Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan készültök a globális...

Hogyan készültök a globális civilizációs összeomlásra?

Figyelt kérdés
[link]

2022. nov. 13. 16:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
95%

#28:

De én nem is riogatom az embereket ilyen "mind meghalunk" hülyeségekkel, mint ez a Gelencsér forma.

2022. nov. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
89%

[[#5: "Mindenkinek okostelefon, tablet, két autó, egy év alatt szétrohadó ruha, hétvégente repülőzés."


Te Világot ami körülötted van, azt ismered amúgy? Mert amit leírtál, az max a VILÁG népességének max 4-5%-a :) A "mindenkinek" így kicsit erős jelző :D


Bár ettől függetlenül, tényleg túl nagy a világban az egyenlőtlenség, a túlszaporulat, a túlfogyasztás.]]



A rendszeres repülőzés és a 2 autó valóban túlzás, viszont az átlag magyarnak is vannak fölösleges dolgai. Kb évente jön ki az adott cégek újabb telefonja, ami drágább mint az előző, pedig kb semmivel sem tud többet. Az okostelefon pedig még csóróbb magyaroknak is van, ráadásul sokaknak meg úgy lesz méregdrága telefonja, hogy helyette meg nem eszik X ideig, hogy lehessen új ájfón.


(Bár nekem is Iphone a telóm, az évek során több is volt, igaz nem éheztem miatta sose, de én is részese vagyok annak amit írtam.)


Szóval nem kell rögtön a gazdagokig elmenni, hogy a pazarlást észrevegye az ember. Ha nem repül hétvégente valaki, attól még tud pazarolni ő is. De a telefon csak egy példa, ott az autó is mondjuk, meg a többi is.


Persze én meg a családom is részese ennek (nem az éhezésért cserébe ájfónnak), de attól még ezek tények ígyis meg úgyis.

2022. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 A kérdező kommentje:

31#

Miért riogatás az ha valaki végre kimondja a nyilvánvalót?

2022. nov. 13. 17:42
 34/72 anonim ***** válasza:
22%

#31

Mert te nyilván jobban tudod, hogy hülyeség, mint egy MTA tag, nemzetközileg is jegyzett egyetemi tanár és kutató, akinek a publikációira több mint 4200 hivatkozás van xDDD


Annyira bírom az ilyen senkiházi kreténeket, akik csípőből lehülyézik a legnagyobb tudósokat is, ha azok olyat mondanak, ami nekik nem tetszik :DDDDD

2022. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
96%

[[#28:

De én nem is riogatom az embereket ilyen "mind meghalunk" hülyeségekkel, mint ez a Gelencsér forma.]]


Gelencsér hol írta azt, hogy "mind meghalunk"? Amikor covid válság volt a hozzád hasonló félnótás hülyék tonnaszámra röhögték ki az embereket, hogy keltik a "mind meghalunk" érzést, de sose írta le senki azt, hogy mind meghalnánk a covid miatt. Arról volt szó, hogy sokan meghalnak majd, és az be is igazolódott, nem?


Amúgy meg azontúl, hogy Gelencsér nem azt mondta, amit te írtál róla, akkor inkább vitatkozz azzal, amit mondott. Vagy van bármi amihez tudományosan hozzá tudnál szólni? Mert még mindig nagyobb szaktekintély ő, mint te a 3,5 pipáddal meg az anonim kommentjeiddel.

2022. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
95%

Ha majd eljön az idő, akkor a xart is lexarom, de csak akkor, ha az aliról továbbra is rendelhetem majd a sok bóvlit. Két éve, amikor kitört a mindmeghalunk covid-balhé, vettem a lidliben egy raklapnyi wc papírt, mostanra elfogyott kb a tizede, ahogy számolom még vagy húsz évig kitart. Ne röhögj, az életem egyik legjobb befektetése volt, azért a négyrétegű, pihe-puha illatosított seggtörlőhöz most az akkori ár négyszereséért lehet hozzájutni, úgyhogy nem bánom, főleg úgy, hogy lehet nemsokára csak lapulevél, meg kukoricacsuma lesz erre a célra ez egyedüli megoldás.

