Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszes vagyok, de nem értem...

Fideszes vagyok, de nem értem hogyan nem látják be egyesek, hogy katasztrófa lesz a pedagógus helyzet miatt. Miért nem lehet ezt beismerni?

Figyelt kérdés

Ezzel nem az ellenzéket akarom védeni, sőt távol áll tőlem, mivel konkrétan emberszámba sem veszem a viccpártokat.

Viszont amellett sem mehetünk el, hogy mi történik a pedagógusoknál. Azok, akik azt mondják, hogy jól keresnek szimplán nem látják át a folyamatokat. Vannak pedagógusok, akik jól keresnek, de csak azok, akik 20-30 éve a szakmában vannak. A pályakezdők fizetése nevetséges, éppen ezért fogy folyamatosan a pedagógusok száma. A pedagógusok többsége mind 50 feletti. Mi lesz, ha nyugdíjba mennek? Ki tanítja majd az új generációt? Támogatom mindenben a Fideszt és Orbánt, de a pedagógushelyzetről egyedül ők tehetnek, 12 év alatt meg kellett volna már rég oldaniuk azt, amit Gyurcsány és bandája elrontott.


2022. dec. 14. 12:11
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
76%

"mivel konkrétan emberszámba sem veszem a viccpártokat."

Akkor nem lennél fideszes. A fidesz a legnagyobb viccpárt. A baj az, hogy egy nagyon rossz vicc pártja.

2022. dec. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

1-es!

Látom sikerült felfogni a lényeget. Most itt nagyon nem az a lényeg, hogy fideszes vagyok.

2022. dec. 14. 12:16
 3/43 anonim ***** válasza:
17%
Miféle katasztrófa lesz, miután megduplázódik a bérük 3 év alatt? Annyi lesz az új jelentkező az iskolákban, hogy ki kell rúgni a meglévő tanárok egy részét?
2022. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
79%
Orbán megmondta, hogy folytatják. Folytatják is a demokrácia leépítését a kritikusan gondolkodó generáció eltörlésével. Erre szavaztatok, egyétek a főztötöket.
2022. dec. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
79%

"A pályakezdők fizetése nevetséges, éppen ezért fogy folyamatosan a pedagógusok száma. A pedagógusok többsége mind 50 feletti. Mi lesz, ha nyugdíjba mennek? Ki tanítja majd az új generációt?"

"Támogatom mindenben a Fideszt és Orbánt, de a pedagógushelyzetről egyedül ők tehetnek, 12 év alatt meg kellett volna már rég oldaniuk azt, amit Gyurcsány és bandája elrontott."


Tehát nagyon jól látod, hogy folyamatosan züllesztik le az országot, de azért te mindenben támogatod őket. Tehát támogatod az ország lezüllesztését is, de azért leírod, hogy ez szerinted nincs rendben.

Akkor most ez csak egy rossz vicc a részedről is, mint fideszes részéről?

2022. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
2%
Azért màr 2012-ben is kaptak emelést.
2022. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
12%

Kedves kérdező. Én is Fideszes vagyok.

Éppen most fog néhány év alatt vonzóbbá válni a pedagógusi pálya. A berendezés egy folyamat lesz. Majd most ( jövőre) kezdődik...

2022. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
92%
... bérrendezés...
2022. dec. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
18%
Három éven belül 75% nő a pedagógusok átlagbére.A kormány törődik a pedagógusokkal. Ez elég jó azért, nemde!? [link]
2022. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
89%

#7, Nostradamusnak tetszik lenni?

Mert eddig csak ígérgetéseket meg másra mutogatásokat kaptunk...

Ha meg is kapjuk azt a pénzt, akkor sem úgy kell elképzelni, hogy csak hozzávágnak a tanárokhoz egy kis pénzt... Bármikor, amikor kaptak fizetésemelést, mást szabályoztak, hogy nem legyen nekik annyira jó (kötelező óraszámnövelés, tankönyvválasztás korlátozása, fölösleges adminisztrációk).


Egyébként az meg egy nettó fasság, hogy önmagában a pénz vonzóvá tehet egy pályát... A prostik is milliókat keresnek, mégsem megy mindenki prostinak... a tanároknál ez pedig hatványozottan igaz, mivel ahhoz, hogy valaki tanár lehessen, legalább 5 évet szopnia kell az egyetemen/főiskolán. Vagyis ha MA kapnának fizetésemelést, és MA válna vonzóvá a mai fiataloknak a pálya, akkor is leghamarabb 5 év múlva tudnák az üres helyeket feltölteni.

2022. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!