Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt az ellenzékie...

Miért hiszik azt az ellenzékiek, hogy a diplomások jobban értenek a politikához?

Figyelt kérdés
Attól, hogy valaki diplomát szerez, még nem feltétlenül látja át az összefüggéseket, érti meg azt, hogy mi előnyös egy országnak, és mi nem. Én vitatkoztam már diplomásokkal, és amikor érveket hoztam fel, miért jó az országnak, ha a magyar tőkét hozzák helyzetbe, vagy hogy vannak "jó" és "rossz" multik, akkor elkezdtek üvölteni, vagy megsértődtek, és azt mondták fejezzem be. Diplomás emberek, és egy egyszerű, nyugodt érveléstől dühbe gurultak, és nem is voltak hajlandók elgondolkodni az érveken, mert a szerintük független és objektív sajtó mást mondott, és akkor az biztos megkérdőjelezhetetlen igazság. Az interneten is jellemző, hogy amikor érvekkel legyőznek egy ellenzékit egy vitában, amikor már tudja, hogy nincs igaza, elkezd személyeskedni. Főleg a HVG-fórumban tapasztaltam ilyeneket, amikor még nem tiltották ki az ellenvéleményeket.
2022. nov. 15. 14:31
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Tehát egy diplomától lehet, hogy értelmiségi lesz valaki, de értelmes nem feltétlenül.
2022. nov. 15. 14:35
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
No persze, a diplomás emberek ordítoznak tipikusan, és nem a nyolcosztályos prolik, igaz?
2022. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
#2: Az én tapasztalataim szerint minden rétegben vannak olyanok, akik nem képesek gondolkodni, érveket figyelembe venni, ha a kis kialakított világukkal nem egyezik. Van, aki ordítozik, van, aki megsértődik, van, aki személyeskedik stb.
2022. nov. 15. 14:42
 4/24 anonim ***** válasza:
38%
Inkább azt miért hiszik, hogy az értelmesebb emberek az ellenzékre szavaznak.
2022. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

#2 Én több diplomásból (orvos, villamosmérnök, állatorvos) is ismerek olyat, aki cső alkoholista, egy szakbarbár, műveletlen tahó, aki gyomorforgató módon káromkodik állandóan.


A diplomás, kifinomult urak és a 8 osztályos prolik közt bőven van még pár fokozat.

Mondjuk értelmes szakmunkások, érettségivel szellemi munkát végzők, akik közt rengeteg művelt, értelmes, normális ember van.


Attól, hogy valaki esetleg diplomás, még nem feltétlenül értelmes vagy jó ember, aki nem csak a saját hasznát keresi a politikában, hanem mindenkire gondolva áll a kérdéshez.

2022. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Általában véve igaz, hogy a tájékozott ember diplomát is szerez, mert érted szeret tájékozódni szeret tanulni, nem feltétlen van így, de nagyon komoly korrelálást lehet találni. Tehát neki nem nyűg lediplomázni, nagyobb eséllyel is lesz neki.


Ettől függetlenül hatalmas különbségek vannak egyes diplomások között, de míg mondjuk csak minden harmadik diplomás egy olvasatlan tahó, aki "poliproli" és benyel mindent a pártsajtónak, addig a szakmunkások között fordul az arány, és mondjuk kétharmaduk ilyen, a "gyárimelósok" közt meg nagyítóval kell keresni a tájékozottakat, mert ugye, aki közülük tájékozott, az előbb-utóbb elkezd tanulni és akkor már nem lesz gyári melós többé.

2022. nov. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 hypno ***** válasza:
83%

Azzal kezdeném, hogy a ismert vezető politikusok - akik abból élnek hogy poltikusok - szinte kivétel nélkül mind diplomások és nem szakik, vagy képzetlen, "az élet iskolájában" nevelkedettek.


A felsőoktatás lényegéből fakad, hogy meg kell tanulni összefüggéseikben látni dolgokat. Nyilván nem mindenki válik rá képesnek, de a végzett diplomások között ők vannak többségben.


A tanulatlanok jelentős része - nyilvánvalóan itt sem mindenki - meg pont azért marad alacsonyan képzett, mert nem képes bonyolult dolgok elsajátítására.


Nem véletlenül faék egyszerűségűek a politikai üzenetek. Az az a szint, amit az egységsugarú szavazó biztosan megért. A bonyolultan, választékosan megfogalmazott gondolatokat nem is értik.

2022. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
"..másokon akar uralkodni amire gyakran azért van szüksége mert a saját életét és személyiségét nem akarja/tudja rendbe tenni könnyebbnek tűnik másnak dirigálni másokkal elbánni."
2022. nov. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen... Mészáros Lőrincnek tuti, hogy Csepel kerékpárja van, és a piacra megy bevásárolni Tisza cipőben, na meg persze Videoton hifitornya van, hogy a többit ne is emlegessem, és persze külföldre nem is megy, csakis a Balatonra, és a Bükkbe.


Ezért máris megéri azt, hogy minden közbeszerzést csak ő nyerhessen háromszoros áron.

2022. nov. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
15%
Van aki az állam iskolájába jár és van aki az élet iskolájába. Bizony sok olyan nagyon okos emberrel találkoztam akik az élet iskolájába járnak jártak és sok diplomás csak jelenthet nekik. Ez a valóvilág.
2022. nov. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!