Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olvastam, hogy Magyarország...

Olvastam, hogy Magyarország közel 100 milliárd forintot ad Ukrajnának, miközben béremelésre és adócsökkentésre meg nincs idehaza pénz. Erről miért nem tartanak népszavazást? Értem, hogy Ukrajnában háború van, de miért nem fontosabb a magyar nép?

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 12:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Honnan vetted ezt az okosságot? Esetleg be tudnád linkelni, hogy hol olvastad?
2022. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
A magyarok már jó pénzért se szavaznának a Fideszre, ám a külhoni ökröket jó pénzért még lehet terelgetni, hogy kire is kéne szavazniuk.
2022. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Valami 70 vagy 80 valahány milliárd forintról olvastam.
2022. dec. 3. 12:25
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nézz körül a cigány településeken, ott bizony sok a fideszes szavazat, mert az ostobákat a legkönnyebb megvezetni. Kérdező, oké, hogy olvastad, csak azt is szeretném látni, hogy melyik híroldalon, ezért kérném a linket, mert enélkül nem tudok véleményt megfogalmazni.
2022. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

#2 Abba lehet hagyni nyugodtan a magyarozást, ez nem Románia ahol ezért állami kitüntetés jár, de értékelem az igyekezeted.

Ukrajnának megy a pénz, ez nem a határon túli magyaroknak adott közvetlen tmogatás. Egyébként Orbán is beszélt a 18 milliárd euró segélyről, amit az EU tagállamai közösen folyósítanak Ukrajnának. Ebből Magyarország a saját költségvetéséből 178 millió eurót (78 mrd Ft) ad. A szembenállás ott volt, hogy az EU ennek folyósítása érdekében közös hitelt akart felvenni, Orbán meg inkább zsebből fizetné ki, minthogy adósságközösség legyen a vége Ukrajnáért.

2022. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2022. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Teszem hozzá ez Ukrajnának nem könyöradomány, hanem megint csak gyorshitel, amit vissza fognak fizetni nekünk is.
2022. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#6 Oké, de itt sincsenek konkrét válaszok a kérdésre, a "talányos megfogalmazás" az nem tény.
2022. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A talányos megfogalmazás nem, de a mondat másik fele már igen, a kormány határozata a Magyar Közlönyben elég erősen tény szagú. (Mk 2022. évi 192. szám- 1562/2022. (XI. 23.) Korm. határozat)
2022. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#9 Valóban, meggyőztél, elnézést a tájékozatlanságomért.
2022. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!