompenensenek dolga. Tehát hiába vannak jó tanárok és rossz tanárok, érdemesebb megvizsgálni, hogy ez miért van. Nem azért, mert csak szaremberek mennek tanárnak, hanem azért mert a munkakör feszült, az állomány kiöregedett, a jövőkép kilátástalan. Ilyen körülmények között te is rosszindulatú lennél. Egy közeli példa: Szignifikáns különbség van az állami és a magánegészségügy között méghozzá bánásmódban és a dolgozók hangulatában. Az ok szerintem ugyan az. A hol fizetsz, ott jól keresnek, boldogabbak az emberek.
2022. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Is-is.

A kormány határozza meg az oktatási tervet,szabályozásokat, tantervet, amiben egyébként pedagógus végzettségű emberek is részt vesznek.


A pedagógusok között meg rengeteg a narcisztikus, rosszindulatú ember.De, ez mindig is így volt Magyarországon.A szoci rendszerben még verekedhettek is, csöcsörészhették is a lányokat, mindezt büntetlenül.

2022. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Általánosban és gimiben jómagam is sok moslék tanárral találkoztam, igaz nekem az egyetemen is vannak moslék oktatóim. Én megértem, hogy nem sok mindenre futja a fizetésükből de azért nem kell ghecinek lenni egy diákkal, aki nem tehet semmiről.
2022. okt. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Gratulàlok 6os, ezzel mindent elmondtál magadról!
2022. okt. 5. 15:40
 7/14 anonim ***** válasza:
11%
Tényleg szar tanáraid lehettek, de azért csak megtanítottak mindent amivel sikerült tovább tanulnod. Viszont ennek az égvilágon semmi köze nincs a jelenlegi fizetésükhöz! Azért mert az a retardált kövér laci baromságokat mond, nem kell alapul venni!
2022. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokrétű dolog és mindig mindent meg lehet indokolni benne - meg az ellenkezőjét is.

Az oktatásunkkal mint rendszerrel nincs baj. Kevés a tanár és emiatt egyre több feladat jut egy tanárra, így még azok sem tudják a jó teljesítményt nyújtani akik amúgy jól csinálják. Nagyon jó tanárok, nagyon jó szakemberek vannak, csak egy mai fiatalnak ez már nem elég, élni is szeretne és a tanári fizetések mindig is alacsonyak voltak.

Mivel most könnyen találhat magának állást dupla pénzért is, így persze hogy elmegy inkább mást csinálni, mint hogy lelkes pedagógusként kínlódjon a szemtelen gyerekekkel és okoskodó szülőkkel.

Nagyon sokat romlott az a háttér ami feltétlenül szükséges lenne ahhoz, hogy az iskolai munka eredményes lehessen - és ehhez semmi köze sem a tanároknak, sem az államnak, az oktatási rendszernek. Egyszerűen a szülők már nem a gyerektől várják el, hogy tanuljon, hanem a pedagógustól várják el, hogy tanítsa meg a gyereknek akkor is ha a gyerek nem akarja. Egyik oldalról a tanár legyen szórakoztató, figyelem felkeltő, udvarias, kedves, haverbarát és figyelmes, mind a 30 diáknak egyénre szabottan adjon feladatot és úgy is értékelje őket - másik oldalról viszont fel vannak háborodva ha a tanár el is várja, hogy a diák dolgozzon, figyeljen órán, készüljön, csináljon házi feladatot, gyakoroljon. Ráadásul ma már sok olyan területen is a tanároktól várják el a gyerek nevelését, tanítását ami alapvetően nem iskolai feladat, hanem a család, a szülő dolga.

Miért nekem kell megtanítani a gyereket köszönni? Miért az iskolában kell megtanítani, hogyan kell másokkal beszélni, viselkedni? Miért az óvodai, iskolai pedagógustól várják el, hogy megtanítsa a gyereküknek hogy tartsák tiszteletben mások tulajdonát, amikor feladat van akkor azzal foglalkozzanak?

Ma minden osztályban van már 3-4-5 vagy több olyan diák aki hobbiból szándékosan zavarja az órát, mivel megteheti, otthon semmi más következménye nincs annak ha intőt kap vagy 1-es osztályzatot az el nem készült munkájára, mint hogy 'megint a hülye tanár pont az én gyerekemet szívatja'. Mégis hogyan kellene jobban csinálni ha minden óra fele a fegyelmezéssel megy el mindegy milyen feladat vagy milyen téma van?

Mindenki nagyon tudja mit kellene jobban csinálni a pedagógusnak, de amikor azt az egyszerű dolgot kellene megtenni, hogy a saját gyerekétől azt várja el, hogy az iskolában normálisan viselkedjen és tanuljon, akkor az már nem megy. Itt van a baj alapja, a többi csak máz, azzal korábban is megbirkóztak a tanárok amikor sokkal nehezebb volt.

2022. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A Fidesz alapvetően hibás, ez nem is kérdés, ezért szerepel a kérdésemben, az hogy “csak”…
2022. okt. 5. 15:43
 10/14 crudy ***** válasza:
50%

Bár parasztul, de rátapintott a lényegre. Tegyük fel máshogy a kérdést:


Csak a tanárok tehetnek az oktatás helyzetéről? A diákok nem hibásak semmiben?


Ha 12 év alatt nem gyűjtöttél pozitív emlékeket a tanárokkal, akkor lehet, hogy veled is volt baj. Pl szartál a tanulásra amire egy tanár nyilván nem fog mosolyogni. Én is tapasztalta, hogy parasztok a tanárok, de azok a tanárokkal kijöttem akik azokat a tárgyakat tanították amiket szerettem.

2022. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!