Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezért miért nem jár börtön?

Ezért miért nem jár börtön?

Figyelt kérdés
Miért lehet ma Magyarországon legális az, hogy állami eü rendelésre csak 5 hónap múlvára van időpont, de ugyanannak az orvosnak a magánrendelésére már egy hét múlva is? Ha én azt mondanám a munkahelyemen, hogy csak fél év múlva lesz kész az ügyed, de ha adsz egy huszast, akkor jövőhéten, akkor hivatali vesztegetés miatt mehetnék a börtönbe! Hogy van ez?!
2022. okt. 18. 07:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

"Ha én azt mondanám a munkahelyemen, hogy csak fél év múlva lesz kész az ügyed, de ha adsz egy huszast, akkor jövőhéten, akkor hivatali vesztegetés miatt mehetnék a börtönbe! Hogy van ez?!"


Azért, mert te, gondolom, valami hivatali Marinéni vagy.

Te magánban, másodállásban nem nyithatsz kormányablakot, mert az állam ezt neked nem engedélyezi, hogy a nevében eljárva a nappalidban iratokat állíts ki.


Egy orvos viszont minden további nélkül nyithat egy magánpraxist a főállása mellett, ezt nem tiltja semmilyen törvényt.

És igen, a magánpraxisában nyilván nincs akkora várólista, mert fizetni kell érte, nem is keveset.

Az állami viszont ingyenes, ezért ott rohadt nagy várólista van.

(Btw nem az orvoson múlik, hogy kinek mennyit kell várnia az állami kórházban, beérkezési sorrend alapvetően)

2022. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Na igen. Vagy akkor ne legyen kötelező a TB járulék fizetése. Áprilisban én is próbáltam neurológiára időpontot kérni, augusztus végére tudtak volna adni, úgyhogy mehettem magándokihoz. Ezért miért fizessem a TB-t?
2022. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyrészt férfi vagyok, másrészt nem Marinéni, harmadrészt köszi, nyilvánvaló amiket leírtál, de nonszensz az egész.
2022. okt. 18. 08:02
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Az állami rendelésen nem az orvos szabja meg, hogy mikor jutsz hozzá el, hanem a várólista, szóval a kérdés inkább az, hogy mit kapsz a pénzedért, amit befizetsz az államnak.


Ha hónapok múlva kerülnél sorra, és ezért elmész magánba inkább, akkor nyilván semmit sem kapsz, mások gyógyítását fizeted csak.

2022. okt. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az orvos szabja meg, hogy kéthetente 1 napot rendel a tbs rendelésen, a többi idejét inkább magánban tölti.
2022. okt. 18. 08:06
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

#3

Ez van, rengeteg nonszensz dolog van ebben az országban.


Egyébként ha tiltva lennének az orvosoknak a magánpraxisok, attól még nem kellene egy perccel se kevesebbet várni az állami egészségügyben, mert egy forinttal se lenne több a állami EÜ költségvetése.


Szóval nézd a jó oldalát, így legalább magánban hozzájuthatunk még időben az orvosi ellátáshoz, ha nagyon muszáj.

2022. okt. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Tudatos ország tönkre verés van.

Ha meghalnak az emberek az a mostani rendszernek a legjobb.

2022. okt. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hypno ***** válasza:
62%

Mert az állami ellátásban teljesítény volumen korlát volt, most meg éves keret van szakmákra bontva.


Az egyik azt jelentette, hogy a OEP meghatározta, hogy egy orvos egy adott vizsgálatból a 8 órás műszakja alatt mennyit tud elvégezni, és egy darabbal többet nem fizettek ki.

Most annyi a különbség, hogy azt mondják, egy évre ennyi pénzt kapsz, hogy mondjuk a tüdőbetegeket ellásd.


Mindkét rendszer abba az irányba hat, hogy bizonyos számú vizsgálatra van pénz, többre meg nincs.

Magánrendelésnél meg te fizetsz, nem az OEP. ha van pénzed mész a magánba, ha nincs, akkor meg vársz az államiban.


"Jó" hír, hogy állítólag akiknek a hosszú várólistás várakozás miatt annyit romlott az állapota, hogy pl. már nem lehet csípőprotézist beépíteni nekik, azokat lerúgják a várólistáról.

2022. okt. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Éljen!
2022. okt. 18. 08:47
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Egyetértek, börtönnel kéne sújtani azokat a politikusokat akik elérték, hogy 5 hónapos legyen egy várólista a közegészségügyben..
2022. okt. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!