Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan éli meg egy átlag...

Hogyan éli meg egy átlag magyar a jelenlegi gazdasági helyzetet?

Figyelt kérdés
Értem itt egy átlag tanulóra, egy átlag dolgózóra, nem feltétlenül a fővárosban.

2022. dec. 9. 23:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%

Hogy élné meg? Sz..rul. Szerencsére már egyre több narancs ködben élő ismerősöm, rokonom és barátomnak tűnik fel, hogy sz..r került a palacsintába és ez bizony a jelenlegi vezetés töketlensége és hozzánemértése miatt van.


A szüleim eddig jól kijöttek a pénzükből. Apám most attól retteg, hogy nyugdíjba megy, kiesik valamennyi pénz és hogy nem tudja, hogy fognak kijönni a hónap végére. Én meg már a tesómékkal azon sakkozok, hogy ki mennyit tud majd hazaadni, hogy ELTARTSUK A SZÜLEINKET. Miközben a keresetük vidéki viszonylatban átlag feletti. Ez a b..szott nagy helyzet. Azt már fel sem hozom, hogy a nagymamám nyugdíja mire elég. Emlékszem, hogy 10 éve, amikor egyetemre mentem, akkor egy szerény, de tisztességes összeget kapott havonta, amiből szó nélkül meg lehetett élni. Na, az az összeg az elmúlt 10 évben talán ha 20-22%-ot emelkedett nettóban. Csak az idei infláció több volt ennél. Volt olyan hónap, hogy a gyógyszerei nem jöttek ki belőle... Pedig (nem feketénm, hanem rendesen bejelentve) végigdolgozta az életét.

Én meg a testvéreim a fővárosba költöztünk, mert máshol nem volt munka, meg egyetemre is ide jártunk. Amikor elkezdtem 2 IT-s diplomával dolgozni, akkor kb. havonta félre tudtam tenni annyi pénzt, amennyi egy közepesen jó lakás négyzetméter ára volt a fővárosban. Most talán 3 hónap alatt sikerül ennyit félretenni. Pedig én jóval az átlag fölött keresek.

Most nem azt akarom mondani, hogy jaj de rossz nekem, de érezhetően rosszabbul jövök ki a pénzből, mint 2-3 éve, miközben azt látom, hogy körülöttem minden csak lepusztul nagyon régóta. Az állam egyre több adót szed be és egyre kevesebb szolgáltatást ad cserébe, közben meg a tanárok kb. az éhhalál ellen tüntetnek, a kórházakba katonákat vezényelgetnek, az elfekvőket megszüntetik, de stadionok épülnek, meg fatemplomokat pénzelünk Erdélybe, meg a tököm tudja hová, a Tiborcz-félék meg híznak, mintha muszáj lenne. Nem is tudom mi tart még ebben az országban.

2022. dec. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
36%

-Zoli?


-Milyen Zoli??


-Az a vékony, alacsony...


-Ja, Új-Szabó.

2022. dec. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%

Kétgyerekes átlagcsalád vagyunk. Sz*rul.


Szerencsére még nem nélkülözünk, de hozzászoktunk, hogy éveken keresztül minden hónapban félre tudtunk tenni, most viszont sokszor elmegy az egész havi bevételünk, pedig odafigyelünk. De ha jön valami váratlan kiadás, elromlik a kocsi, mosógép, az ntud fájni, mert iszonyat összegekbe kerülnek ezek a dolgok.


Az életszínvonalat visszavettük, ami rosszul esik, hogy egyáltalán nem tudunk már eljárni kajálni vagy házhoz rendelni, eddig sem tettük sűrűn, de azért most, amikor egy pizza vagy gyros már 2500-3000 forint, és ebből kell 2-3, az nem fér bele. Illetve, mivel nagyon lecsökkent az összeg, amit félre tudunk rakni, a házfelújítással kapcsolatos tervek tolódnak, pedig 3-4 éven belül teljesen készen akartunk lenni, hogy "csak" a megélhetésre kelljen utána költeni.

