Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar-szerb állampolgár...

Magyar-szerb állampolgár vagyok. Szerbiában van állandó lakcímem, Magyarországon csak ideiglenes lakcímem van. Ebben az esetben ki kell töltenem Magyarországon a népszámlálást? Szerbiában már kitöltöttem.

Figyelt kérdés

2022. okt. 16. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. A lakás miatt mindenképp. De hol laksz?
2022. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Állampolgárságnak semmi köze ahhoz, hogy ki kell tölteni vagy sem.
2022. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Hát mindkét helyen igazából. Magyarországon dolgozom. Egy-két hetet Magyarországon vagyunk utána pát napot Szerbiában.


#2

Akkor minek van hozzá köze? Én ha most kitöltöm Mo-n is akkor 2 helyen is beleszámítódok az egészbe.

2022. okt. 16. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

A lényeg, hogy Szerbiában kitöltötted. Otthon ez sokkal többet számít és jelent. Erdélyiként mondom...


De persze miért ne töltsd ki Magyarországon is?

2022. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kitöltöm, nem arról van szó. Csak érdekel, hogy mi lenne a helyes eljárás. Illetve mint amit az előbb írtam. Így beleszámítódok a szerb és a magyar népszámlálásba is. Tehát ez egy téves adat lesz a rendszerben. Egy emberből kettőt csináltunk. És biztos vagyok benne, hogy sokan mások is hasonló helyzetben vannak mint én.
2022. okt. 16. 12:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nálatok hogy van, de Romániában ez külön rubrika: ott az állandó lakcímed, de egy másik helyen tudod jelezni, hogy külföldön dolgozó vagy, ott (is) élsz, tehát nem duplázod meg magad, mint embert, csak jelzed, hogy két országban is élsz - és ez kb. az igazság is, nem?
2022. okt. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem. Igen ez az igazság.

Köszi a válaszokat!

2022. okt. 16. 12:53
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem leszel kétszer, mert ha a magyarban beírod, hogy szerb állampolgár is vagy, a szerbben pedig hogy magyar állampolgár is, akkor azt tudják, hogy egy ember.
2022. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:
100%
független a címtől, lakhelytől mindentől, ott kell kitölteni ahol életvitelszerűen élsz. ha itt, akkor itt.
2022. okt. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!