Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kapnak az ápolók 55%-os...

Miért kapnak az ápolók 55%-os fizetésemelést?

Figyelt kérdés

Egy 8 általánost végzett segédápoló is többet keres, mint egy egyetemi diplomával rendelkező tanár. A diplomás ápoló akár a háromszorosát is hazaviheti egy tanár fizetésének.


És erre a tanároknak 10%-os emelést ígérnek, az ápolóknak meg 55%-ot...



2022. nov. 24. 16:01
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
78%

Mert az ápoló éjjel is dolgozik. Vannak akik 24 órás műszakban vannak (vagy akár több). Vért, nyálat, hugy.t és sz@rt pucol ha kell.

Katětert rak fel, vénát szúr, gyógyszerel.

Simán meg tudja menteni egy ember életét, ha kell.

A tanár megtartja az órát és hazamegy.

Egy napra cserélj egy ápolóval és nem kérdezed meg, hogy mire kapja a fizetését.

2022. nov. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
75%

Nemrég voltam kórházban, azt a bunkó, lekezelő, nemtörődöm stílust, amit az ápolók műveltek.... inkább nem kommentálnám.

Kérdező, azzal egyetértek, hogy manapság épeszű ember nem megy tanárnak. Nem csak a fizetés miatt, hanem néha mesél a fiam arról, mit művelnek néhányan az osztályban. Milliós bérért sem lennék tanár ennyi pofátlan gyerek mellett.

2022. nov. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt szögezzük le, hogy ápolókra is szükség van. Ez az nettó elég nagy túlzásnak hangzik, szerintem a többségük bruttóban sem kap ennyit. (Igen, nekem is van ápoló ismerősöm. Diploma nélküli ugyan, de fele ennyit sem visz haza.) És mivel az elmúlt években itthon töredékét keresték meg a nyugat-európai béreknek, nagyon nagy százalékuk elment külföldre, amit tényleg meg kell próbálni visszafogni.
2022. nov. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
84%

"A tanár megtartja az órát és hazamegy."


😂😂😂😂 Tanár anya mellett nőttem fel. Hajnali egyig csinálta az iskolai szarságait minden nap, semmi ideje nem volt rám, mert a büdös kölykei az iskolából mindig fontosabbak voltak. Kicsiként reggel 6:30-ra kellett iskolába mennem, mert ő már akkor ügyelt, én meg ott unatkozhattam mellette.

2022. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
98%
Azért nem hiszem, hogy minden ápoló nettó 530-at visz haza.
2022. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
79%
Párom kiterjesztett hatáskörű ápoló, nettó 720 volt eddig a legmagasabb fizetése pótlékokkal.
2022. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
97%

"Ápoló ismerősöm diplomával, pótlékokkal 530 nettót kap."


Ebben akkor van benne bőven pótlék (éjszaka, hétvége, stb.)

2022. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

"És erre a tanároknak 10%-os emelést ígérnek, az ápolóknak meg 55%-ot..."

mi lenne, ha "ki kap kisebb alamizsnát" nyomorverseny helyett a béreken is látszódna az egyes foglalkozások fontossága és megbecsültsége?

2022. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a magyartanárnőm megtette meg az életemet. Nagyon depressziós voltam, anya előtte két évvel halt meg rákban, apa meg teljesen távolságtartó volt, senkim sem maradt. 16 voltam, mikor mar csak meghalni szerettem volna. A tanárnő észrevette, hogy baj van, ő volt az, aki munkaidő után hónapokon keresztül órákat ott maradt a suliban, beszélgetett velem, tartotta bennem a lelket. Ha ő nincs, már felkötöttem volna magam.


Ez hat éve volt, most ő külföldön recepciós, mert itthon nem tudta fizetni az albérletet tanári fizetésből. Gyalázatos, amit ez az állam művel a tanárainkkal. És akkor csodálkoznak, hogy miért van ennyi öngyilkos fiatal.

2022. nov. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
92%

Képzeld az ápolók is tanultak valakiknél. Őket is meg tanította tanár néni és bácsi arra hogyan kell olvasni, számolni, írni, stb.

De ha szerinted mindegy, hogy az adott gyógyszerből 5ml-t adnak-e be vagy 500l-t akkor természetesen igazad van.


Fontosak az ápolók, fontos az egészség ügy is, de a tanárok is ugyan olyan fontosak.

2022. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!