Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen életszínvonalat tudnánk...

Milyen életszínvonalat tudnánk fenntartani, ha teljesen elszigetelődnénk a világtól és visszatérnénk az 1950-es évek életvitelére?

Figyelt kérdés

Mást nem zavar, hogy milyen ócska szemét a világunk? Hogy a bolygót hogy szétkúrtuk? Tiszta szemét minden, az esőben mikroműanyagok vannak, a feldolgozott ételek tönkreteszik az embereket, és kondicionálnak minket, mint a robotokat. Nem kéne úgy éljünk, mint az ókorban, csak mint a huszadik század közepén. Amikor már voltak gyógyszerek, de nem volt poliészter, magánautó mindenkinek meg műanyagcsomagolás. Bármennyire fejlődünk, az ember nem lesz elégedettebb, mert nem anyagiakból jön a boldogság. Nem lenne rossz, buliznánk, főznénk szilvapálinkát. Szóval nem lenne unalmas, csak kényelmetlenebb. A folyók vize iható lenne(a 80as években ittak az emberek a Marosból), az erdőket békénhagynánk. És lehetnénk boldogok így is. Miért nem lehetséges ez? Miért nincs jó szándék senkiben? Egy pöcegödör ez a világ meg a működése. A cégek irányítanak , juhok vagyunk.

17 f



2022. nov. 12. 14:05
1 2 3 4
 11/31 hypno ***** válasza:

Valójában melyik kérdésedre vársz választ?


A címbelire, vagy a kifejtős részben leírt földvédőre?


Az elsőre az a válasz, hogy ha az 50-es évek életvitelére térnénk vissza, akkor az 50-es évek életszínvonalán élnénk.

Hidd el bemondásra, hogy azt nem akarod.


A földvédő rész meg értelmetlen.

Kezdjük a vízzel. Magyarország vizeinek nagyrésze külföldről jön és átfolyik az országon, vagyis tökmindegy hogy mi mit nem engedünk a folyókba, ha előttünk 21. századi módon élnek. A 80-as években meg nem ittak a Marosból.

Az erdőket nem hagynák békén, mert kellene tűzifának, meg a papírgyártáshoz is. Utóbbihoz iszonyat menyiségű víz is kell.

Egyetlen pamut póló elkészítéséhez annyi víz kell, amennyit két és fél év alatt iszol meg, de minimum a gyapotot importálni kell hozzá, mert éppen az '50-es években kipróbálták, de itt nem termett.

2022. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Tudatlan vagy kérdező.

Inkább örülj, higy most születtél.


Ja, és még egy apró szösszenet. A Világnak vége, ha most jönne egy reset, akkor is....

Utána tudsz járnu, hogy visszafordithatatlanok már afolyamatok.

2022. nov. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Miért örülnék annak, hogy most születtem? Igen, kényelmes ez a világ, de mi lesz a gyerekeimmel, vagy unokáimmal? Meg miért is jobb most élni? Mert lehet cukros szarokat enni normális étel helyett? Vagy mert internettel lehet rombolni az agyat olvasás , vagy sakkozás helyett? Vagy mert fogyasztani lehet ahelyett, hogy a lelkivilággal törődnénk?
2022. nov. 12. 18:08
 14/31 anonim ***** válasza:

" de mi lesz a gyerekeimmel, vagy unokáimmal? Meg miért is jobb most élni?"


Mert a születéskor várható élettartam úgy 50 évvel több, mint a bocskoros dédszüleidnél.


"Mert lehet cukros szarokat enni normális étel helyett?"

Lehet,de nem kötelező. Ma már olyan árubőség van, ami korábban elképzelhetetlen volt - főleg Romániában xD. Azt veszel és azt eszel amit akarsz. Senki nincs rákényszertíve hogy egyoldalúan, vagy rosszul táplálkozzon.


"Vagy mert internettel lehet rombolni az agyat olvasás"

Az interneten is olvasol.


"vagy sakkozás helyett"

Romániában betiltották a sakkozást? A mocskos internetnek köszönhetően ma már sakkozhatsz a világ más pontjain élőkkel is...


"Vagy mert fogyasztani lehet ahelyett, hogy a lelkivilággal törődnénk?"

Internetes sírás helyett törődj a lelkivilágoddal.

