Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a családtámogat...

Mi értelme van a családtámogatásoknak amikor a mai világban már az lett a normális, hogy a legtöbb embernek nincs gyereke? Kb. csak a legszegényebb réteg él még nagycsaládba.

Figyelt kérdés

A családtámogatások csak inflációt gerjesztenek, mivel ingyen pénz és minden állam által nyújtott ingyen pénz inflációt okoz. Részben ezért 425 forint már egy Euro.

Szóval gazdaságilag nagyon rosszak, de egyáltalán nem születik több gyerek tőle. Én 32 éves vagyok de az ismerőseim túlnyomó része gyerektelen és ez is a normális. Nem a kommunizmusban élünk már, nagyon megváltozott a világ. A kommunizmusban azért volt mindenkinek gyereke mert egyszerűen nem volt más, nihil volt. Csak meló volt és utána bámulhattad a 4 falat, semmi más nem volt csak a munka. A mai világ meg nagyon ingergazdag lett és felpörgött, egyszerűen azért nem vállal gyereket szinte senki a romákon kívül, mert túl nagy lemondással jár, túl sok mindenről maradsz le ha a gyerekes életet választod.

A Fidesz miért erőlteti a "családbarát" politikáját? Miért nem fogadja el inkább a fiatalok döntését? A világ amúgy is borzalmasan túlszaporodott, 8 milliárdan vagyunk már és a Föld pusztul emiatt.



2022. okt. 9. 20:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%
Én sem tudom, hogy hol élsz, de az én ismerettségi körömben is vannak gyerekek. Igaz, hogy nem sok, de 1-2 mindenképpen. Nem mindenki olyan önző, hogy csak a saját örömének éljen. Egyébként meg a gyerekek kedvesek is tudnak lenni, pláne, ha a sajátod!
2022. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
A Fidesz rosszul családbarátoskodik de nyilván az az érdeke egy kormánynak, hogy legyen sok baba.
2022. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
59%

"Én 32 éves vagyok de az ismerőseim túlnyomó része gyerektelen és ez is a normális." No comment...

"A világ amúgy is borzalmasan túlszaporodott, 8 milliárdan vagyunk már és a Föld pusztul emiatt."

Azt hiszem, ezt már előadtad itt párszor (de ha az nem te voltál, hanem egy másik agyalágyult, akkor bocsi). Nem Magyarország (és nem Európa) van túlszaporodva, hanem Afrika, Közel-Kelet, India, stb. Épp ezért erőlteti az EU (meg ez a vén tetű Soros), hogy tonnaszámra érkezzenek a bevándorlók ezekből a térségekből. Ők meg akarják tartani Európa jelenlegi lakosságszámát, csak épp muszlimokkal és feketékkel kiegészülve. Tudod te, mi fog történni pár évtized múlva (már akár a te életedben is) Európával, ha ez így megy tovább? Hogy lassan a fehér ember kisebbségbe kerül a kontinensen. Később pedig gyakorlatilag el is tűnik. Értem én, hogy te, mint csak a mában élő, a jövőre magasról sz@ró, felelősséget vállalni képtelen liberális úgy gondolod, akár el is pusztulhat a világ a te halálod után, viszont vannak, akik képesek távlatokban gondolkodni, mert ők egyrészt bölcsebbek nálad, másrészt életképesek és tudják reprodukálni önmagukat, míg te otthon, egyedül fogsz besavanyodott öregemberként örökre elszenderedni.

2022. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
29%

"Magyarországon magasabb az infláció mint Ukrajnában, pedig a háború ott van nem pedig itt. Mégis a magyar gazdaság jobban összeszarta magát mint az ukrán"


innen is látszik, hogy DK trollocska vagy

USA meg EU segélyek tartják egyben ukrajnát

2022. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 nemaRendőrség ***** válasza:
68%
Nagyon remélem hogy a kérdező csak szatíra, mert ha komoly lenne az durva lenne.
2022. okt. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a kérdést ketté kell szedni.


