Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem röhejes, hogy mennyit...

Nem röhejes, hogy mennyit drágult a pizza az utóbbi időben?

Figyelt kérdés

Nálunk vidéken 2700 Ft- nál kezdődik a 28cm-es, a 32 cm-es meg 2800-nál kezdődik, persze a feltét függvényében ez lehet akár 3000-3500 Ft is.


Ez így normális, hogy egy olyan egyszerű és relatíve olcsó étel mint a pizza ilyen drága legyen. Ez reális? Mégis mi kell egy pizza elkészítéséhez, liszt, víz, paradicsom szósz, meg pár dkg sonka, gomba, sajt, stb...


Csak nekem tűnik úgy, hogy ezt irreálisan feltolták? Pedig mi eléggé pizza nemzet vagyunk szerintem, sokan rendelnek pizzát online és telefonon is, illetve sokan ülnek be pizzázni a vendéglátó egységekbe.


A kormány mégis hogy gondolta ezt, hogy ennyibe kerüljön egy pizza? Gondolom Budapesten ennél még drágább is lehet, ha már itt vidéken is 2800-3000-be kerül 1db legolcsóbb pizza + a csomagolásról, szállítási díjról nem is beszélve, amik szintén emelkedtek!



2022. nov. 2. 23:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
77%

hagyjuk a pizzát a hanyatló nyugatnak!

egyél pacalos lángost!

2022. nov. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
41%
Hát, nézd meg már csak a sajt árát, és megérted, miért ment fel. :D Minden kb kétszeresén van, így a pizza is a kétszeres árat hozza, nem értem, mi ezen a meglepő. Szomorú, de minden más étellel ez van, 2 éve 700 ft-ért kaptam a kínaiban szezámos csirkét körettel. Most csak a csirke kis adagban 1400-1500 ft.
2022. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
89%
Ha szerinted aránytalanul drága, akkor hajrá, lehet olcsón csinálni és korlátlan vevőköröd lesz!
2022. nov. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
91%

Èn nem is rendelek azóta max 1 hónapban 1x. Debrecenben 2500 Ft + kiszállítás 400 Ft. Pizzaszósz, sajt + 5 feltét.

Drága, de mivel állapotos vagyok 1x megengedem magamnak ezt a Luxust.:D

26/L

2022. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nagyvárosokban legalább a szállítás ingyenes a legtöbb helyen.
2022. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
91%

A kérdésben nekem az árak nem felháborító kategóriák, régen is ettem drágábbat, akkor nem volt ekkora gáz. Igaz, az budapesti olasz pizzériában volt, ami viszonylag elitebb hely. Azt nem tudom, hogy azóta az megvan e még. De Budapest melletti vagy ahhoz nagyon közeli helyeken se sokkal olcsóbb, amiket ettem (Budapest határától 5km re lakom kb).


Viszont nyilván távol Budapesttől vidéken olcsóbb az átlag, de még a drágábbak is.


Azt nem vágom, hogy mekkora drágulás reális, vagy nem. Tehát nem tudom, hogy a vállalatok az alap indokolt emelés mellé emeltek e még pofátlanul vagy sem. Viszont alapból megemelkedett a rezsi, drága az üzemanyag és a dolgozók is írhatnak béremelésért, hogy legyen pénzük enni+ a vállalkozónak is meg kell élnie. Tehát maga az emelés indokolt még nagyobb mértékben is. AZt biztosra veheted, hogy a vállalkozó nem fog neked 0 profitért gürizni, veszteségért meg pláne nem fog.


Kicsit felháborító, hogy épp a pizzán akadsz így fent, mikor az alap evés ivás az úgy néz ki, hogy leszaladsz a szupermarketbe és megveszed a vizet meg a tésztát. Sok termék 80-100% vagy annál is nagyobb mértékben drágult, a pizza ennyit biztosan nem. Ahol eddig volt 4k a pizza, ott csak nem lett 8k, ha megvan még a hely egyáltalán, vagy ki tudja persze (ez mind budapesten, a jobb olasz helyen).


Tehát a bolti árak alapvetően nagyobb problémák, a pizzaevés kicsit ilyen úri dolog. De még mindig jobb vagy, mint aki a sör árán akadt ki, ami még csak nem is étel. De a pizzán kiakadni is kicsit felháborító.

2022. nov. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogx felháborító fennakadni a pizza árán



Egy normalis, jóléti társadalomban, ami célunk lenni, bele kell hogy férjen az, hogy az átlag ember is eljusson étterembe, maskülönben a vendéglátás halott!



Tehát igenis, ha az ember havi 2x nem tud elmenni valahová enni és azt mondja, hogy mist nem főzök is

normális kell, hogy legyen


De ha pizzát rendelne ami valljuk be a leginkább olcsó, meguszós, alap megoldás, de azt sem tudja megtenni mert drága, olxankor igenis érezni kell, hogy baj van


Az életszinvonal veszélyben


És ez baj



Igen minden is drágább lett, az is felháborító, de az is, hogy ennek kovetkezményeképpen a pizza, a hamburger, az étterem is drágább



Mert amikor egy becsületesen dolgozó embernek, el kell gondolkodnia, ha elment valahová bevásárolni és megkivánt egy pizzaszeletet, hogy megvegye e , van e rá -700-1000 Ft ja, arra, amit megkívánt, az már baj


És lehet jönni a 90 éve nem volt pizza mégis éltek dumával, csak semmi értelme

2022. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!