Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a fogyasztói...

Mi a véleményed a fogyasztói társadalomról?

Figyelt kérdés

2022. okt. 14. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Szar.

Épp azt tervezem hogyan léphetek ki belőle.

2022. okt. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem akarsz a részese lenni könnyen megteheted. Senki sem kötelez arra hogy elektronikai eszközöket, ruhát vásárolj, szolgáltatásokat vegyél igénybe, vagy utazni, nyaralni akarj. Költözz ki egy tanyára, internet, TV minden nélkül, vegyél egy rend ruhát és azt használd 20 évig, toldozd-foldozd amíg szét nem foszlik teljesen, mossák kézzel, járjál lóháton, termeld magadnak az élelmedet, ökör vontatású ekével szántva.


Az érdekes a fogyasztói társadalom kritikusaiban hogy akik szidják azok ugyanúgy részesei :D

2022. okt. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem tetszik, rengeteg féle terméket megvehetek.
2022. okt. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Puritán vagyok elitélem.
2022. okt. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A leegjobb pl.: erre Mo.
2022. okt. 14. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

#2-es nagyon cinikus vagy.


“Az érdekes a fogyasztói társadalom kritikusaiban hogy akik szidják azok ugyanúgy részesei”


Csak suttogva kérdezem, mi van, ha azért kritizáljuk, mert azt szeretnénk, ha fejlődne a társadalom?

2022. okt. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem tanultam közgazdaságtant, de ha dolgozok, akkor nem tudok házat építeni, ha házat építek, akkor meg a munkahelyemen nem tudok ott lenni, a házhoz kell cement, homok, sóder, mész, tégla, cserép stb. Tehát ha ezt mind saját magamnak szeretném kitermelni és előállítani, akkor mást se csinálnék, csak házamat építeném, aztán úgye semmi nem örök, tehát így fogyasztó vagyok. Moshatok én mángorlóval is , félnapon át, vagy elvégezheti helyettem egy mosógép másfél óra alatt. Szerintem marad a fogyasztói társadalom.
2022. okt. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

A válaszokat elnézve eléggé szélsőségesen értelmezzük a fogalmakat.


Szerintem nincs azzal baj, ha veszel egy terméket, pl mosógépet.

A gond azzal van, hogy gyakran cseréled a terméket akár azért, mert megtetszik az újabb modell, akár azért, mert programozva van, hogy tönkremenjen rövid időn belül.

Termékek adása-vétele 2000 évvel ezelőtt is volt, akkor sem termelt meg mindenki önmagának mindent. Azt mégsem hívjuk fogyasztói társadalomnak egyszerűen azért, mert cél volt, hgoy a termékek tartósak legyenek.

Ma meg csak azért fogyasztunk, hogy holnap is fogyaszthassunk.

Szerintem óriási különbség, nem kellene összemosni a kettőt.

2022. okt. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A történelem során egyszer hol a falúróla a városba terelik az embereket, aztán meg a faluból a városba. Én faluról költöztem a városba a barmok mindent elkövettek annak érdekében, hogy a faluról a városba költözzek fiatalon, most 50 éves vagyok, és ugyan azok a barmok, most vissza akarnak terelni a faluba, és közben az önellátásról papolnak, azok akiknek jogi és közgáz diplomái vannak. Igen ám csak mi mindent feladtunk amikor a faluból a városba költöztünk, üdvözlöm a kedves családotokat, és a jó édes anyátokat.
2022. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9, akkor így éfl évszázad után ideje, hogy saját döntést hozz a saját életedről és ne csak terelgessenek, mint egy birkát.
2022. okt. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!