Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne Orbán Viktor bűnöző?

Miért lenne Orbán Viktor bűnöző?

Figyelt kérdés

Állandóan ilyeneket olvasok az Instagram posztjai alatt. Sok libsi agresszívan írja hogy "szarházi bűnöző" stb..

Még is mire alapozzák ezt?



2022. dec. 11. 23:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk pont történelmet tanulok 11-es.

A mai rendszer nagyon hasonlít a feudalizmusra, amikor például maffia kormányt emlegetnek, tudni kell, hogy a maffia is egy feudális jellegű szervezet.

A NER, nevezzük így Orbán rendszerét, ugye az uralkodóra épül, neki vannak emberei és azoknak emberei és így így tovább, egy hűbéri láncról van szó, ami irgalmatlan nagy pénzbe kerül viszont, gondolj bele hány ember köpött, hány ember szakadt ki a pártból, hány ember fordult szembe Viktorral, akárcsak mert valami ellenkező véleményt formálni, valami más politikát átütni ebben a rendszerben, gyakorlatilag senki, egyedül az a Simicska akit a legnagyobb hűbéresek egyikeként tettek lapátra, innen is bizonyítva van hogy itt egy feudális jellegű hatalomgyakorlásról van szó, ez másképp lehetetlen ilyen sok éven át.


Na ha feudalizmus, akkor a feudalizmus, hogy ilyen jól működjön csak gondolj bele mekkora pénzbe kerül, hogy a legutolsó falunak a legutolsó Fideszes képviselője is annyi pénzzel legyen kitömve, hogy sose ártson a pártnak, hogy tudja hol a helye a hatalomban.


Ez az amit mi nyögünk, ez az amire azt mondják hogy lopnak, hogy ellopják az EU-s pénzt (nem is menne másképp).

2022. dec. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!

A bíróság csak a törvények alapján tud ítéletet hozni, viszont a törvényeket a politikusok hozzák.

Vegyünk például egy régi ügyet a székház eladását, itt van például ez az összefoglaló a történtekről:

[link]

Ha áttanulmányozod, akkor számodra is világos lesz, hogy miért nem lehet a politikusokat (kivéve a teljesen korrupt és teljesen hülyéket) bíróság előtt felelősségre vonni. De ettől eltekintve, például az említett székház ügyben is érezzük azt, hogy gyakran letérnek a tisztességes útról...

2022. dec. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
13%

#12 Értem. Talán célszerű lenne ha a feudalizmustól még haladnál kicsit a történelemben mondjuk a legújabb kori nagy égésekig, megismernéd a közös gyökereit a kommunizmusnak és a fasizmusnak, az ígéreteiket és aztán a valós tetteiket.

Majd ha ezeket már ismered, akkor gyere vissza ilyenekkel példálózni!

Maradjunk annyiban, hogy fiatal vagy és tudatlan, elhitted a ballib média hazugságait!

nem, a mai rendszer nem feudalizmus. Bár nyilván korod miatt még nem lehettél résztvevője, de itt demokrácia van, nem uralkodók. Választjuk a képviselőinket 4 évente. Legközelebb 2026-ban lesz választás amikor a jelenlegi parlamenti képviselők helyett választhatunk másokat, remélhetőleg addigra te is betöltöd a 18-t és közben megtanulod mi is volt ebben az országban a szocializmusban és kik is voltak azok akik működtették azt a rendszert, hogyan nyúlták le az ország vagyonát és hogyan gazdagodtak meg belőle.

Spojler jön: nem a NER tagjairól beszélek, hanem éppen azokról akik téged ezekkel beetettek.

De ügyes, azt el kell ismerni.

Kitalálsz egy alapvető baromságot és kevés energiával, semmi valós tudással csak sikerült valahogy beleszőnöd a NER-t meg Orbánt.

2022. dec. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%

14-es, ezt a hablatyot maximum tízéves gyerekek hiszik el.

Demokrácia nálunk???? Hahaha, ne röhögtess már! Ahol még egy meteorológust is kirúgnak politikai okokból?

2022. dec. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

#15 nem elhinni kell hanem tudni mi a demokrácia és tapasztalni hogy az van.

de gyerek vagy még, ezért nem tudod. Miért nem alszol ilyenkor inkább?