Különben kajából 4-5 évig bírnám tartani a frontot, energia, víz,

20-25 évig meglenne. Akkor lenne gáz, ha szűrni kéne a levegőt, akkor 1-1,5 év után adnám be a kulcsot. Persze ehhez túl kell majd élnem az éhezők viadalát, mert hót ziher mindenki a tartalékaimra pályázna.

2022. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
95%

"Ha majd eljön az idő, akkor a xart is lexarom, de csak akkor, ha az aliról továbbra is rendelhetem majd a sok bóvlit. Két éve, amikor kitört a mindmeghalunk covid-balhé, vettem a lidliben egy raklapnyi wc papírt, mostanra elfogyott kb a tizede, ahogy számolom még vagy húsz évig kitart. Ne röhögj, az életem egyik legjobb befektetése volt, azért a négyrétegű, pihe-puha illatosított seggtörlőhöz most az akkori ár négyszereséért lehet hozzájutni, úgyhogy nem bánom, főleg úgy, hogy lehet nemsokára csak lapulevél, meg kukoricacsuma lesz erre a célra ez egyedüli megoldás."


A covid alatt se mondta senki, hogy mind meg fogunk halni, ahogy az ipari civilizáció összeomlása se ezt jelenti, hogy mindneki meghalna benne. Azt jelentené, hogy összeomlana ahogyan ma élünk.


Egyébként az, hogy a covidból nem lett világot megrengető eseménysorozat az nem = azzal, hogy másból se lenne. Ennyi erővel ha valaki megtámad az utcán és megpróbál engem megverni, mondhatnám, hogy nyugodtan jöhetne más, az előző se tudott megverni. Érzed a logikai bukfencet ugye? A következő lehet sokkal képzettebb bunyós mint az előző, aki nem vert meg.

2022. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
88%

Itt egy másik interjú egy másik szakértővel a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=kgQM91LXtsE&t=232s&ab_channe..


Sokan itt emlegetik, hogy nem lesz okosteló meg két autó meg hétvégi repülőzés. Demagógia.

A probléma az lesz, hogy az energia vészes drágulása vagy elérhetetlensége miatt nem lesz távolsági szállítás, nem lesz lakosság számára elérhető olcsó (és a mai árakat tekinthetjük olcsónak) energia.


Gondoljatok már bele! A krumpli amit eszünk nem Magyarországon terem, mert a magyar termelés nem tudja lefedni a magyar fogyasztást. Szóval nem lesz krumpli, vagy ha igen, aranyárban lesz.

Déli gyümölcsöknek annyi, nincs narancs, nincs banán stb...


A mai fogtömésekhez szükséges alapanyagot JAPÁNBÓL importálják. Japánból bmeg!:D Nah, hát ez sem lesz.


Villanyenergia drága lesz, gáz annál is drágább, vagy egyáltalán nem lesz, vezetékes víz ha szerencséd van lesz, a minősége kérdéses.


Lemész a boltba és azt veszed ami van, nem azt amit akarsz. És örülsz, ha lesz valami.


És az emberek ezt egy távoli disztopikus jövőnek képzelik, miközben banyek, ma is ez történik, nem tűnt fel?:D Energiaválság... hiánycikkek... nem rémlik valami?:D

2022. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
37%
#38: Mit sírsz? Majd megint termelnek falun az emberek, visszahozzuk a paraszti életformát, megszűnik ez a debil világ, hogy mindenki diplomás ingyenélőként akar élni.
2022. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy a covid-hiszti lefutott, és az ukrán háború témája is unalmassá vált, ismét elő kell hozni valami rettegősdit a médiának.
2022. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!