Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted melyik volt a...

Szerinted melyik volt a legtalalobb resz Pankotai Lili beszedeben?

Figyelt kérdés
Amelyikre azt mondod, hogy "Hu, ebben nagyon igaza van!"

2022. okt. 29. 01:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
60%

6 vagyok megint. A kedvedért belehallgattam megint. Itt egy magyartalankodás : "én és a generációm felvállaljuk a felhivalkodást"

Jobb szót nem tudott találni a felhivalkodsá helyett ??

2022. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
62%

Utána olvastam, a szöveg már márciusban is megvolt és dijat nyert vele Lili. Hát no comment, ha ezzel a szinvonallal első helyezét lehet elérni egy versenyen....


Kb. annyira ciki, mint bő 10 éve Plazma, a rapper a Csillag születik-ben. Emlékszem, Puzsér ült a zsűriben és megdicsérte. TÖbbmilliós megtekintése votl youtube-on. Elképesztő ez a szenny szinvonal.

2022. okt. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=Lr-Mp3xvAMw


Plazmával kezet foghat Pankotai Lili.

2022. okt. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

12, jól utánaolvastál XD


Nekem nagoyn tetszett az a rész, maikor olyamsit mond, hogy "fsz ki van az ideológiákkal" vagy valami haosnló. Pontosan ugyanezt érzem én is és nagoyn sokan még a fiatalok között.

Azt látjuk, hogy két vénember acsarkodik mindneféle "magasztos" elvekre, ideológiákra hivatkozva, miközben semmivel sem kevésbé pusztítóbbak mint a másik és egyre kevesebb szó esik az emberekről.

Nem érdekelnek az ideológiák, csak az emberek. És ezt nem lehet szebben kifejezni, mert az elmúlt évtizedek alatt rengeteg harag gyűlt fel emiatt az emberben.


De az is tetszett amikor a kritikus gondolkodás eltörléséről beszélt. Tény, hogy egyre inkább az van, hogy aki mer kérdéseket feltenni, az már komcsi libsi hazaáruló, szégyelje magát. Vagy boldog karácsonyt, ugye:D Lázító, hogy mennyire küzdenek az önálló gondolatok ellen.


De összességében az egész beszéd elég korrekt volt, és végre hűen tükrözte azt a fortyogó haragot amit érzünk azok ellen, akik elveszik a jövőképünket.

2022. okt. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Mert milyen "történelmi múltja" van még ennek a szövegnek, amiről nem tudok ? Ha már froclizod, h utána olvastam. Senki nem azt kritizálja, hogy a diákok és a pedagógusok felemelik a szavukat ! A szöveg viszont pocsék, nem lényegmegragadó..stb. Egy átlag 18 éves valószinűleg nem is tudna ütős forradalmi szöveget irni.

Petőfiék a maguk korában ezerszer jobban csinálták.


De hogy mást ne mondjak, 20-25 éve Lovasi András és az underground szubkultúra zenészei, szövegirói még zseniális szövegeket fabrikáltak, volt mély, tartalmas , összeszedett mondanivalójuk a világról.

Ez a f.szszopkodásról összetákolt "kortárs" szöveg azoktól még nagyon messze van.

2022. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Az ideológiákról , amikből neked is eleged van : engem pl. kiskamaszként lenyűgöztek a 19. és 20. századi művészeti, filozófiai ideológiák, rengeteget olvastam ilyenekről. Nem csak politikai ideológiák léteznek és van olyan politikai ideológia is, ami ha nálunk nem, máshol hasznára vált az adott országnak. Ez a performansz olyan "ideológiákról" szövegel, amiből az illető alig ért valamit.
2022. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
63%

15, azért mondom, hogy jól utánaolvastál, mert nem első helyezést ért el.


20-25 éve Lovassi 30-35 éves volt. Azaz durván duplaannyi, mint Lili volt, amikor írta a szöveget.

Azért az nem nagy megfejtés, hogy 17-18 évesen még nem tökéletes szónok az ember - pláne, hgoy a magyar oktatási rendszerben erre semmilyen jellegű oktatás nincs:D

2022. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
50%

A Kispált 20 évesen alapitották. 20 évesen nem kétszer annyi idős volt, mint Lili, hanem két évvel idősebb. Sőt, még zenélni is tudtak.


Lilinek szerintem semmilyen érzéke nincs a szónokláshoz, legalábbis ami eddig kiderült róla.


Ok, akkor nem első helyezett lett. Őszintén szólva ez a része nem is különösebben érdekel, borzalom, hogy Pankotai "f.szszpokodós" Lilik és PLazma nevű rapperek munkásságán ájuldoznak a magyarok...

2022. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

16, nem az ideológiákkal van baj, hanem azzal, hogy ideológiák mentén 15 éve nincs politika, csak sárdobálás. És ha nincs politika, nincs fejlődés. Mert lássuk be, annak ellenére, hogy hangoztatják a keresztény ideológiát, a kereszténység érdemben nem rajtakapható a magyar rendszerben. Mégis ennek nevében ítélnek el és meg dolgokat.

Fontosak az ideológiák, de az ember fontosabb. Bszhatod a magas erkölcsi szintet, ha közben csak nyomort hoz..


Értem, hogy a Kis pált 20 évesen alapították, de te azt mondtad, hogy 20-25 éve (azaz évvel ezelőtt). Én erre reagáltam.

2022. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Lovasi egy kiragadott példa volt, a '80-as években is volt egy aktiv underground zenei réteg (punkok, rockerek, alternativ zenekarok), mindegyik értékteremtő, értékelhető mondanivalóval, produktummal állt fel a szinpadra.


Na, most ilyen nincs. Nincs jobb, hát kimegy a szinpadra egy gimnazista b-szdmegolni, f-szszopkodásról dumcsizni. Igazából se eleje, se vége a szövegének. Azon túl, hogy kikövetkezhtethető a beszédéből, hogy lázad, nem tudnám megmondani, hogy milyen előremutató, utat mutató célja vagy legalább érvekkel, tényekkel, érthető politikai vagy társadalmi állásfoglalással alátámasztott mondanivalója volt.


Nem csak a "magas erkölcsi szintet " hiányoltam (önmagában a vulgaritással még nincs gond). A '80-as - '90-es évek szubkultúrái sem keresztény, mélymagyar, nacionalista szövegekkel álltak fel a szinpadra.


Egyszerűen ez a produktum, amit felolvasott (apropó : megtanulni nem volt ideje ? ) értékelhetetlen. Nem csak irodalmilag (ok, tudom, nem irodalmi szövegnek készült, de ha kiáll valaki egy tömeg elé, kellene, hogy legyen a szövegének kontextusa, gondolatmenete, okfejtése, A-ból B-be el kellene jutni a szöveg végéig), ez egy sületlen vagdalkozás, amit b-zmegolással akart felturbózni, elkendőzni a hiányosságait.

2022. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!