2022. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
A várható élettartam a csecsemőhalandóság csökkenésének köszönhetően nagyobb napjainkban. Sőt, manapság sokkal több a cukorbeteg, meg rákos ember. Igen, többet élünk, de úgy, hogy rá vagyunk utalva a gyógyszeriparra. A mai életvitelünkkel a fő probléma a jövőre gyakorolt hatása. Ez a fő indok a változtatásra, mert ez nem fog sokáig fennmaradni így. Az a baj, hogy az emberek többre értékelik a hitvány életüket és kényelmüket annál a helynél, amely az egyedüli otthonunk. Ez a föld nem a miénk, használatba vesszük, kölcsönvesszük az erőfforrásait, de sokkal felelősségteljesebbnek kell lennünk.
2022. nov. 12. 18:32
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy időben ezen rágódtam, de rájöttem hogy mindegy, a földnek vége, aki pedig próbál ellene tenni az csak a rendszer vesztese lesz.


Van aki havonta repülővel utazik és egy Teslával jár ami 300 km alatt annyit fogyaszt mint az én havi áramfogyasztásom, és ő tartja magát "zöldnek".


Én akkor miért ne használjak dízeles autót és ne egyek rendszeresen marhahúst?

2022. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt, manapság sokkal több a cukorbeteg"

Mert ész nélkül zabálnak minden szemetet, pedig az iskolában van biológia óra..


" meg rákos ember"

Ahogy nő az átlagélettartam, úgy nő a rákos megbetegedések kockázata, de ezek egy része gyógyítható. 1850-ben azért nem volt ennyi rákos, mert a legtöbben nem élték meg azt a kort hogy a rák kialakuljon...


"Igen, többet élünk, de úgy, hogy rá vagyunk utalva a gyógyszeriparra."

És ez neked miért fáj? Menj etesd meg magad egy medvével 18. születésnapod előtt és nem leszel ráutalva. Az emberi szervezet nem tökéletes...


"Ez a fő indok a változtatásra, mert ez nem fog sokáig fennmaradni így. Az a baj, hogy az emberek többre értékelik a hitvány életüket és kényelmüket annál a helynél, amely az egyedüli otthonunk. Ez a föld nem a miénk, használatba vesszük, kölcsönvesszük az erőfforrásait, de sokkal felelősségteljesebbnek kell lennünk."


Abból kiindulva hogy a többi alapvető állításaidan így csopőből meg tudjuk cáfolni, a próféciáidat sem tekinteném mérvadónak.

2022. nov. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Utolsó nem akartam személyeskedni, de az "érveid" primitívek és cinikusak. Szerinted az emberek szándékosan esznek szemetet? Ezt árulják mindenhol, minden ilyen minőségű! A bió meg túl van árazva. És a tudatipar sem az egészséges ételek mellé áll. A tévében melyek a fő reklámok? Csoki, gyorskaják, meg gyógyszerek. Szándékosan teszik ezt velünk, hogy behálózzanak és irányítsanak, te pedig azt állítod, hogy az emberek a hibásak? Egy gyári munkásnak hol vam ideje arra, hogy meló után még kisilabizálja, hogy a csokiskifli csomagolásán milyen összetevők vannak, aztán az alapján válaszzon? A gyógyszerekről meg annyit hogy rengeteg természetes gyógymód van, de ha elmész egy orvoshoz, a gyógyszertárba küld egyből. És mikor említettem én az 1850-es éveket? 1950et mondtam amikor már volt orvoslás
2022. nov. 12. 19:22
 19/31 hypno ***** válasza:

#18


Erősen kevered a "kell" és a "lehet" fogalmakat.

Egyetlen dolgot kell. Ha megszülettél, akkor előbb vagy utóbb meg kell halnod. A kettő között pedig bármit tehetsz. A legtöbb dologért teperni kell, de az nem baj.

Az mind a te döntésed, hogy a felkínált lehetőségeidből mit választasz, hogy hogyan neveled a majdani gyerekeidet.

2022. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Szerinted az emberek szándékosan esznek szemetet?"


Igen. Én is meg tudom venni a boltban az alapanyagokat, ahogy az ismerőseim is. Én próbálok normális kajákat készíteni és viszonylag normálisan zabálni, mások meg nem. Ez a mi döntésünk..


"A bió meg túl van árazva."

A bio az simán lehúzás. Olyan földön elég nehéz biot termeszteni, amit 40 évvel korábbna még DDTvel szórtak... :D


"És a tudatipar sem az egészséges ételek mellé áll. "

Ez jó :)


"A tévében melyek a fő reklámok? Csoki, gyorskaják, meg gyógyszerek."


