Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek reális és igazságo...

Szerintetek reális és igazságos a tervezett 15% os minimálbér emelés, ilyen magas infláció mellett?

Figyelt kérdés

22.5% a novemberi infláció, és az energiaügyi miniszter szerint is ehez még év végéig 3-4% is jöhet.

Jövőre 15-18% inflációt várnak, hogy mennyi lesz azt még nem tudni


És erre most jött a hír hogy 15% al emelik a minimálbéreket ugy néz ki... [link]


tehát a hivatalos infláció szerint idén 3-4% al csökken a reálértéke a minimálbérnek

És jövőre is reálbér csökkenést kodolnak a számok.


Az érezhető inflácio kb 50% mivel a kaja drágult a legjobban na mega reszi. és a szegényebbek ezekre költika fizujukat.


Ezek szerint Orbán idén is és jövőre is csökkenti az életszínvonalat magyraországon.


És erre szavaztok ti fidernyákok?



2022. dec. 8. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

"És erre szavaztok ti fidernyákok?"


Dehogy, ők a "folytatjukra" szavaztak. :D

2022. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Itt már nem csak a fidesz az ostiba, hanem azok is, akik ezt már hagyják...


Tudom tudom, mit kéne tenni..? Semmit... viseld el, jó kesergést stb stb, mert hát a fideszesek erre szavaztak...

2022. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
A minimálbér emelés sosem igazságos. A minimálbéreseknek semmit se kell tenni az emelésért, akik meg fölötte vannak, azoknak meg pedálozni kell, hogy kapjanak valamit.
2022. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Még egy kis szösszenet...


Az idén 20% al emelték a minimálbéreket a választások miatt, amitől sok fidesz szavazó elalélva ment a fideszre szavazni.


Na most év végére kiderült hogy eza 20% a reálbér megtartásához se elég nem hogy még jó emelésnek számítsuk.


Ezt csak azért írtam le mert a fidesz nagyban köszönheti a választási győzelmet a buta emberek megtévesztésével.

A tavaly ilyenkor hihetetlen magasnak hitt minimálbér emelésről mostanra kiderült hogy reálbércsökkenésre volt csak elég...

De gondoloma fidernyák szavazoknak ez most se világos

Át letettek bacva, nem kicsit:)

2022. dec. 8. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben semmit sem ér a fizetésemelés,abban az esetben ugyanúgy élnek nyugaton,mint itt.Hisz ott csak a fizetések nagyobbak ebben az esetben,de az infláció vele arányos.


Na ez az ami nem lehetséges.


De amúgy legjobb amit tehetünk az infláció ellen,az az,ha lemásoljuk a japán gazdaságot.Ott az van,hogy bizonyos ideig hagyják felmenni az árakat,majd ezután kisebbre csökkentik,mint ami volt eredetileg.Tudom régi a statisztika amit találtam,de ez még mindig jellemző Japánra.Egyébként ott most 3 egész valahány százalék az infláció.És még mielőtt jönnétek azzal,hogy munkanélküliséghez vezet a defláció,azt tudom mondani,hogy nem nagyobb ott a munkanélküliség,mint Magyarországon,sőt kisebb.


[link]


[link]


[link]


Valamelyik statisztikát biztosan kihagytam amit beakartam linkelni és végül megtaláltam a legújabb adatokat a Japán inflációról.


És amit még lehetne tenni az infláció ellen az a szankciók visszavonása.Az egyértelmű,hogy az oroszoknak ki kell vonulnia Ukrajnából,mivel az nem jó,hogy ártatlan emberek szenvednek,de az is egyértelmű,hogy valahogy nyomást kell gyakorolni Ukrajnára,ugyanis például a magyarokat is bántó nyelvtörvénnyel kirekesztették az oroszokat.Meg ugyanúgy bántják a szélsőségesek az oroszokat,mint a magyarokat.Tehát én azt gondolom,hogy mindkét fél téved.

2022. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hú,az ötös kommentemmel sikerült megsértenem egyaránt a fideszeseket és az ellenzékikeket is,most,hogy így visszaolvastam...
2022. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jelen helyzetben aki szerint a minimálbért olyan szinten kellene emelni, hogy a reál értéke növekedjen, az hülye. Ez ugyanaz az értelmi szint, mint az ársapkák.


Hagyni kell, hogy romoljon az életszínvonal, mert semmi más nincs, amit tenni lehet. Illetve megfontolt, kisebb döntések segíthetnek, de semmiképp nem olyan faxságok, hogy éljünk jobban az infláció ellenére, mint előtte, amit a kérdező is szorgalmaz. Ürül a kamra, de együnk többet, mint szoktunk?


Vagy kérdező, te vagy az a csávó az anyósülésen, aki mikor jobbra megcsúszik az autó a kanyarban, üvöltöd, a sofőrnek, hogy tövig balra a kormányt és padlógáz? Mert ez is pont ugyanolyan. Megcsúszott az autó, nem fog megcsúszás közben hirtelen jobban tapadni a gumi, mint előtte, ahogy a minimálbéres sem fog infláció közben jobban élni, mint előtte....

2022. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem írtam olyat hogy növekedjen a minimálbér reálértéke


De most ott tartunk hogy ezzel az inflációval és emeléssel azt érik el hogy a minimálbér az éhen haláshoz sem elég


Amugy miért a kiskeresetüek fizetését kéne visszafogni, hogy csökkenjen az infláció?

Én inkább a magas keresetüekre raknék magasabb adókulcsot... És azt az összeget ami igy befolyik azt adócsökkentés formájában oda adnáma kiskersetüeknek...

Eza több kulcsos adórendszer.

Igy nem nőne a bérkiáramlás, és nem kellene senkinek éheznie, csödbe mennie...

Fura mikor egy jól kereső sajnálja a pár 10 ezer forint minimálbér emelést, de ő közben meg vastagon szorja a pénzt...

0 szolidaritás.


A minimálbérek reálértékének nem szabad csökennie, mert jelenleg se elég a normális megélhetéshez!

2022. dec. 8. 21:56
 9/9 anonim ***** válasza:
A minimálbért mindenhol emelik az hogy, magyarok m1 hülyeséget néznek ahoz gratula nézétek már meg amerikába mennyi a minimálbér meg a németeknél.A gazdag az nem fogyazt az csak luxus hajokat meg kocsikat vásárol amiböl nem lesz növekedés mert ezek túlárazotak és azért vesszi mert nem tudja el költeni a pénzét nagyob hülyeségre nem trapista sajtot meg almát fog vásárolni raklap számra.Azt a minimálbéres teszi a többi emberel.
2022. dec. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!