2022. dec. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
67%
Mi vezetet ide az hogy, aki földbirtokos és nem termel semmit az is kap támogatást a földjei után.Ide meg hozák a selejtes élelmiszert arany áron a sok birka meg fizet érte.Az eu nem csak a korupt fideszt fizete hanem a semmit termelö földbirtokosokat is hogy, ne legyen más piac.Holandia kicsi ország de olyan modern az élelmiszer ipara hogy, az egész eu ettetni tudná.Mi meg még viztározokat se épitünk ami régen alap volt az iskolázatlan embereknél de hát itt már mindenki okoska lett kamu diplomákal.
2022. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy, hogy ájárok Romániába nagy bevásárlást tartani kb. 2 hetente, felét se fizetem annak amit itthon fizetnék.

Mert mikor a normális időkben itthon vásároltam, 20-25 ezerből kijöttem. Az Auchanban legutóbb 45-öt fizettem, ugyanazokat a termékeket vettem, a szemem is kiesett. Múlthéten kaját akartam rendelni, ilyen csirkés tésztát, ami régebben kb 2800 Ft volt, most 5000 Ft lett volna, hát nem rendeltem meg.

Szórakozni, stb meg nem járok, mert heti 6 napot dolgozok, mérnökként, örülök ha élek, de biztos ezek a szolgaltatások is jó árban lehetnek.

Én is az átlag felett keresek, mint az egyik előző válaszoló, de úgy érzem, hogy ide már ez sem elég, mivel tudok angolul, németül bizonyos szinten, nagyon gondolkozok, hogy januártól kimegyek külföldre, és ott keresek munkát, mert ez élhetetlen már.

2022. dec. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
12%

"Emlékszem, hogy 10 éve, amikor egyetemre mentem, akkor egy szerény, de tisztességes összeget kapott havonta, amiből szó nélkül meg lehetett élni. Na, az az összeg az elmúlt 10 évben talán ha 20-22%-ot emelkedett nettóban."

Miért terjesztesz ilyen hazugságokat? Csak az utóbbi egy évben emelkedett 13,4%-ot a nyugdíj + jött a 13-ik havi, ami egy 8,3%-os emelésnek felel meg. 2012 és 2022 között kb 60%-kal emelkedett az átlagnyugdíj. Hogy emelkedhetett nagyanyádnak csak 20-22%-ot, mikor a nyugdíjak emelése egységes?

2022. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

"Miért terjesztesz ilyen hazugságokat? Csak az utóbbi egy évben emelkedett 13,4%-ot a nyugdíj + jött a 13-ik havi, ami egy 8,3%-os emelésnek felel meg. 2012 és 2022 között kb 60%-kal emelkedett az átlagnyugdíj. Hogy emelkedhetett nagyanyádnak csak 20-22%-ot, mikor a nyugdíjak emelése egységes?"


Úgy, hogy valószínűleg ez kamu duma. :) Nagyon szép ferdítéseket szokott hangoztatni drága kormányunk mindenről. A tanárok is gondolom az ő propagandájukban havi 600-at keresnek.

Látom a nyugdíjszelvényeit, néha én is veszem át helyette készpénzben, ha más nem ér rá és pont ott vagyok. 120 körül kapott 2012-ben (még meg is van nyugdíjszelvénye, mert anno kellett a kollégiumhoz), most meg 150 meg az apró. Tudod mit, akkor lehet, hogy nem 22%, hanem 25 vagy max 30.

2012-ben 280-85 körül volt az euró, most a magyar döglődés mértékétől függően 410 és 420 körül jojózik. Ez egyértelműen magasabb romlás, mint a nyugdíjemelés mértéke. De akkor lapozzunk. Mennyi volt az élelmiszerek ára 2012-ben és most? :) Szerinted ezt fedezte a nyugdíj emelés? :)

2022. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
92%

Átlag házaspár vagyunk. Talán egy kicsit szerencsésebbek az átlagnál, mert rokon lakásában élünk, így cska rezsit kell fizetnünk.