Nem tudom Romániában mik a TV reklámok, sőt azt sem nagyon hogy otthon mik, mert nem TVzek. De te honnan tudsz ezekről, amikor te olvasáspárti vagy?


Ez a gyógyszeripari bullshit ez Amerikából jön, az USAban ez nagy biznisz. Nálunk szinte semmilyne gyógyszer nem tudsz megvenni vény nélkül így, reklámoznak valamit egyáltalán a fájdalomcsillapítón és a gyomorsavlekötől túl? Néhány "gyógyhatású készítményt", de ez meg nem gyógyszer. Az amcsiknál valóban így van, de nálunk nincs így!


A gyorskaja reklámokkal mi a gond? Nálatok Erdélyben hány McDonalds vagy Burger King van településenként? Ahol én felnőttem onnan az első meki 80km-re volt! Szerintem mennyire "hatott" az I'm lovin' it reklám?

Ha nagyvárosban élsz ahol ezek a gyorsétteremláncok elérhetőek ott bőséges az árukínálat, van több bolt és akár szupermarket is éééssss van már jó néhány étterem is. Magyarországon ahol elérhetők a gyorséttermek ott jellemzően van több rendes étterem is, így ha mindenképp étteremben kajálnál van lehetőséged választani. Ez is egyéni döntés.


Én a KFC-t és a Burger Kinget jobban szeretem, mint a McDonaldsot, az elmúlt egy évben mindkettőben 1-1 alkalommal ettem. Mekiben talán kétszer, de az közelebb van. Ha átlag 100 naponta eszek gyorskaját akkor meghalok? A McDonalds útba esik minden nap kétszer és mégsem megyek be.


"Szándékosan teszik ezt velünk, hogy behálózzanak és irányítsanak, te pedig azt állítod, hogy az emberek a hibásak?"


Én UFÓ lennék, mert nem tudnak irányítani?


" Egy gyári munkásnak hol vam ideje arra, hogy meló után még kisilabizálja, hogy a csokiskifli csomagolásán milyen összetevők vannak, aztán az alapján válaszzon?"


Most leszek igazán cinikus barátom: 17 évesen kegyetlen buta vagy bazz, biológia órára aludni jártál? A csokiskifli az durván 95%-ban szénhidrát. Miért kell a gyári munkásnak két pofára tömnie magába a szénhidrátot? A csomagolás elolvasása nélkül is megmondom, hogy ez sz@r. Ezért kell odafigyelni biológia és kémia órán. Ott kezdődik a tudatos étkezés, hogy nem tömsz magadba mindenféle szemetet, nem zabálod 7/24 a szénhidrátot és hasonlók. A példád alapján ezzel te nem vagy tisztában, vagyis ezzel sem. Na látod, itt kezdődnek a gondok, ha egy középiskolás korú sem látja át ezeket,aki ezekről mostanság tanul. Akkor mit vársz az idősebbektől? Hogy akarod majd a saját gyerekedet tudatosan nevelni, ha te aki ezt mostanság tanulja nem érted?


" A gyógyszerekről meg annyit hogy rengeteg természetes gyógymód van, de ha elmész egy orvoshoz, a gyógyszertárba küld egyből."


Mert nem kuruzsló. Ha van hatékony és gyors gyógymód akkor miért baxakodjunk más, esetleg kevésbé vagy egyáltalán nem hatékony dologgal? Minden további nélkül megteheted, hogy a diagnózis és a felírt gyógyszer ismeretében felkeresel egy természetgyógyászt aki ajánl egy alternatív kezelést.


"És mikor említettem én az 1850-es éveket? 1950et mondtam amikor már volt orvoslás"

Példának hoztam az 1850-et , mert jelentős kontrasztot biztosít a születéskor várható élettartam tekintetében,a szövegértés sem megy? Akkor nem csoda, hogy a biokémia sincs meg.


Orvoslás már volt 2000 évvel ez előtt is, az első rákos megbetegedést az ókorban diagnosztizálták.


MÁS: csak hogy még cinikusabb legyek. Te mit olvastál? Tipikusan azokat a sablonos paneleket puffogtatod, amik a '80-as években kaptak szárnyra az USAban majd a '90-es évek végére átterjedtek hozzánk is. Ugyanezek az indokok, érvek, válaszok csak 30-35 év késéssel. Honnan jönnek ezek a mély gondolataid? A nagy arányú ezezésre való tekintettel én úgy gondolom, hogy ezek nem a sajátjaid, ezekről olvastál vagy hallottál. Esetleg elért az alternatív tudatipar...

2022. nov. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!