Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy az állam...

Támogatnád, hogy az állam mindenkinek a kinézetét sorolja be egy 10-es skálán, és tegye kötelezővé, hogy maximum +-2-es személlyel házasodhat valaki?

Figyelt kérdés
2022. okt. 20. 11:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én nem akarok házasodni, remélem, kötelezővé nem tennéd.
2022. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
6-os, a hasonlóság nekem elsősorban életmódban, értékrendben fontos. A küllem másodlagos, nyilván tetszeni kell egymásnak külsőre is, ha nem vagyunk vakok, de most ha én mondjuk 10-esnek vagyok besorolva központilag, és nekem mondjuk egy központilag 4-esnek besorolt 10-es, és egy központilag 10-esnek besoroltat én 1-esnek látok, akkor mi van?
2022. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"#9 de minek ezt leszabályozni, ha elvileg úgyis így megy? Vagy akkor a gravitációt is rögzítsük a törvényben?"


Én nem amellett érveltem, hogy ez jó lenne a magyaroknak. Én azt mondtam, hogy ha kevés kivételtől eltekintve ma is így van, akkor ez semmin sem változtatna, csak a kivételek esetében. Tehát nem lenne se rossz se jó az esetek zömében.


Mielőtt nekiálltok vadul incelezni, ez a gondolat SOHA SE SOHA meg sem fordult a fejemben, mielőtt elolvastam ezt a kérdést.


Viszont nem értem azt se, hogy ha nem változtatna a világon érdemben ez a törvény akkor miért is lenne incel agyrém? Bár az incel szóról is a gyakorin hallottam elősször és azóta is össze vissza írtak itt róla mindenfélét.


"6-os, a hasonlóság nekem elsősorban életmódban, értékrendben fontos. A küllem másodlagos, nyilván tetszeni kell egymásnak külsőre is, ha nem vagyunk vakok, de most ha én mondjuk 10-esnek vagyok besorolva központilag, és nekem mondjuk egy központilag 4-esnek besorolt 10-es, és egy központilag 10-esnek besoroltat én 1-esnek látok, akkor mi van?"


A kérdés külsőről szólt, értékrend nincs benne. Amiről írsz az az, hogy a szépség szubjektív. Viszont ilyen alapon meg ne mondjuk azt, hogy létezik szép meg csúnya ember, mert a szépség úgyis szubjektív. Persze van olyan ember amire a többség ezt vagy azt mondja.


Még egyszer leírom, SOHA DE SOHA nem jutott ez eszembe eddig a kérdésig csak elkezdtem filozofálni rajta. Több nő mondta már, hogy jóképű vagyok.


Ezt csak azért írtam le, mert a gyakorin már lassan mindenki csúnya incel lesz pár komment alapján. Voltam én már a gyakorin csórónak is beállítva, pedig a családom gazdagnak mondható. Voltam már "tesiből felmentettnek" beállítva ezen a fórumon, pedig rendszeresen járok konditerembe. Szóval az ilyen titulálás elkerülése végett. Csak elfilozofálgattam rajta egy kicsit.

2022. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Aki nekem tetszik, azt nem látom csúnyának akkor sem, ha mondjuk az ismerősi köröm szerint csúnya. Mellesleg minden nemzetnek megvannak koronként a szépségideáljai, ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek az a legszebb, még azt sem jelenti, hogy csak kevés embernek nem tetszik, lehet, hogy az emberek felének nem tetszik. A szépség szubjektív, kár ezt beszabályozni, hogy ki kivel lehet. Ha két független ember kölcsönösen tetszik egymásnak, ahhoz másoknak semmi közük.
2022. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#13 “ Én azt mondtam, hogy ha kevés kivételtől eltekintve ma is így van, akkor ez semmin sem változtatna, csak a kivételek esetében. Tehát nem lenne se rossz se jó az esetek zömében.”

De akkor mi értelme a törvénynek, a semmin nem változtat? Ezt nem értem, ha az az érved, hogy nagyjából minden úgyis maradna, ahogy most van, akkor minek a törvény? Se nem jó, se nem rossz, csak teljesen felesleges és az esetleges kivételeket korlátoznák. Mi lenne a jó ebben? Mert nem az a lényeg, hogy a törvények hatására jobb legyen az élet?

És a személyiség és az értékrend miért nem fontos? Vagy azt is pontozzák be? Teljesen eszement hülyeség az egész.

2022. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!