A havi megtakarított összeg sokat csökkent volna, ha a pedagógus feleségem nem vállalt volna külön órákat amivel elég szépen ki tudj egészíteni a jövedelmét.


Élelmiszeren igyekszünk spórolni, de sajnos így is nagyon megugrott az élelmiszerre kiadott pénz. Tavaly kijött havi 50-70-ből, most inkáb 90-120ból jön ki. És mi még alig fogyasztunk húst, ami mocskosul megdobná a kiadásokat.

Sajtból nagyjából negyedannyit fogyasztunk, mint régen, mert iszonyatos ára lett.

Kenyeret itthon sütjük, mondjuk már a COVID előtt is gyakran mi sütöttük, mert már akkor is olcsóbb és finomabb volt, mint a bolti. Mostanra én is megtanultam zsemlét sütni amúgy, pont tegnap számoltam ki, amíg a boltban 55-69 forint körül alakul egy 55 grammos zsömle (sima fehérlisztből) addig itthon sütve 49 forintra jön ki egy 98 grammos, félig teljes kiörlésű zsömi. Azaz olcsóbb is, nagyobb is, jobb minőségű is, szóval minden szempontból jobb. Ha kell valakinek, átdobom a receptet szívesn, pofonegyszerű:D


Kaját már rég nem rendelünk és minden másban is megnézzük mire költünk.


Röviden: visszavettük a költéseinket, de még így is drágább az élet.

2022. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
6%

#17

"Úgy, hogy valószínűleg ez kamu duma. :) Nagyon szép ferdítéseket szokott hangoztatni drága kormányunk mindenről."

Nyilvános minden évben, hogy hány %-os volt nyugdíjemelés. Könnyű utánaszámolni, 2013-tól kezdve kb 47%-os volt az emelés. 2012-t is bele véve kb 54%. 13-ik havi nyugdíjjal együtt 60% fölött.

Hol a ferdítés, hol a kamu? Nem a 20-22-max30%-ban inkább? :)


"Látom a nyugdíjszelvényeit, néha én is veszem át helyette készpénzben, ha más nem ér rá és pont ott vagyok..."

Mi meg nem látjuk, az interneten anonimként meg azt kamuzol, amit akarsz. De a jogilag bevezett, január 1-étől érvénybe lépett nyugdíjemelések nem kamuk.


"2012-ben 280-85 körül volt az euró, most a magyar döglődés mértékétől függően 410 és 420 körül jojózik. Ez egyértelműen magasabb romlás, mint a nyugdíjemelés mértéke."

A 13-ik havit beleszámolva egyértelműen nem.


"De akkor lapozzunk. Mennyi volt az élelmiszerek ára 2012-ben és most? :) Szerinted ezt fedezte a nyugdíj emelés? :)"

Nem, sajnos nem fedezi. 2021-ig nyaráig még igen, de azóta nagyon elszálltak az árak. De én soha nem is mondtam az ellenkezőjét, és attól még a meséd a 20-30%-os emelésről kamu marad, hiába próbálsz lapozni róla.

2022. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
91%

"Mi meg nem látjuk, az interneten anonimként meg azt kamuzol, amit akarsz. De a jogilag bevezett, január 1-étől érvénybe lépett nyugdíjemelések nem kamuk."


Jaj de örülök, hogy mindig talál az ember egy fizetett fideszes bérkommentelőt, aki sokkal jobban tudja, hogy hány forintot adott nekem a postás 10 éve és múlt hónapban. Hála az ég, hogy itt vagy nekünk és utat mutatsz a sötétben! A lelki támogatásod nélkül, még a végén képesek lennénk összehasonlítani a két összeget! Mondjuk éhenhalni is kevés már lassan, de legalább megmagyarázhatod, hogy ez milyen jó!

2022. dec. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!