Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem röhejes, hogy mennyit...

Nem röhejes, hogy mennyit drágult a pizza az utóbbi időben?

Figyelt kérdés

Nálunk vidéken 2700 Ft- nál kezdődik a 28cm-es, a 32 cm-es meg 2800-nál kezdődik, persze a feltét függvényében ez lehet akár 3000-3500 Ft is.


Ez így normális, hogy egy olyan egyszerű és relatíve olcsó étel mint a pizza ilyen drága legyen. Ez reális? Mégis mi kell egy pizza elkészítéséhez, liszt, víz, paradicsom szósz, meg pár dkg sonka, gomba, sajt, stb...


Csak nekem tűnik úgy, hogy ezt irreálisan feltolták? Pedig mi eléggé pizza nemzet vagyunk szerintem, sokan rendelnek pizzát online és telefonon is, illetve sokan ülnek be pizzázni a vendéglátó egységekbe.


A kormány mégis hogy gondolta ezt, hogy ennyibe kerüljön egy pizza? Gondolom Budapesten ennél még drágább is lehet, ha már itt vidéken is 2800-3000-be kerül 1db legolcsóbb pizza + a csomagolásról, szállítási díjról nem is beszélve, amik szintén emelkedtek!



2022. nov. 2. 23:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%

Süss magadnak.

Amibe beleköpködnek meg beleverik, tudod ki enné meg.

2022. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Sokba kerül a gáz,a dolgozók bére,a rengeteg adó,ezeket mind ki kell gazdálkodni.és akkor a hasznot nem is említettem.
2022. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

#1 Értem én, de sajnos nem mindenkinek van lehetősége otthon elkészíteni a dolgokat. Nekem pl. konyhám sincsen jelenleg..:)


Meg aztán nyilván a pizza rendelésnek is megvan a maga feelingje.:)

2022. nov. 2. 23:10
 4/27 anonim ***** válasza:
12%
Ne legyenek senkinek illúziói, hogy hogyan készülnek a fincsi pizzák;)
2022. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
A vállalkozók drágán kapják a villanyt, gázt. Nagyon sok alapanyagnak is felment az ára.
2022. nov. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
#5 Értem én, hogy drágábban kapják, de ez az áremelés egy pizzára lebontva akkor is irreálisan magas. A pizza pont azért olyan népszerű kaja az egész világon mert olcsó, finom és jól lehet lakni vele hamar. Ez így mégis fura, hogy amolyan luxus árban mérik mostantól, holott a világ egyik legegyszerűbb ételéről van szó.
2022. nov. 2. 23:26
 7/27 anonim ***** válasza:
19%
Akkor rendelj mást. Biztosan van olyan étel, ami ár-érték arányban megfelel neked.
2022. nov. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
#6 Ismerem a mirelit pizzákat, de valahogy nem az én világom. Egyik mirelit pizza sincs olyan mint az igazi. Már mindet próbáltam szinte.
2022. nov. 2. 23:29
 9/27 anonim ***** válasza:
16%
A rendelt pizzák is előre elkészített tésztából meg feltétből állnak.
2022. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Mirelitet veszek, igaz itthon kell emgsütni de kényelmesebb és oclsóbb.
2022. nov. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!