Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezért miért nem jár börtön?

Ezért miért nem jár börtön?

Figyelt kérdés
Miért lehet ma Magyarországon legális az, hogy állami eü rendelésre csak 5 hónap múlvára van időpont, de ugyanannak az orvosnak a magánrendelésére már egy hét múlva is? Ha én azt mondanám a munkahelyemen, hogy csak fél év múlva lesz kész az ügyed, de ha adsz egy huszast, akkor jövőhéten, akkor hivatali vesztegetés miatt mehetnék a börtönbe! Hogy van ez?!
2022. okt. 18. 07:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Megertem hogy frusztral a dolog. Biztos engem is zavarna ha beteg lennek es 5honap mulva lenne idopont. Sot eljon majd az ido hogy zavarni is fog.

Azonban a rendszer nem tokeletes, nem csak itt mashol sem. Az egeszsegugy sosem volt es sosem lesz rentabilis. A tb osszege regen nem elegseges a korrekt ellatashoz. Emelni kene de az ugye komoly politikai veszteseg lenne. Vagy van aki azt gondolja hogy havi 8000ft, az evi 96000ft barmire is eleg? (Azokra gondolok akik maguknak fizetik) A tamogatas a gyogyszereken, amit evente elfogyasztunk ennel joval tobb. Vagy egy rutinmutet, vagy egy vegtagtores kezeles. Erdemes megnezni az osszegeket az Usaban. Egy szules annyiba kerul hogy itt 10 ember 10ev alatt nem fizet be annyit.

Amugy surgossegi ellatas van. Ha valakinek surgossegi mr kell akkor ot azonnal megvizsgaljak es tol hatra mindenki mast. A rakosok petctje, kontrasztos mrje is kvazi azonnali (1 2het), ami nem veszesen sok. Persze tudom elofordulhat olyan hogy valaki nem tunik surgosnek mrre utalni, aztan tortenik egy varatlan dolog amig varakozik.

De összességében ez egy bonyolult dolog, nem is elsosorban penzkerdes.

A baj az hogy az atlagnal rosszabb egészségügyi allapot miatt joval tobb ember vesz igenybe ellatast. Arrol nem beszelve hogy a novekvo atlageletkor miatt egyre tobb az idos beteg es sajnos az egeszsegben eltoltott evek nem novekednek parhuzamosan a varhato elettartammal.

2022. okt. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én januárban találtam egy csomót a herezacskómon. Fájt is...

Felhívtam az urulógiát. Elmondtam a panaszomat és három hónap múlvára kaptam időpontot.

Kérdeztem, hogy mi van, ha ez egy rosszindulatú daganata vagy ilyesmi. Nem sok az a három hónap?

A válasz az volt hogy elég sok, de sajnálja nem tud hamarabbi időpontot...

Másnap felhívtam egy magándokit, aki még aznap este fogadott. 20eft volt.

Szerencsére nincs semmi bajom, de a TB finanszírozott dokitól meg is hallhattam voln...

Ha tehetném nem fizetnék tb-t

2022. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szánalom a magyar állami Eü!


Viszont a ma 09:38 hoz annyit hozzátennék, hogy alapvetően nem a doki hibája az állami várólista. Biztos sok rendes orvos is van ott, akik nem tehetnek a várólistákról, maximum nem lépnek fel ellene keményebben. Ettől még borzalom ami állami Eü néven megy, az meg a másik borzalom, hogy ahol voltam legutóbb magándokinál, ott apróságokért olyan összegeket elkértek, hogy a hajam égnek áll. És gondolom máshol is horror árak vannak.


A legesleg felháborítóbb élményem magánnál még a kovid időszak alatt történt. A kötelező (egészségügyi intézményben) maszkviselés alatt bejött egy fiatal pár, egyikükön sem volt maszk és jól elröhögcséltek a nővérrel, vagy dokinővel vagy tököm tudja kivel aki utána engem is mellátott. Hiába voltam ott előbb, mégis egyikőjüket behívta előttem, előtte meg jól elröhögcsélt velük, miközben az előírásokat is jól megszegték (maszkviselés). Nem csak miattuk hanem alapjáraton sokat kellett várnunk, ami miatt legalább kevesebbet kellet édesanyámnak kifizetnie (ő vitt el). De ez az egész egy az egyben azt a benyomást keltette, hogy bejöttek a csókos betegek, akikre semmilyen szabály nem érvényes. És mindezt magánrendelésen.

2022. okt. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!