Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A melegeket a homofóbok...

A melegeket a homofóbok gyűlölik vagy csak alaptalan félelmet éreznek irányukba(mert furcsa nekik)?

Figyelt kérdés
Első sorban melegektől szeretnék választ kapni hogy ők hogy látják? Mert nem mindegy melyik erzelemrol van szó a megoldást és elfogadást illetően.
2022. dec. 22. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/108 anonim ***** válasza:
66%
Magyarországon hagyománya van annak, hogy utálják a búzákat.
2022. dec. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/108 anonim ***** válasza:
61%
Változott a definíció. A régi szerint homofób az, aki utálja a melegeket. Az új szerint homofób az, aki nem támogatja aktívan az LMBT-t.
2022. dec. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/108 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok meleg, de per definitionem a fóbia nevezetű szó félelmet jelent, etimológiai szempontból a görög phobosz (rettegés) szóból származik. Nyilván a mai magyar kontextusra vonatkoztatva ez nem egyszerű kérdés, mivel vannak a heterók, akiket nem zavar/érdekel a melegek tevékenysége, és vannak a látensb*zik, akik tevékenyen tesznek a melegek ellen. Szóval, a válasz: A homofóbia nem egyenlő a fasizmussal vagy a nácizmussal. Én nem szeretem a melegeket, de pont nem érdekel, hogy mit művelnek egymással, így hát nem vagyok homofób, mivel ha emberként találkozok egy ilyennel, nem érdekel a szexuális beállítottsága, csak engem hagyjon békén vele. Toleráns és türelmes embernek gondolom magam, de volt már orrtörés abból, hogy rám szállt egy meleg(hónapokon keresztül zaklatott minden lehetséges módon), én pedig úgy gondoltam, hogy ez így nem oké. Persze ez egy szélsőséges példa volt, van ám cifrább is.
2022. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/108 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez egyénfüggő. Van olyan homoszexuális, akivel semmi bajom, de van olyan, amelyik irritáló, és gusztustalanul viselkedik. Az ilyet hívom b*zinak.
2022. dec. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/108 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy tapasztalom, hogy legjobban a látens melegek utálják őket. Akik rettegnek attól, hogy feláll nekik egy helyesebb meleg láttán.
2022. dec. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/108 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ebben csak az a nevetséges, hogy egy heterót nem ez alapján ítélnél meg, akkor sem ha irritáló lenne. Most ha valaki egy büdös türhő bunkó pasi, akkor mondjam azt, hogy hát én az ilyen heterókat utálom csak? (Itt ezek a tipik, kihanemén, típusú maszkulin viselkedésformákra gondolok). Valójában meg egyik viselkedésformának sincs köze a szexualitáshoz, csak a sztereotípiáink miatt összekötjük őket (illetve a melegek esetében összekötjük, a heteróknál is összelehetne, ahogyan a példámban is bemutattam, csak náluk nem szoktuk, mert az a megszokott)
2022. dec. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/108 A kérdező kommentje:

"Én úgy tapasztalom, hogy legjobban a látens melegek utálják őket. Akik rettegnek attól, hogy feláll nekik egy helyesebb meleg láttán."


Szerintem részedről ez a konfliktus/probléma letagadása és az azon való gúnyolódás. Úgy nem fogják jobban elfogadni a melegeket ha akár ők, akár az őket segíteni próbáló civil szervezetek vagy akár az ebből a konfliktusból hasznot húzni kívánó politikai erők "bebusyzzák" azokat akik valamilyen alapos vagy alaptalan ellenszenvet éreznek a meleg honfitársaink iránt. Tehát szerintem te ezt nem tapasztalod csak szeretnéd ezt hinni. Nem oldja meg a problémát ha a "mocskos busizásra" az az első inger hogy biztosan ők is azok. Én elhiszem hogy ez olyan frappáns és szellemes vissza vágásnak tűnik, de legalább annyira gyermeteg mint az ok nélküli gyűlölködés.

2022. dec. 23. 00:08
 8/108 anonim ***** válasza:
95%
#6: Igen, ha egy hetero undorítóan viselkedik, undorító a természete, arra is használok valami jelzőt.
2022. dec. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/108 anonim ***** válasza:
60%
#8 de nem azt, hogy “ x heteró”. Ha egy meleg ellenszenves, akkor az ellenszenvet a homoszexualitása számlájára írod, de ha egy hetero ellenszenves, akkor ő csak simán ellenszenves.
2022. dec. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/108 anonim ***** válasza:
53%
#7 én csak a tapasztalatomat osztottam meg. Sok esetben találkoztam ilyennel. Mert azok a férfiak akik teljesen biztosak a szexualitásukban nem érzik fenyegetve magukat egy meleg jelenet láttán. Le se szarják kb. Akik nem annyira biztosak a szexualitásukban, na ők hisztiznek.
2022. dec. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!