Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bezárnak a posták és egy...

Ha bezárnak a posták és egy egész falunak kétszámjegyű kilóméterekre kell utaznia ügyet intézni, melyek némelyike törvényileg kötelező számára, az nem több energia, mint a postát fenntartani?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=1K1lyyRvxtw


A Magyar Posta egy kapitalista cég, vagy a Magyar Állam működteti? Mi ez a káosz? a posta nem közfeladatat? Ha nem tudják kigazdálkodni, akkor meg kell emelni a szolgáltatás árát legrosszabb esetben, de nem lenne szabad bezárnia, nem?



2022. nov. 16. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően de, viszont az utazást a lakosság fizeti míg a posta fenntartását az àllam. Így verik a másik farkával a csalánt.
2022. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Milyen törvény kötelez arra, hogy postára járjak?
2022. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Van amikor hivatalosan kell levelet küldeni. Van aki ott veszi fel a nyugdíját, ezer dolgot mondhatok.


Az emberek fizetik meg, da a postát is mi fizetjük. Ekkora hülyeséget hogyan lehet mondani??

2022. nov. 16. 14:30
 4/13 A kérdező kommentje:
Miért van amit a kutáyk és a macskák fizetnek?
2022. nov. 16. 14:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért,de sok helyütt tényleg kihasznàlatlan volt a posta.A nyugdíjat a postàs viszi ki,a 65 év felettiek ingyen utaznak,betudnak menni a postàra,vagy ha nem megkèrik,a csalàdot,szomszédot stb..
2022. nov. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
"Azon a 109 településen, ahol nincs másik nyitva tartó posta, a szolgáltatások a máshol már jól bevált mobilposta segítségével lesznek elérhetők."
2022. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3: Csak mert én egyáltalán nem árok postára, ezért kérdezem, hogy mégis mi kötelez rá. Nyugdíjas rokonom se jár, számla kapja a nyugdíjat. És kinek küldenék én hivatalos levelet, nem vagyok én hatóság. Szóval? Felfújod a dolgot, úgy látom.
2022. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 5 évben talán 3 alkalom volt hogy postára kellett mennem egy hivatalos levelet átvenni.

Szóval nem értem ezt a posta mizériát. Mi a t.kömet csinálnak ezek a postán? Szerintem ugyanaz megy mint ami az orvosi rendelőkben volt covid előtt. Nyugdijasklub. Unatkoznak, elmennek beszélgetni.

2022. nov. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 Azt kéne megérteni, hogy nem vagyunk egyforma élethelyzetben. Teljesen normális, hogy például vannak olyan idősek, akik nem tudtak haladni a korral, és postai levelet küldenek, akár ügyintézési céllal. Vagy csak képeslapot a messze lakó unokáknak, vagy csomagot adnak fel nekik karácsonyra. Intézményeknek rengeteg hivatalos levelet kell küldeniük, onnan is járnak alkalmazottak bőven postára. Más csak postán maradóra rendelt csomagot tud átvenni, mert valamiért nem tudja a munkahelyére kérni, otthon meg nincs senki. Nálam rendszeres, hogy a postás be sem csönget a tértivevényes levéllel, pedig itthonról dolgozom, át tudnám venni, így viszont rohangálhatok értük a postára. Sorolhatnám még...

Szóval szerintem nem kéne eszetlenül támadni mindenkit, aki nem úgy él, mint mi.

2022. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Idejét nem tudom, mikor voltam postán (más téma, de bankfiókba se járok. Éppen a múltkor vettem észre a honlapon, hogy amelyik banknál vagyok, a közeli város öt bankfiókjából már csak egy működik. Semmi pánikhangulat, semmilyen polgármesteri aggodalom, semmi újságcikk írogatás, semmi Gy. k.-s aggódás nem volt, így nem is tudtam róla.)

Van posta a falunkban, napi 4 órát van nyitva, az általános munkaidő közepetáján. Nem zárják be, nyugdíjasként tudnék menni, de minek? Még feladni is futárszolgálatnál adok fel csomagot, házhoz jönnek átvenni, és még olcsóbb is, mint a posta; általában gyorsabbak is. Kedvezőbb a súly- és mérethatár is, ha szükség van rá.

Amíg dolgozni jártam, és több évtizeddel ezelőtt még nagy szükség volt a postára, hiába volt akkor is itt a házunktól vagy 70 méterre a posta, a városi postára jártam, sokadmagammal, ami a VOLÁN autóbuszállomás mellett volt. Szinte csak falusiak jártunk oda. Csomagot is városi postán maradóra kértem, ha akkora volt, elhoztam a buszon, ha nehéz, nagy, akkor autóval mentem dolgozni, és hazahoztam. Itthon csak zárva láttam a postát, ha épp arra jártam.

Kézbesíteni ott is fognak, ahol bezár a posta.

2022. nov. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!