Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan népszerű bullshit...

Miért olyan népszerű bullshit a politikai analfabéták körében a szakértő kormány?

Figyelt kérdés
Akinek semmilyen elképzelése nincs a politikáról az jön mindig ezzel, mintha valami univerzális csodaszer lenne.

2022. dec. 21. 22:43
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
8%

16, látod, ő is csak sárdobálást kap. Akkor nem mindegy, hogy a miniszter szakértő-e vagy sem ?



Szerintem csináld utána, hogy az ország egyik legjobb onkológusa legyél és utána beszélhetünk a megitéléséről.


Én örülök a Magyarságkutató Intézetnek, mert a 45 év szocializmus és a baloldali kormányok megtették a hatásukat az emberekre, elvesztették a nemzeti gyökereiket.



TUdom, ha rajtatok múlna, semmit nem fejlődnénk, semmit nem épiteténk, a segélyeket és a rokkantnyugdijakat kellene osztogatni a melósoknak.

2022. dec. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
29%

Lehet bennük bizalom, mivel szakemberek.


Viszont a bizalmatlanság is jogos, mivel egy szakértői kormány jellemzően antidemokratikus képződmény. Őket nem a nép választja, sokszor inkább éppen az a cél, hogy szembeforduljanak a populizmussal és kiszolgálják az elitet.


Ahogy az 5-ös is írta, sokszor olyan szerepe van a szakértői kormánynak, hogy végrehajtják a szükséges, de népszerűtlen intézkedéseket, amit demokratikus választói felhatalmazással, népszavazással biztosan nem hagynának jóvá, egy hivatásos politikus sem lenne hajlandó megcsinálni, ezért kerül pozícióba szakértői kormány.

2022. dec. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
8%

19, beleirtam a kommentbe, hogy háború, energiaválság és COvid volt az elmútl években !


NEM hazudtam. Fogd vissza magad. Értelmezd, amit olvasol, ne ragadj ki belőle félmondatokat és ne beszélj igy más emberrel !!



OV is mondta ma, hogy a legnehezebb évünk volt idén a rendszerváltás óta. Mindenki tudja, hogy a COvid, a háború és az energiaválság együtt nagyon durván hatott. Persze, hogy nőtt az államadóssság.


Igaz, nem 25 %_kal, azt Feriék intézték el virágzó gazdaság mellett.

2022. dec. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem azért lenne jó egy szakértői kormány, legalább átmenetileg, mert akkor szakértői szemmel kezelhetnék a problémákat, kicsit rendbe lehetne tenni a dolgokat, főleg a gazdaság terén. Egy politikusnak inkább a marketing a fontos, nem a teljesítmény. Persze a kettő valamennyire összefügg, de néha kevésbé népszerű döntések kellenének a mélyrehatóbb, hosszabb távú változásokhoz. Nagyon jó példa erre a kormány idei válságkezelése. A szakértők számára teljesen nyilvánvaló, hogy nem megfelelő intézkedéseket hoztak, mégis, a kormány ezt az utat választotta, hogy minél népszerűbb maradjon. Ezzel viszont nem oldotta meg a probléma gyökerét, csupán a felszínen próbált minél jobb színben feltűnni. Ennek viszont sajnos ára van.
2022. dec. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 árokpart ***** válasza:
64%
Ami most van az semmiképpen nem egészséges. Gyakorlatilag ha valaki kilép a kapun vagy bárhol megmondja a véleményét már kapásból bármilyen bűncselekményt rá lehet húzni. Ha pl. egy hivatalba megmondod a vélemépyed, panaszkodsz akkor egyből verbális támadásnak vehetik. Minden létező hatóságnak, hivatalnak, egészségügyi intézménynek, közlekedési szolgáltatásnak (csak nevében az ) és az egész államnak beteges túlhatalma van. Na pont ennek lesz nemsokára vége. Demokráciát akartunk 1989-ben és nem diktatúrát. Akkor még a gazdasági részről nem is ejtettünk szót.
2022. dec. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
56%

Mert az ellenzék számára a j-t és ly-t felcserélő MSZP-s oktatási szakember és 32 évesen diákigazolvánnyal rendelkező Kunhalmi Ágnes és a patkányozó Bangóné lennének a szakértői kormány vezetői.


Ők nyilván jobbak, mint az ország egyik legelismertebb onkológus professzora.

2022. dec. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
67%

"A szakértők számára teljesen nyilvánvaló, hogy nem megfelelő intézkedéseket hoztak, mégis, a kormány ezt az utat választotta,"


Tegyük hozzá, hogy senki nem bizonyitotta még be, hogy ezeknek a szakértőknek igaza van. Mellesleg a kormánynak is vannak saját szakértői, úgy tesztek, mintha ők nem szakértőkkel hoznának meg döntéseket. Azok is szakértők, csak a kritizáló szakértőkhöz képest ellenkező véleménnyel.

2022. dec. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
67%

"beteges túlhatalma van. "


Érdekes, mert az emberek mégse nagyon érzékelnek ebből semmit.


Nem érzékelek visszaesést a demokráciában a Gyurcsány-érához képest.

2022. dec. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
67%

"Ami most van az semmiképpen nem egészséges. Gyakorlatilag ha valaki kilép a kapun vagy bárhol megmondja a véleményét már kapásból bármilyen bűncselekményt rá lehet húzni."


Ezt komolyan mondod ? Milyen pocskondiázások mennek már a gyakorin is ,a facebookon is. Láttál valaha olyan embert, akit ezért bevitt a rendőrség ?


Az a vicc, hogy más országokban szigorúbban veszik ezeket a megnyilvánulásokat, mint nálunk.


Én pl Hollandia bürokratikus túlszabályozottságán szoktam kiakadni ,amikor ott vagyok.

2022. dec. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 árokpart ***** válasza:
66%
Le lehet 0-ra pontozni, de ez akkor is így van. Aki lepontozott az gondolkodjon el azon, hogy ha netán felépített egy egzisztenciát, élhető életet becsületsen és véletlenül a közúton egy pillanatra véletlenül nem figyel és egy mögötte haladó idióta belé akar szándékosan koccanni úgy, hogy kiprovokálja, hogy neki álljon feljebb és netán feljelenti és egy nem várt pillanatban kopogtatnak az ajtaján és bilincsben elviszik a családja mellől (mert ugye a protokoll az protokoll és mivel 3 évig terjed a küzúto közlekedés veszélyeztetése amit rá lehetett szerencsétlenre húzni) akkor a fogdában majd emlékezzen újra a válaszomra, hogy ennek a bolond Árokpartnak mégiscsak igaza volt és én itthon a fotelból nem vettem komolyan, hogy milyen országban élek, mert velem még eddig semmi nem történt.
2022. dec. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!