Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fellehet jelenteni céget, ha...

Fellehet jelenteni céget, ha a spórolás miatt nem biztosít normális munkakörülményeket?

Figyelt kérdés

Nemzetközi vállalatról van szó, nem állami cégről vagy kkv-ról.Szellemi munkát végzek ennél a vállalatnál.


Mióta elszálltak az energiaárak spórolni kezdtek.De, az a baj,hogy a fűtésen, még véletlenül sem a menedzsment extra juttatásain vagy azon,hogy a vezető ne a vállalati autóval, vállalati üzemanyagkártyával menjen privát nyaralásra Olaszországba.Még dicsekedett is vele.


Egy nőnek teljesen másként működik a hőháztartása, mint a férfiaknak.Ezért is, az irodai 18 fok kevés.22-23 fokra van szükség a normális munkavégzéshez, legalábbis nekem.


Az egyik kolléganőm vitt be kicsi hősugárzót,azzal melegíti az asztal alatt a lábait.Nekem meg van fűthető takaróm, én azt magamra terítettem és abban dolgoztam.


Mikor jött be a főnök mindig eldugta a kis készüléket.Én is úgy helyezkedtem,hogy ne látszódjon, hogy az fűthető takaró,hanem csak egy sima pléd.

Aztán, sajnos lebuktunk.Utána többszöri figyelmeztetésre sem álltunk le a "fűtéssel", emiatt kaptunk egy írásbeli figyelmeztetést.



Fellehet-e jelenteni a céget, ilyen esetben?Ugyanis nem akar normális, egészséges munkakörülményeket biztosítani.Amikor felvettek nem volt szó, ilyen hülyeségekről,hogy csak 18 fok lehet az irodában.



Mondjuk, én fűteni fogok továbbra is, ha meg kirúgnak, kapok végkielégítést.


2022. dec. 26. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon elvannak kényelmesedve az emberek...18°C az szerintem jó és kellemes hőmérséklet.Akár alváshoz is.Régen volt olyan,hogy télen vastag dunyhát terítettek magukra; aztán 10-12 fokra "fűtött" szobában aludtak..Megoldást jelenthet egy kicsit több ruha felvétele.
2022. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
A 18 fokos hőmérséklet nem hiszem hogy olyan extrém munkavégzési körülménynek minősül, ami miatt nagyon reklamálni lehetne.
2022. dec. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2022. dec. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Jelentgethetsz, de te fogsz rosszabbul járni.

"kirúgnak, kapok végkielégítést"

Én pl. kirúgnálak fegyelmivel, hogy többszöri felszólításra se tartottad be a házirendet.

Dehogy fogsz te kapni végkielégítést...

2022. dec. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Nehogy már megfagyjatok 18 fokban, fel kell öltözni rendesen, nem harisnya mini szoknya télen és nem lesz probléma. Dolgoztam már hideg irodában.
2022. dec. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

"Fellehet jelenteni céget, ha a spórolás miatt nem biztosít normális munkakörülményeket?"


Fel lehet jelenteni. Nyelvtan, 3. osztály.



Egyébként ahogy előttem írták 18 elég. 22 már nagyon meleg.

Rétegesebben öltözés nem jutott még eszedbe???

2022. dec. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
Feljelentheted, de nem fogsz elérni semmit. Magyarországon a munkáltatók alapból bármit megtehetnek büntetlenül a munkavállalókkal szemben, ráadásul ha nemzetközi multiról van szó, annak nagyobb hatalma van, mint a kormánynak vagy bármilyen hatóságnak.
2022. dec. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Elképesztő mennyi ostoba és buta ember van a világon.

Munkavédelmi törvény előírása szellemi munka esetén a 20 és 22 fok közötti hőmérséklet biztosítása a munkahelyeken.

(Az a kormányrendelet, amely előírta az állami tulajdonú munkahelyeken a 18 fokot, külön is utal rá hogy ebben az esetben ez a törvény nem alkalmazható.)

Viszont a nem állami munkahelyeknek semmiféle joguk sincs semmilyen indokkal az előírt 20 foknál kevesebbet biztosítani, ugyanis az törvényellenes.

Ennyi erővel ugye azt is mondhatnák, hogy holnaptól 14 fok lesz, hogy maradjon pénz a vezetőknek a Kanári szigetekre utazni.

De ti persze ehhez is bégetnétek, meg a másikat hülyéznétek.

2022. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3%
Elég is lenne a 14 fok.
2022. dec. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

"Egy nőnek teljesen másként működik a hőháztartása, mint a férfiaknak."


Akkor inkább takarítást vállalj, az felmelegít.

2022. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!