Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz szerintetek a 2026-os...

Mi lesz szerintetek a 2026-os Országgyűlési választás eredménye? Ez reálisnak tűnik?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyjából ilyen eredmények várhatók:

1. Fidesz-KDNP 46% (egy kicsit veszít a népszerűségéből a Fidesz, de ezek a szavazók nem a DK-hoz, hanem a Mi Hazánkhoz kerülnek majd)

2. DK 30% (folyamatosan erősödni fog - a Mi Hazánkon kívül minden más párt rovására - a ciklusban a DK, de a Fideszre nem lesz veszélyes)

3. Mi Hazánk 12% (az egykori Jobbik szavazók nem tűnnek el, új pártjuk lesz)

4. Momentum 8% (a liberálisoknak is kell egy külön párt, mint régen az SZDSZ)

a maradék 4% minden egyéb egykori, vagy alakuló párt bárhogyan is indulnak: tehát a Jobbik, MSZP, LMP, Párbeszéd, Márki-Zay új pártja, Jakab Péter új pártja stb.

A 4 releváns miniszterelnök-jelölt: Orbán Viktor(Fidesz-KDNP), Dobrev Klára (DK), Toroczkai László(Mi Hazánk) és Donáth Anna(Momentum) lesznek.

Mint látható 2026-ban már nem lesz semmilyen összefogás (szerintem a 2024-es önkormányzati választáson sem!, legfeljebb néhány budapesti kerületben).

A 106 egyéni körzetből 104-et nyer a Fidesz, mindössze Szegeden (Botka László polgármester népszerűsége miatt) és Angyalföldön (Tóth József polgármester népszerűsége miatt) győz a DK jelöltje.

A 2026-os Parlamentben pedig mindez azt jeleni, hogy kb.:

Fidesz-KDNP 140 képviselő

DK 35 képviselő

Mi Hazánk 15 képviselő

Momentum 9 képviselő



2022. dec. 3. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Addug még sok idő van, akármi is előfordulhat.


Speciel a Nomentumban nem látom jelenleg sehol azt a 8 százalékot, vidéken sehol nincsenek, Budapest meg kevés a 8 százalékhoz, és ha q röbbi ellenzéki pártot bedarálja a DK, akkor a Momentumot miért is nem?

Ahogy írtam, addig még sok idő van, akármi is lehet, többek között újabb szavazók lépnek be a rendszerbe, akiknem addigi életüket kitöltötte a FIDESZ kormányzás, az MSZP, SZDSZ kormányokról emléke sem lesz, és hiszik, hogy nem egyik kutya másik eb alapon működnek a kormányok.

2022. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
DK 30% ? Max 15 lesz nekik, több nem. Ha a DK bedarál mindenkit azt érik el hogy nem mennek el szavazni vagy érvénytelenül…tehát a Fidesz még 60%-ot is elérheti
2022. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a feltételezett eredmény amúgy kinek lenne jó?

Egyszerű többséget (51%) lazán elér a Fiesz-KDNP-Mi Hazánk, ami legalább bem kétharmad, csak 58 százalék.

Feltéve, ha létrejön a koalíció.

A másik oldalon meg az egyszerű többséget sem tudnák kisakkozni a Mi Hazánk nélkül.

Vagy nagykoalíció?

A politikában nincs lehetetlen, kihagyva a Mi Hazánkat, Fidesz-KDNP-DK, 76 százalék.

Melyikre szavaznál?

2022. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fidesz teljhatalom. Nem mindegy az összes többi álellenzéki bohóc mennyit kap e mellett??
2022. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem értelmezhető a reális szó, egy ilyen távoli jövőre.
2022. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagyis reális mai szemmel, csak mivel addig rengeteg dolog változhat, így a reális szó értelmét veszti. Tehát reális is meg nem is.
2022. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként csak a tetejét olvastam el a leírásodnak, az előző kettő kommentem csak a leírásod egy kisebb részére igaz, végig se olvastam, aminek okát az előző két kommentem mutatja. (Mármint a leírásodat nem olvastam végig a kérdésed alatt)
2022. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 everlight ***** válasza:

Azért nyert a Fidesz ekkorát,mert osztogatásokba kezdett.Most pedig visszaveszi azt.Azóta olyan megszorítások voltak-vannak hogy Gyurcsányt is visszasírjuk.Nem hinném hogy még egyszer akarnának nyerni,inkább ellopnak mindent amit még lehet.Szerintem a reálisabb eredmények:


Fidesz-KDNP: 40%

Dk: 20%

Mi Hazánk: 15%

Momentum: 10%

Lmp: 3%

Jobbik 2%

Mszp: 1%

KKP: 4%

MeMo: 5%

2022. dec. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi Hazánktól egyik ellenzéki párt se lesz erősebb.
2022. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A jelenlegi helyzetben, egyre több ember kezdi nagyon utáni a fideszt.

Nagyon sokan megbánták már, hogy 2022-ben a fideszre húzták be az x-et.

2026 még messze van, addig nagyon sok minden történhet. Én még azt sem tartom kizártnak, hogy még a választások elött leváltják a fideszt.

Olyan dolgokat csinál az Orbán, hogy én még csodálkozom azon, hogy nem kergették még el. Sárba tiporja demokráciát napi szinten.

2023. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!