Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szívesen látnátok egy ilyen...

Szívesen látnátok egy ilyen oktatási rendszert Magyarországon?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR0Fge40pQ9ub2zOShVsq..


Elég meggyőzőnek tűnik.

Mégis, biztos vannak ellenérvek is. AKi szerint ez nem lenne jó, kérem indokolja meg!



2022. dec. 4. 14:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha inkább kidolgoznánk egy modelt ami müködik nálunk is?
2022. dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Hát 11, hajrá.

Nekem nincs igényem arra, hogy felfedezzük a spanyol viaszt, nekem elég lenne, ha akármilyen koppintással is, de működő rendszer működne a zországban. Amit eddig kidolgoztunk, az jóformán csak rontott a helyzeten.

2022. dec. 5. 22:13
 13/13 anonim ***** válasza:

Az agyonszabályozott iskolarendszer (kezdve a tankönyvválasztás eltörlésével) hátránya az, ami nálunk tapasztalható. Nem piacképes a tudás, amit tanítunk a gyerekeknek és nem a tanár miatt, hanem az elavult elvárások miatt. Például földrajztanárként tisztában vagyok azzal, hogy a gyűrődés-vetődés teljesen értelmetlen egy középiskolás számára, semmi hatása nincs az életükre, mégis ezt kell tanítanom, mert ez van előírva (ezer ilyen példát lehetne még hozni). Földrajzból sokkal inkább az olyan témákat kéne tanítani, amiknek a hatásait látják vagy érzik is magukon, amiből akkor is profitálnak, ha nem geográfusnak/geológusnak tanulnak tovább. Például a pénzügyi ismeretek, a társadalmi folyamatok, a városi élet vagy a környezetvédelem mind olyan témák, amelyek minimálisan kerülnek elő, az életükben mégis ezerszer nagyobb jelentősége van.


Emellett az iskolák infrastruktúrája a béka segge alatt van, én egy budapesti elit gimiben tanítok, de még itt sincs projektor minden teremben (sőt), ami a legalapvetőbb dolog lenne.


A tanári szabadság helyreállítása, a tananyag modernizálása és piacképessé tétele és az iskolai körülmények (beleértve a pedagógusok bérét is) javítása nélkül nem lesz vonzó a szakma, nem lesznek megbecsülve a tanárok, nem lesz, aki tanítani akar majd. Ezek a finn rendszerben mind rendben vannak.

Emellett a magyarországi társadalmi különbségek ÓRIÁSIAK, mint mondtam, budapesti elitgimiben tanítok, de bele se merek gondolni, mi lehet egy vidéki iskolában. Nálunk folyamatos a verseny, ami az általános iskolásoknak nem tesz jót, nincs egyenlő hozzáférés és nincs is erre kormányzati törekvés.

Azért Finnország picit más, ott eleve inkább az ország déli részében koncentrálódik a lakosság, nálunk azért földrajzi szempontból is nehezebb ezt kivitelezni, ráadásul a finn rendszer sem egyik napról a másikra hozott eredményt, a magyar politika pedig nem arról híres, hogy hosszú távban gondolkodik. Más az emberek felfogása, itt nem is érték a tanulás, csak a nagyvárosokban kb. Amikor néztem ezt a videót, könny szökött a szemembe, mert nagyon szuper lenne egy ilyen létrehozatala Magyarországon is, de erre nem látok esélyt, mert nincs meg még az akarat sem a kormány részéről - sőt, pont fordítva, látható, hogy az oktatás lezüllesztése a cél.

2004-ben kaptunk egy hatalmas lehetőséget, de a vezetés (főleg az utóbbi, mert az előbbinek kevesebb lehetősége volt ezzel élni még) nem élt vele, vagyis csak a saját céljaikat valósították meg. Azt gondolom, hogy a finn rendszerre itthon nincs lehetőség, mert nem akarják, hogy legyen rá lehetőség.

2022. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!