Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás óta sosem...

A rendszerváltás óta sosem volt még olyan fos az általános életszínvonal mint most, pedig még nem is kell fűteni. Mi lesz itt ha fűteni kell ezerrel 7x-es gázárakkal?

Figyelt kérdés

A reálbérek sosem voltak ilyen alacsonyak mint most, szart sem ér már a forint olyan árak vannak, de a bérek még így is rohadt alacsonyak.

Mi lesz itt akkor amikor a nyakunkba zúdul a megszorítás csomag?



2022. okt. 9. 22:08
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, hogy tényleg nem most "élünk a legrosszabbul", mert a 2008-as válság után óriási recesszió volt (előtte nem véletlenül szavazták újra az MSZP-t, mert "jobban éltünk" - hitelből persze).


Viszont biztos, hogy az én generációmnak ez az első sokk, amikor felnőttként nézünk szembe egy gazdasági válsággal egy felfutó időszak után - amire persze szintén vettünk fel egy rakat "hitelt", nem feltétlenül hitelként, de építettünk le olyan szolgáltatásokat és éltünk fel olyan befektetéseket ezalatt az időszak alatt, amiért előtte sokáig küzdöttünk és rakosgattuk össze (pl. magánnyugdíjak vagy az ország reputációja vagy az oktatás vagy a forintárfolyam) és nagyon nehéz lesz újracsinálni.


Ezzel együtt meg merném kockáztatni, hogy valószínűleg most lesz az egyik legnagyobb élet-színvonalbeli csökkenés, hiszen nagyon magasan volt az életszínvonalunk az utóbbi 12 évben, amit nem engedhettünk volna meg magunknak.

2022. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
23%

"3-as, fizetős egészségügy alatt a 300 forintos vizitdíjra gondolsz? Ne röhögtess, kérlek."


2007ben nettó 54 565 ft volt egy havi minimálbér (1 millió munkanélküliről beszélünk, tehát nem volt mese menni kellett ennyi pénzért is dolgozni)

310 forint óránként, és 300 forint a vizitdíj meg ugye a kórházi napidíj ami 300 ft/nap

két hét kórház 3000 forint

és képzeld el, hogy aki a minimálbért megkereste az már nem számított szegénynek, tehát nem kérhette az OEP-től, hogy térítsék neki UTÓLAG VISSZA


átszámoljuk a mai minimálbérre, hogy mekkora egy szemét rendszer volt ez a vizitdíj?


reméljük, hogy a gyurcsányi csodaegészségügy egyszerűen csak megjavult, ezért történhetett az ezekben az években, hogy egyszerűen sokkal kevesebb pl rákbetegséget diagnosztizáltak, és nem azért, mert a 300 forintos vizitdíj miatt a rákgyanús tünetekkel nem mentek az emberek orvoshoz

2022. okt. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
7%
Milyen 7x? Most lett fele! !
2022. okt. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

#12 Mondjuk nekem átszámolva az 1000-1200 forint nem tűnik soknak egy orvosi látogatásért, ha tud időben fogadni. Legutóbb a magánorvos 26 000 forintot kért el a vizsgálatért, amin felvette a panaszaimat és kiírt laborra. 100 ezer forintba biztos kerülni fog ebben a hónapban.


De amúgy a végén már kb. mindenki visszaigényelhette. A nyugdíjas, meg a háromgyerekes, meg a gyerekes meg a ...

2022. okt. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
#14-es vagyok. Most ki is számoltam: 1099,6 forint lenne ma alkalmanként.
2022. okt. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%

alapvetően a hálapénz rendszert nem oldotta meg, tehát ez a kritériumod, hogy "tud fogadni" nem biztos, hogy teljesült 2007ben

egészen balkáni amerika volt, ahogy szinte kint volt a szülészeteken a doktorúr tarifarendszere

meg úgy egyébként semmit nem oldott meg a vizitdíj rendszere, a betegek semmit nem kaptak cserébe, hiszen az egész csak arról szólt, hogy már senki nem volt hajlandó finanszírozni (vásárolni a MÁK kötvényeit) az EÜ működési költségeit

ami bejött a díjakból azzal betömték a lyuk egy részét, a többit meg ellopták betegszéfekre, amik valahova eltűntek


ha 133 ezer forintból kéne megélned, akkor szerintem 1000 forint sok pénz

hát 100 ezer ft az kb a nulla lét szintje, és akkor 33 ezer forintból kellene minden másra félretenned, vagy mondjuk gyógyszerre költened

persze ha csődben lenne az ország, mint 2007ben akkor az albi nyilván olcsóbb lenne

2022. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
#16 Akkor viszont a minimálbér nem adózott. Tehát nem 133 ezer volt, hanem 200 ezer.
2022. okt. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Bocsi, amúgy benéztem. 162 ezer forintból lenne ennyi, mert járulékokat fizettek akkor is.
2022. okt. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
0%

dehogynem adózott

csak SZJA-t nem fizettek (illetve de 0,9%-ot)

- Nyugdíjjárulék: (9,5%)

- Egészségbiztosítási járulék (6,0%)

- Munkavállalói járulék (1,5%)

17,9% adó a bruttó béren

2022. okt. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Tehát, ahogy nézem, ha minimálbért keresel, akkor ha minden nap mentél volna orvoshoz, akkor ott lettél volna, mint most az szja-val.
2022. okt. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!