Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen életszínvonalat tudnánk...

Milyen életszínvonalat tudnánk fenntartani, ha teljesen elszigetelődnénk a világtól és visszatérnénk az 1950-es évek életvitelére?

Figyelt kérdés

Mást nem zavar, hogy milyen ócska szemét a világunk? Hogy a bolygót hogy szétkúrtuk? Tiszta szemét minden, az esőben mikroműanyagok vannak, a feldolgozott ételek tönkreteszik az embereket, és kondicionálnak minket, mint a robotokat. Nem kéne úgy éljünk, mint az ókorban, csak mint a huszadik század közepén. Amikor már voltak gyógyszerek, de nem volt poliészter, magánautó mindenkinek meg műanyagcsomagolás. Bármennyire fejlődünk, az ember nem lesz elégedettebb, mert nem anyagiakból jön a boldogság. Nem lenne rossz, buliznánk, főznénk szilvapálinkát. Szóval nem lenne unalmas, csak kényelmetlenebb. A folyók vize iható lenne(a 80as években ittak az emberek a Marosból), az erdőket békénhagynánk. És lehetnénk boldogok így is. Miért nem lehetséges ez? Miért nincs jó szándék senkiben? Egy pöcegödör ez a világ meg a működése. A cégek irányítanak , juhok vagyunk.

17 f



2022. nov. 12. 14:05
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha megcáfolják amit írsz az nem támadás, hanem a vita része. Eddig minden egyes állításodra tudtam saját kútfőből cáfolatot írni, ami egyben a saját véleményem is. A saját véleményem az, hogy nagyon sok témában nagyon rosszul látod a világot vagy nagyon rosszul közelíted meg a dolgokat és ha ezt neked leírják - mint pl én - akkor te támadásnak veszed, ahelyett hogy elgondolkodnál rajta és megpróbálnád megérteni.


Te vissza szeretnél menni 70 évet, megteheted Erdélyben is vagy kiköltözöl Szibériába és élvezheted a 70-90 évvel ez előtti színvonalat. De te ezt azért látod helyesnek mert a világ dolgait helytelenül értékeled és ennek a helytelen értékelésnek a következményét ajánlod fel mindenkik, akiknek erre semmi szükségük.


Sok dolog amit pl az étkezéssel kapcsolatban felvetettél az valós probléma és nagyon sok ismerősömnél látom ezt, de nem a rendszer/kormány/háttérhatalom okozza ezt, hanem az hogy ők buták az egészséges táplálkozáshoz. Fingjuk sincs hogy kellene normálisan zabálni és minden második be vna hízva, egy részük cukorbeteg stb... De nem a reklámok veszik le a polcról a csokis szarokat és nem a reklámok teszik a szájukba, hanem ők.


Én hiszek a szabad választás lehetőségében, én tudok normálisan táplálkozni úgy ahogy én akarok. Hiszek abban, hogy ez a lehetőség a te számodra is fennáll( elvégre Románia még nem Kongó ),az hogy te ezzel élsz vagy nem élsz az csak és kizárólag a TE döntésed. Ha nem jól döntesz akkor az nem az iskola/kormány/multik/reklámok/háttérhatalom hibája hanem csak és kizárólag a tied.


A többire le lehetne írni ugyanezt az analógiát... :D

2022. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!