Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a nemrég...

Mi a véleményed a nemrég elrendelt válságintézkedésről, a szociális háló felelősség ledobásról, a "Lex Megdöglesz"-ről?

Figyelt kérdés

A kormány törvényt módosított: a kormány nem lesz felelős többi a szociális háló fenntartásáért. Pontosabban ő lesz a legutolsó, de mire eljutna az államig a szociálisan rászoruló, az annyi idő és papírmunka ami több hónap vagy fél év, addigra az egyén megdöglik!

Előbb lesz felelős valaki rászorulónak az ellátására a gyerek, unoka, rokonok, önkormányzat, körzet, kerület, KariGeri stb. hogy mire eljutna az államhoz a felelősség, már biztosan alulról fogja szagolni a moszatot.

Nyilván ez az intézkedés egyfajta válságkezelés, hiszen ezzel is csökkenti a kiadásait az állam hogy hagyja a rászorulókat egy válság közepén megdögleni, miközben a felelősséget másra hárítja. De ez mennyire keresztény eljárás? Te mit gondolsz erről a "Lex Megdöglesz"-ről?



2022. nov. 9. 20:49
A kérdező szavazást indított:
Teljesen egyetértek, akinek nincs semmije annyit is ér. Ez egy jó válságkezelés, az ilyenekért nem kár, nem kell beléjük ölni a forintot.
Nem tetszik, ez nem egy keresztény kormányhoz méltó válságkezelés, hogy hagyni a rászorulókat meghalni, a felelősséget pedig illetéktelenekre kenni.
22 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%
Hogy lassan 40 éves vagyok, és életemben soha nem kaptam semelyik kormánytól egy fillér segélyt, támogatást, semmit se. Akkor se, ha épp szükségem lett volna rá. Eddig is nulla szociális háló volt, csak máshogy hívták. Horn Gyulánál pont ugyanúgy nulla volt, mint Orbánnál. Hogy épp valami salátatörvénybe mit írnak kínaiul, az csak arra jó, hogy a sajtó azon csámcsogjon, ne a fontosabb dolgokon.
2022. nov. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Egy újabb megszorítás, kérdés ezt is lenyeli-e a nép.

Ebből áll a fidesz kormányzása, folyamatos megszorításokból.

2022. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
4%
Az én adóforintjaimból ne támogasson az állam mihasznákat, dologtalanokat!
2022. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
5%

"Ebből áll a fidesz kormányzása, folyamatos megszorításokból."

Kész. Én itt feladom. Aki képes ezt ideböffenteni azzal nincs mit kezdeni. Fordított világ...

2022. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
#5 Jól teszed, hogy feladod. Ne is látogasd többet az oldalt.
2022. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%
A legjobb dolog. Nem kell rögtön az adófizetők pénzére (tehát az én pénzemre) ácsingóznia valakinek, ha máshogy is megoldható a dolog. A központ úgyse annyira látja valakiről, mennyire rászoruló, a környezete jobban.
2022. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
4) nem tudom mi bajod van.az egész világon van szociális háló amit igyekeznek erősíteni, nálunk meg éppen leépítik.
2022. nov. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
10%

7# Nálunk jó harminc éve véget ért a kommunizmus!


Aki arra vágyik, az mehet Észak-Koreába...

2022. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
14%
#5: Cicuka! Még az ellenzék is elismeri, hogy szemben a 2010 előtti kormányokkal, az Orbán-kormány 2010. óta tendenciózusan nem megszorításokkal, hanem gazdaságélénkítéssel, adócsökkentéssel, rezsicsökkentéssel, családtámogatással, stb. operál. (Más kérdés, hogy ezeket a lépéseket is támadják, de legalább elismerik.) Te is tudod, hogy mekkora baromságot írt a #2-es sorstársad, mégis véded, mert kevesen (és kevesek) vagytok. (Az oldalt továbbra is látogatom, csak a féleszűekkel való meddő vitát hanyagolom...) :)
2022. nov. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%
Ez van ,ez a rezsim lett megszavazva.
2022. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!