Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem vicces, hogy már lassan...

Nem vicces, hogy már lassan ott vannak az árak pesten mint más nyugat európai országokban?

Figyelt kérdés

Pl Angliában a szállás és utazás a drága, de a többi csak kicsivel drága. Sokszor már van ami annyi itt mint máshol.

PL Amerikában a benzi, ruha olcsóbb mint nálunk. Egy ismerősöm mondta, hogy volt Miamiben és ott vett 3 márkásabb farmert 25 ezerért. Megnézte itthon az 55 körül lett volna. DE a kaja csak kicsivel több mint itthon.

A legjobb pedig a bkv. Mondták a politikusok, hogy az nem is drága. Más európai nagyvárosokban is annyi. Erre a legjobb egy válaszoló volt a gyakorikérdéseken, hogy annyira versenyképesek akarnak lenni, hogy a fizetést elfelejtik.


2010. szept. 29. 15:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%
Ehez csak annyit fűznék hozzá, hogy egy német vásárlónk meg kérdezte hogy a magyarok hogy tudnak megélni. Náluk többet keresnek, és szinte minden olcsóbb.
2010. szept. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Csehországban az átlag ára egy 95-ös benzinek 380 Ft/liter!!! Most voltam. :(
2010. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
és kérdezd meg hogy mennyit keresnek a csehek
2010. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
16:38 és 90ezer forint egy MINIMÁLBÉR
2010. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
35%
Nem vicces
2010. szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

Hát a BKV a legjobb példa. Egy vonaljegy ára 320 Ft, és mondjuk 5-10 percet utazok vele 1-2 km-re. ILYEN NINCS SEHOL A VILÁGON! Ha átszállok, újabb 1-2 km-re fizetek újabb 320-at. Na ez Rómában pl. úgy van, hogy 1 EUR a jegy (ez még rossz forintkurzussal is kevesebb mint 320 Ft) és 75 percig lehet vele utazni. És nyugat-Európában ez a tipikus. Nálunk a napi, heti jegyek minimális kedvezményt adnak, Rómában és máshol sokkal nagyobbat.


A ruha Nyugaton mindenütt olcsóbb, nagyobb a választék, jobb a minőség. Én éveken át Bécsbe jártam ruhát venni, mert pl. ugyanazt a téli dzsekit, amit itt a Hervisben 20 000 Ft-ért kínáltak, az ottani Hervisben megkaptam 10-ért.


A kaja olcsóbbnak tűnik Magyarországon, de ez csak a látszat. Az a helyzet, hogy az a szar minőség, ami Nyugaton nem is létezik, az olcsóbb (lásd hús nélküli párizsi, tej nélküli trappista sajt, liszt nélküli felfújt kenyér stb.) Viszont ha pl. ugyanazt a minőségű francia, olasz sajtot akarod megvenni, ami ott az alapcikk, az Magyarországon már 20-30 %-kal drágább.


Konkrétan ezt nem tudom, de több helyen olvastam, hogy Bécsben sokkal olcsóbb a távfűtés is, mint Pesten, mert ott az önkormányzat jól gazdálkodik a vagyonával, és nem játszották át az egész rendszert bagóért a hiénáknak.

2010. szept. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
40%
"El lehet menni..." (A Feri)
2010. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
42%
20.04: Én el is mentem. A fenti sorokat már nem Magyarországról írtam.
2010. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"20.04: Én el is mentem. A fenti sorokat már nem Magyarországról írtam."

Hova mentél?

2010. szept. 29. 20:48
 20/24 anonim ***** válasza:

ma 18:14


Te is csak a legnagyobb tételről "feledkezel meg", amivel egy embernek az élete során számolnia kell, vagyis az ingatlanárakról.

2010. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!