Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több diplomást is ismerek,...

Több diplomást is ismerek, akik közmunkások, azaz a minimálbért sem keresik meg. Mitől legyen hát húzó ág nálunk az oktatás? Amikor mindenki látja a negatív példákat.

Figyelt kérdés

Mindenki látja mennyire nem érdemes tanulni, mert nálunk nagyon nem fizetik meg a diplomásokat, mert nincs rájuk kereslet. Arányaiban véve nincs sok diplomás, Svájcban és Dániában pl. az emberek fele kb. diplomás. Nálunk ez csak tizenvalahány százalék, de nekik sincs szakmabeli munkájuk. Még közmunkások is sokan vannak diplomával, és a mekiben is sokan dolgoznak, annyira nincs nálunk megbecsülve ez, annyira nem piacképes errefelé.

Akkor így hogy akarnak béremelést a pedagógusok, amikor a munkájuk gyakorlatilag leépítő jelleggel van a gazdaságra és az emberekre. Hiszen a nyomorba taszítanak valakit ha arra veszik rá, hogy tanuljon. Abból itt vagy nem lehet megélni, vagy csak nagyon nyomorban.



2022. dec. 9. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Svàjcban 29% a diplomàsok aránya: [link]
2022. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Én is anno azért jártam egyetemre - mondta is apám - mert jobb mind dolgozni, beleszámít a nyugdíja (akkor még), jár a családi pótlék, fejleszthetem a satnya testem, alhatok 10-ig és van melegedő. Most így utólag jobb is volt járni anno
2022. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Akik diplomával közmelósok, azok milyen szakon szereztek diplomát?
2022. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
3, pl tanárok, bölcsészek, könyvtárosok....
2022. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

5


De miért közmelósok, amikor az iparban munkaerőhiány van?

2022. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

Na akkor lássuk a medvét:


Melyik település is ez pontosan?


OFF


Természetesen full kamu a kérdés, soha nem fogunk rá érdemi választ kapni egy településnévvel.

2022. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
5 mert az iparba nem veszik fel őket, hiszen túlképzettek meg nem is valók testalkatilag sem fizikai munkára pl..
2022. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

7


Ekkora hülyeséget még nem olvastam az idén.

2022. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez így van!

Ha neki X diplomája van, akkor elkönyvelik, hogy ő egy filozófus, tanár. A cég pedig egy munkást keres. viszlát.

2022. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9


Állami cég vagyunk, és nálunk gépkezelőként dolgozik, agrár és bölcsészdiplomás is.

2022. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!