1. Akarjuk-e ösztönözni, hogy több gyereket szüljenek a fiatalok? - Ez egy politikai kérdés, lehet róla elmélkedni, mindenki hozzászólhat, lehet mellette érveket és ellenérveket is hozni és mindkét fél állításaiban van igazság mert nincs jó döntés.


2. Milyen támogatási rendszerrel ösztönözzük a (vagyonos) embereket arra, hogy többet szüljenek? - Ez egy gazdasági kérdés, amit gazdasági és társadalomtudományokkal foglalkozó jó szakembereknek kellene eldönteniük és nem feltétlenül politikusoknak.


A jelenlegi rendszer nem igazán jó, mert óriási inflációt gerjeszt, miközben az eredeti célját - vagyis, hogy a tehetősek több gyereket vállaljanak - nem éri el, a mi ismeretségi körünkben sem igazán. Valószínűleg, hasznosabb lett volna más módszert kitalálni vagy meghallgatni az ötlet ellenzőit és kijavítani a hibákat, akkor talán nem lenne ennyire magas az infláció. A probléma igazi oka viszont nem annak a támogatása volt, hogy legyen több gyerek. Hanem az volt, hogy nem hagyták a szakembereket dolgozni, hanem a saját céljuk érdekében azokat ültették megfelelő pozícióba, aki nem kritizálta az ötletüket.

2022. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
32%

16-ra:

Örülök, hogy a sok ostoba és primitív hozzászólás (ideértve különösen a kérdező nyitókérdését és későbbi kommentjeit is) után végre egy kulturáltan megfogalmazott ellenvéleményt olvasok.


Nos, nem értek egyet azzal, hogy a jelenlegi családtámogatási rendszer inflációt gerjeszt. Sok éve működik ez a rendszer, és csak most, az olaj és gáz árának megemelkedésekor szaladt meg az infláció. Vagyis elég egyértelmű, hogy azzal és nem a 10-12 éve meglevő családtámogatási intézkedésekkel függ össze.

Egy másik kérdés, ha pusztán az ingatlanárak emelkedését nézzük. Erre már inkább mondható, hogy a cs.tám. rendszer az ingatlanok árát felhajtotta.

2022. okt. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%
Undorító. Háromszorosára emelték az lakásárakat, hogy utánna lakáshozjutással zsaroljanak ki, nem kivánt gyerekeket az emberekből.
2022. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%

17# szeretnék én is reflektálni, de a 16-ossal értek egyet.

Amikor megjelent a CSOK, robbanás szerű ingatlan ár növekedés következett be pár év alatt. Ez részben természetesen annak köszönhető, hogy 2015-re (ekkor vezették be a CSOK-ot) már kilábaltunk a gazdasági válságból, ez pedig magabiztosságot sugárzott és megnőtt az ingatlanok iránti kereslet. De másik részről az otthonteremtési kedvezménynek is jókora ereje volt: az építkezések roppant mód megdrágultak és a használt lakás árak kinőttek. 2015 júniusában (ekkor jelent meg a CSOK) egy budapesti lakás átlagos m2 ára 281 ezer forint volt, míg novemberben már 315 ezer, 2016 júniusára 338 ezer forint, míg 2017 júniusára 380 ezer forint lett ez az összeg. Ez 1 év alatt átlagosan 20%, 2 év alatt átlagosan 35%-os drágulás. Ugyanez a "kilövési tendencia" látható a babaváró és a falusi CSOK megjelenését követően.


Az én ismerősi körömben sem a tehetősebbek vállalnak gyereket. Legtöbben az egészségügyi és az oktatási rendszert kritizálják, ami ha a tényeket nézzük (minden politika mentesen), tényleg siralmas helyzetben van.

2022. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
11%

"A jelenlegi rendszer nem igazán jó, mert óriási inflációt gerjeszt, "


ez továbbra is hülyeség

miért ne jönne létre szolgáltatás a pénzre a gazdaságban?

mert infláció akkor van, hogyha nem jön létre

márpedig az egyik forint pont annyit ér, mint a másik

2022. okt. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!