Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lett az origo a legnéps...

Hogyan lett az origo a legnépszerűbb híroldal?

Figyelt kérdés

Hatalmas fölénnyel a múlt héten is (nov. 21-27.) messze az Origo volt a legolvasottabb magyar hírportál. A baloldali újságok (24, Telex, 444, hvg) mind gyengén szerepeltek.


[link]


Apósom ajánlotta, hogy olvassam én is ezt, miközben anyósom valami olyasmit mondott átszellemült arccal, hogy "holy holy Orbán Viktor".


Megnyitottam az oldalt, de nem érzem, hogy ez kiegyensúlyozott és minőség újságírás lenne. Mi lehet akkor a népszerűségének az oka?



2022. nov. 28. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Én balosként is olvasom az Origót is, mert jókat lehet röhögni rajtuk.
2022. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Úgyhogy akárhányszor kilépsz a freemail fiókodból átirányit oda. Így én ellenzékiként is adok nekik havi öt kegtekintést, hiàba ikszelem ki rögtön az ablakot.
2022. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
#2 Meg is érdemled, ha freemail fiókot használsz.:D
2022. nov. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
2: így, így, egy csomó trükköt alkalmaznak, hogy pumpálják mesterségesen a nézettséget, de ha valóban a legtöbben olvasnák, akkor nem kellene ilyen cikkel bizonygatniuk
2022. nov. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Mert a bulvártól a sporthírekig minden megtalálható rajta. Az embert nem csak a politika érdekli
2022. nov. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Akkor nézd meg az origo facebook oldalát, kb le sem szarják az emberek, vagy csak a fikázás megy
2022. nov. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
De hisz azt mondtátok, hogy a kormánymédiára a kutya se kíváncsi.
2022. nov. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Érdekes. Évi 3-4x rá szoktam nézni. 24.hu elég régóta vezet, Origo is erős. Híraggregátorokon én inkább Indexes cikkeket szoktam látni, gondolom ők költenek erre a legtöbbet. Origo talán inkább célzottan hirdethet, mert én nem látom, de még origós hivatkozásokat sem (Facebook, médiaamplikátorok).


Bounce-rate is érdekes lenne, sajnos az Alexa.com már nem megy, de itt van helyette ez:

[link]

48% bounce rate nem jó, nem tragikus. Az azért látszik, hogy vannak tényleges olvasóik.


Arra tudok gondolni, hogy most kicsit leültek az olvasói kedélyek, csak a foci vébé mozgatja a klikkszámot, amiben jó az Origo.


Továbbá most zajlott le a teljes beolvadás a Mediaworksbe, így most több pénzt tudnak költeni a minőségre és az elérésre. Egy cikk szerint tavaly már 800 millió Ft a Mediaworkson keresztül folyt át za Origóhoz, ami egy hasonló kaliberű portál teljes költségvetésével vetekszik.


Kicsit kusza lett így leírva

2022. nov. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
hihihi, legnépszerűbb :-), mint a pravda a SZU-ban, meg az M1? :-)
2022. nov. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Én azt javaslom, legalább most ne kattintson rá senki. Én se tettem.


Ezzel is növeled ennek a szennynek az olvasottságát, kérdező...

2022. nov. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!