Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyébként aki a Fidesz szavazó...

Egyébként aki a Fidesz szavazókat hívja birkának, és teljesen idiótának az mivel különb aki a másik oldal propagandáját/ esetleges ferdítéseit eszi két pofára?

Figyelt kérdés
Számomra tök érdekes, hogy minden Fidesz szavazót leszólnak, bármit hallasz Fidesz közeli médiából az kamu lehet csak az ferdítés, annak a valósághoz nincs köze, az csak egy lassan "észak koreai" médiának beállított valami diktatúra stb.. Most a kérdés, aki egy ellenzék hazugságait eszi meg amit tudhatjuk hogy messziről jött ember azt mond amit akar az mivel okosabb/tájékozotabb? De úgy őszintén mivel? Én mindkét médiát olvasom, és sokszor egy az egyben ugyanaz van leírva a cikkekbe igaz híradót nem nézek, de istenem nagyon sokan mások sem, és a híradóban is a híroldalak napihíreit foglalják össze. Egyébként meg milyen diktatúra az ahol szabadon szidhatod az ország vezető politikusai akár az anyját is vagy a személyét is, és nem kerülsz bajba. Szerintem ezt Oroszországban valaki megpróbálná lehet nem igen kapna munkát abban a városban többé, és még az sem diktatúra. Itt még igazán lazán van tartva a póráz. Ja és a Gyurcsány, Soros, Brüsszeli érvelésektől térjünk el sok igazság van abban, is persze nem állítom hogy minden is.

2022. okt. 5. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
MZP pl érvekkel támasztotta alá az érveit
2022. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Amire az 1-es is utal: a Fidesz kommunikációja birkaszintű. Mindig van egy könnyen megjegyezhető szlogen, de nincs hozzá érvelés. Ne gondolkozz, csak állj be a sorba, hangoztasd a jelszavainkat.

Van, amit jól csinál a Fidesz. De azt is annyira így kommunikálják le, hogy közgazdászként a hajamat tépem. Amit meg rosszul csinál, arra még jobban jellemző ez, a legújabb például a dollárbaloldal. Hát jelent ez valamit? Jó, persze, vágom, hogy mi alapján szerkesztették meg ezt a kifejezést, de fogadni mernék, hogy a fideszes szavazók 90%-hoz már csak maga a szó jutott el, a mögötte lévő történet nem.

2022. okt. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

A fidesz rendszer valasztasi autokracia, igazabol csak egy nagyon eltorzitott demokracia ahol az egyik part alkotmanyos puccsot hajtott vegre es kb egypart rendszerre alakitotta az orszagot.


Lehet ez ha nem melyedsz bele milyen torvenyek hogyan szulettek csak egy kitalacionak tunik, mert a hetkoznapi ember a sajat boren nem erzi kozvetlenul ezeket a hianyossagok es elonytelensegek jottek letre az utobbi 12evben, de pont ez a lenyege.


A hirek is lehoznak szinte mindent, hiszen a kozossegi media internet koraban nagyobb dolgokat pl mai tuntetest letagadni nem lehet, de pl a kozteve amit minden ellenzeki es fideszes adofizeto is fizet ugy allitja be a dolgokat mintha az egesz jelentektelen illetve tulzo lenne, amikor viszont pl fideszes bekemenet van akkor mapokig ismetlik, tehat reszrehajlo es bizony sokakhoz csak ez jut el, foleg idos szavazokhoz.


A fidesz szavazok birkanak hivasa egy tulzo reakcio a szinten tudatos trollkodasra a nepek egymas ellen uszitasara ami szinten egy tudatos hatalompolitikai eszkoz amit a fidesz regota hasznal.


A lenyeg hogy az emberek egymast gyuloljek es ne a politikusokat, oszd meg es uralkodjhoz hasonlo elv.


Biztos vagyok benne hogy nem gyoztelek meg nekem is rengeteg ido es utannajaras kellett mire rajottem hogy a fidesz mennyire aljas es sajnos mesteri modon jatszotta ki az orszagot. (Mondjuk az utobbi idoben elegge kilog a lolab szoval minimum el kellett volna gondolkozzanak a fidesz szavazok hogy mennyire hiteltelen a kormany)


Csak hogy a legszembetunobb kozelmulti dolgokaz emlitsem ami elgondolkoztatasra kellett volna kesztesse az embereket.


Rezsicsokkentes eltorles, hiperinfla, Gyozike fidesz tag lesz, autopalyak Meszaroshoz kijatszasa, Szajer, Kaleta, a hanyatlo nyugaz mitoszanak felevenitese, nemvalto ovodasok, stb.

2022. okt. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#1-2 Előfordulhat párszor, de én most konkrét világ körüli hírekre gondolok amit nem kell magyarázni, de ha valaki utána akar kutatni még jobban utána tud nézni amúgy is. Biztos van ilyen hogy ilyen egyszerűen magyarázzák el a dolgokat, de hát most egy átlag olvasó/TV néző nem is akar szakszavakat hallgatni csak az egyszerű levezetést szerintem. MZP-t meg hagyjuk is, mert az az ember összeszedetlenebb volt mint az összes eddigi leadott kormányközeli híradó.
2022. okt. 6. 00:19
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
Valójában sokkal rosszabbak az ellenzéki birkák.
2022. okt. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#3 Nem is mondom hogy tökéletes, de jelenleg ha megjátszva ha nem nem látok ennél kompetensebb pártot. Az ellenzék egy teljes csőd tele tényleg agyhalottakkal sajnos szebb szót nem tudok mondani. Toroczkaival mondjuk szimpatizálok szeretem a felszólalásait meg követem is, de ő még édeskevés választást nyerni talán majd 8 év múlva. Ezt az autokráciát annyiból nem értem, hogyha nekem van egy meggyőződésem akkor hiába sulykolják belém hogy Fidesz-Fidesz-Fidesz akkor is máshova teszem az X-et. Mádia ide vagy oda. Azért nem hülyék a magyar emberek sem, persze előfordul, de vannak azért bőven gondolkodó intelligens emberek itt is :) Persze én értem amit mondasz, és valamiben egyet is tudok érteni. Csak ezt az autokráciát egy Németországtól megkapni elég hogy is mondjam vicces:D
2022. okt. 6. 00:23
 7/17 anonim ***** válasza:
23%
6: Magyarországon a média példásan sokszínű, azt nézed meg hallgatod meg olvasod, amelyiket akarod.
2022. okt. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

A Fidesz oldaláról az a gond, hogy az ilyenek nyomatják az elborult nézeteiket, míg a baoldaal azért megfontoltabb:

https://www.youtube.com/watch?v=xm5gGFY4mMI

https://www.youtube.com/watch?v=s31N1IrPUgM

2022. okt. 6. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

"Egyébként meg milyen diktatúra az ahol szabadon szidhatod az ország vezető politikusai akár az anyját is vagy a személyét is, és nem kerülsz bajba. "


Nem diktatúra, hibrid rezsimnek hívják ezt, ami formálisan demokrácia, a gyakorlatban azonban minden a kormányzópártot szolgálja:


[link]

2022. okt. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Mert az tény, hogy a fidesz egy rabló banda és hülyének nézi a választókat. (500 tételes listát lehetne összerakni a hazugságaikból)


Az viszont csak feltételezés hogy az ellenzék mit csinálna, mivel 12 éve 2/3-al kormányoz a fidesz.


És amúgy igen, megvezetett birka az összes sajnos. A fidesz visszaél a tájékozatlansággal és a tanulatlansággal.

2022. okt. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!