2022. dec. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%

14-es a hatalom gyakorlás feudális, de ez sok pénzbe kerül erről beszélek, a választások demokratikusak az oké, de hogy azt a választást ők nyerjék meg, egy hatalmas apparátust tartanak fennt, amit én NER-nek nevezek, a népet pedig populizmussal veszik rá az x-re. A gazdaságpolitikájukban meg minden játszik, a kommunizmustól kezdve, a vadkapitalizmusig, mikor mi szolgálja az érdeküket. Igazából nekik nincsennek elveik, nekik csak érdekeik vannak, mégpedig az hogy a hatalmat megkell szerezni és tartani, voltak ők liberálisoktól kezdve minden, egy valami örök 2010-től, a Feudális jellegű hatalomgyakorlas, azért emelem ki. Ezzel amíg megy a szekér nincs gond, de amikor a szegényeknek már nincs mit az asztalra tenni, akkor könnyen lehet a rendszer buktatója is.


Én nem vagyok balliberális, azt is tudom hogy nekik is megvan a maga undorító elitjük, azt is tudom hogy a privatizáció mit tett ezzel az országgal, vagy éppen a kommunisták, de azt nem értem hogy a Fideszt miért nem lehet ugyanúgy kritizálni. Én jobboldali vagyok, de elegem van a Fideszből, elegem van abból hogy végérvényesen lejáratta a jobboldali, konzervatív és egyes szociális értékeket több millió ember előtt, puszta hatalomvágyból.

2022. dec. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
23%

#17 Ismét csak azt kérem, a propaganda meg az agymosó ballib média helyett a valóságot ismerd meg!

Nem a jobboldali médiából, hanem nézz utána a történéseknek, tényeknek, döntéseknek, valós eseményeknek a 2002-es választási kampánytól kezdődően, de jó lenne ha tudnád ki is volt gyurcsány, mit csinál a kedves neje az mszp-ben stb. stb.

mert most nem tudsz semmit csak hiszel és amit hiszel az nem igaz.

teljesen mindegy mennyire tudod megindokolni, hogy amit rosszul hiszel az miért olyan, mint aminek képzeled - mivel rosszul tudod eleve. Nem azt hogyan kösd össze a feudalizmussal, hanem azt amit a mostani helyzetről hinni vélsz.

Nem feudális jellegű a hatalomgyakorlás. Pont. Demokrácia van és demokratikusan választottuk meg a vezetőinket. Pont.

Akkor is így volt amikor azok vesztettek a választáson akikre én szavaztam, meg most is amikor ők nyertek.

"elegem van abból hogy végérvényesen lejáratta a jobboldali, konzervatív és egyes szociális értékeket több millió ember előtt, puszta hatalomvágyból."

Mivel fogalmad sincsen arról, hogy valójában ki és mit csinál, nem is értheted mekkora butaságot írtál le ezzel. Ezért kellene előbb megismerned a valós történelmet.

2022. dec. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
89%

"Miért lenne Orbán Viktor bűnöző? [...] Még is mire alapozzák ezt?"


Én csak furcsának találom, hogy 2010 után az összes csaladtagja, veje, gyermekkori barátja dúsgazdag milliárdos lett. Pl. a veje most vette meg a Gellért Szállót is, csak így zsebpénzből.

A gyermekkori barátjának 2010-ben még csak pár millió vagyona volt, ma már ő a legvagyonosabb Magyaroszágon. Vajon hogy lehet ez? Én szerintem az gyanús, hogy hirtelen a földből nőnek ki oligarchák és pont Orbán közelében, miután nyert 2010-ben és 2/3-os teljhatalma van.


A Gyurcsány házaspárnál az Apró-villát szokták felhozni a fideszesek, csak azt elfelejtik, hogy az Orbán családi és baráti környezete fényévekkel gazdagabb, rengeteg ingatlanjuk van már.


Magyarország szégyene, hogy a két legerősebb és legmeghatározóbb politikusa (kormány és ellenzék oldalon) két volt KISZ-titkár, az egyik maga is MSZMP-s volt, a másiknak pedig az apja volt az MSZMP-ben anyagi javak miatt (a vagyon többet ér, mint a becsület).

2022. dec. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%
Átírnak egy tv.-t, rendeletet, oszt nem lesz az, hanem inkább szent lesz.
2022. dec. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen nem bűnöző. Jakab megmondta, egy egyszerű lókupec aki nem a lovával hanem a népével kereskedik.
2022. dec. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!